Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Soundblaster XiFi Pro 5.1 USB-pogłos przy nagrywaniu w Audacity

szefxxx 25 Gru 2011 03:56 1044 0
  • #1 25 Gru 2011 03:56
    szefxxx
    Poziom 20  

Witam serdecznie,

mam pewien problem ze swoją kartą dźwiękową - Sound Blaster XiFi Pro 5.1 USB.Mianowicie gdy nagrywam poprzez wejście liniowe z wykorzystaniem Audacity to uzyskuję lekki pogłos.Na moje oko,jest to jak by efekt "wymuszonego" poszerzania stereo(wide) lub około 10% nasycenia dla efektu echo.Nagrywam poprzez Audacity,nie korzystam z żadnych pluginów czy efektów.W oprogramowaniu karty mam wyłączone wszelakie efekty typu THX i inne podobne w stylu WhatUHear dla nagrywania.W Audacity mam wybrane złącze liniowe(nie WhatUHear).Dźwięk jest podawany z miksera DJskiego DDM4000(nie mam włączonych efektów na master czy na poszególne kanały).Na karcie dźwiękowej Trust SoundMan 5.1 USB tego nie było.Zmieniłem kartę bo ciężko tego Trusta było mi wykalibrować i bardzo często dla nagrywanych dźwięków był mocny przester.Korzystam z karty na USB bo dwie karty graficzne chłodzeniem zasłaniają mi dostęp do złącza PCIe x1.Moje pytanie,jak ten pogłos/echo wyłączyć?Troszkę to irytujące bo nagrywane dźwięki brzmią jak ze studni:( Czy zwyczajnie ta karta tak ma?

Szefxxx.

0 0