Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Potrzebna rozpiska kabli do alarmu - Renault Twingo II 07-11 1.5DCi

cj_bobo 25 Gru 2011 10:06 4587 14
  • #1 25 Gru 2011 10:06
    cj_bobo
    Poziom 12  

Witam,
    potrzebuje rozpiskę kabli do alarmu do:

Renault Twingo 1.5DCi 2009r.

Proszę oraz sugestie gdzie zrobić odcięcie na zapłon czy może na komputer lub na jakiś czujnik, pompę wtryskową.

Z góry dziękuje za wszelką pomoc.

alarm już posiadam
    Alarm samochodowy Bloker MAX

0 14
  • #2 26 Gru 2011 13:59
    cj_bobo
    Poziom 12  

Witam ponownie a więc nie jest tak prosto z centralnym zamkiem.
    Przewody którymi jest zamykanie i otwieranie zlokalizowałem przy słupku kierowcy. Dwa czarne przewody zamykanie i otwieranie podając na przemian napięcie (1- 2+ zamykanie) (1+ 2- otwieranie). Nie mogę odnaleźć przewodów od sterowania. Alarm ma sterowanie + lub masą.
    Dodam że w środku jest przycisk do otwierania i zamykania (kabelek zlokalizowałem zielony sterowany masą) centralnym i mam w kluczyku sterowanie oryginalne.

1
  • #4 26 Gru 2011 18:46
    cj_bobo
    Poziom 12  

ok dzięki za informacje tylko co będzie jak naduszę na pilota i zamknę i jeszcze raz zamknę to drzwi się otworzą czy montował ktoś taki alarm już w tym samochodzie albo z podobnym rozwiązaniem jak to działa w praktyce

0
  • #5 26 Gru 2011 20:35
    carrier
    Specjalista - Alarmy Samochodowe

alarm na zamknij daje tylko jeden sygnał więc kolejne naciśnięcie zamknij najwyżej wyłączy ultra

0
  • #6 27 Gru 2011 18:59
    cj_bobo
    Poziom 12  

Ten pomysł nie za dobry bo jak naduszę zamknięcie jeszcze raz to otwiera zamki tego się obawiałem a jak zamykam kluczykiem w drzwiach to nie działa centralny zamek a nie mogę pominąć centralki samochodu bo klapa tylna jest na guzik i jak pominę to klapa się otwiera mimo zamkniętego centralnego z modułu alarmu. Chyba że kolego wiesz który to przewód co idzie do klapy. wówczas go odetnę po alarmie i było by ok.

A masz może pełną rozpiskę to twingo wszystkich kabli krańcówki itd.

0
  • #7 27 Gru 2011 19:47
    carrier

poszukaj więc na bsi przewodów od siłowników i zastosuj schemat F https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=1854448#1854448

0
  • #8 27 Gru 2011 20:09
    cj_bobo
    Poziom 12  

ok tylko co mi to da jak nadal będzie problem z tym guzikiem od tylnej klapy

To zrobiłem:

Biały – po zapłonie ok to zrobiłem i wszystko działa jak należy

Zielony – to zrobiłem było sterowane masą.

Czerwony – zasilanie główne to zrobione bez problemu

Zielono biały/ zielono czarny – krańcówka klapy i maski to bez problemu

Brązowe – kierunkowskazy to zrobione

Szary – nie ma zastosowania w moim przypadku

Czarny masa – to wiadomo luz

Różowy syrena – zrobione

Żółty – odcięcie zapłonu zrobione i działa

Problem z sterowaniem centralnym zamkiem:

Podłączenie pod guzik zamykania nie jest dobrym pomysłem pytacie dlaczego a więc:

- naciśniecie guzika zamknięcia alarmu powoduje zamkniecie centralnego zamka a otwarcie powoduje otwarcie tylko pojawia się problem bo jak nacisnę dwa razy guzik zamknięcia to zamek się otworzy a alarm jest taki że podaje sygnał na centralny zamek mimo że już go zamknął ponownie i powoduje to otwarcie. Przypadkowe naduszenie guzika na pilocie i robi się problem bo za każdym razem będę musiał sprawdzać czy drzwi się zamknęły na pewno.

Dodam że twingo ma dwa sterowniki slave

Pominięcie sterownika centralnego zamka w samochodzie oryginalnego i sterowanie bezpośrednio z alarmu bo jest taka możliwość ale wówczas pojawia się problem bo co z guzikiem wewnątrz samochodu oraz tylną klapą która jest na guzik który działa jak jest centralny zamek otwarty a nie działa jak jest zamknięty. Pomysł na to poszukać kabelek co tym steruje i podłączyć pod alarm tylko jak to najlepiej zrobić i pod co. Zapewne wtedy wykorzystamy schemat 4.

Czy ktoś miał już podobny problem i jak sobie z tym poradziliście co najlepiej w takiej sytuacji zrobić z tym ciekawym przypadkiem.

Potrzebna rozpiska kabli do alarmu - Renault Twingo II 07-11 1.5DCi Potrzebna rozpiska kabli do alarmu - Renault Twingo II 07-11 1.5DCi

0
  • #9 27 Gru 2011 20:45
    CameR

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów

cj_bobo napisał:
    jak nacisnę dwa razy guzik zamknięcia to zamek się otworzy a alarm jest taki że podaje sygnał na centralny zamek mimo że już go zamknął ponownie i powoduje to otwarcie. Przypadkowe naduszenie guzika na pilocie i robi się problem bo za każdym razem będę musiał sprawdzać czy drzwi się zamknęły na pewno.

Nie będzie problemu, bo dobrej jakości centralka pomimo wielokrotnego "uzbrajania" lub "rozbrajania" nie poda dwa razy impulsu na przekaźnik "zamknij" lub "otwórz".
    Wszystko zależy od modelu alarmu - nie wiem jak Bloker, bo tego nie montuję.

0
  • #10 27 Gru 2011 21:03
    cj_bobo
    Poziom 12  

No ja już nabyłem ten alarm i chciał bym z tego jakoś wybrnąć, a jaki alarm polecasz który by działał tak jak mówisz, lub pytanie czy jest możliwość podłączenia bez pilotówki. Zależy mi na odcięciu pompy, zapłonu dodatkowych czujnikach bo poznań i okolice to łatwy kąsek na taki samochód zginie i znajdę go na giełdzie z częściami a tego bym nie chciał.

0
  • #11 27 Gru 2011 21:29
    CameR

cj_bobo napisał:
    już nabyłem ten alarm i chciał bym z tego jakoś wybrnąć

Kupiłeś na Alle.... , to teraz sprzedaj na All.... .
    cj_bobo napisał:
    czy jest możliwość podłączenia bez pilotówki

Jak najbardziej , np SEO Perfect
    cj_bobo napisał:
    Zależy mi na odcięciu pompy, zapłonu dodatkowych czujnikach

To praktycznie standard dla każdego dobrego systemu alarmowego

0
  • #12 27 Gru 2011 22:32
    cj_bobo
    Poziom 12  

ok dzięki za dobrą rade tak z all kupiłem i z tym centralnym coś muszę zrobić na przyszłość będę wiedział co kupić a jak byś miał coś doradzić to podaj mi konkretny model to może się zastanowie z tym alarmem jeszcze

0
  • #13 27 Gru 2011 22:41
    CameR

cj_bobo napisał:
    podaj mi konkretny model

Podałem już w poprzednim poście, polecam:
    Producent: SEO Electronics
    Model: Perfect
    Do tej centrali oczywiście syrenka, czujnik ruchu,

0
  • #14 28 Gru 2011 20:05
    carrier

CameR napisał:
    cj_bobo napisał:
    już nabyłem ten alarm i chciał bym z tego jakoś wybrnąć

Kupiłeś na Alle.... , to teraz sprzedaj na All.... .
    cj_bobo napisał:
    czy jest możliwość podłączenia bez pilotówki

Jak najbardziej , np SEO Perfect
    cj_bobo napisał:
    Zależy mi na odcięciu pompy, zapłonu dodatkowych czujnikach

To praktycznie standard dla każdego dobrego systemu alarmowego

Perfect to analogowa bezpilotówka

0
  • #15 04 Sty 2012 22:27
    cj_bobo
    Poziom 12  

witam ponownie, temat rozwiązany bezpilotówka założona wszystko działa jak by ktoś potrzebował konkretnej porady do tego modelu służę pomocą. Temat zamykam i dziękuje za odpowiedzi.

ps. perfecta nie zakładałem może innym razem znalazłem tańszy alarm

0
  Szukaj w 5mln produktów