Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UNIDEN UBC69XLT-2 pytanie o dokladny zakres częstotliwości

flaytec 25 Gru 2011 10:48 4688 12
  • #1 25 Gru 2011 10:48
    flaytec
    Poziom 9  

Witam.Posiadam od jakiegoś czasu ten skaner oraz instrukcję ale wydaje mi się ze nie pracuje na podanych w instrukcji zakresach.

Skaner resetowałem i pojawiły sie dodatkowe częstotliwosci (nie było ich wczesniej) ale i tak jest to jakoś...mało.

Po naciśnięciu FUNC + SKAN zaczyna się skanowanie i przebiega nastepująco:

30.000-80.000 a potem przeskakuje na-
    83.000- 87.212 a potem przeskakuje na-
    160.700-162.500 a potem przeskakuje na-
    440.000-469.900

A w instrukcji podane są np 138.0000-157.9875
    albo 162.6000 -173.9900..................

To jak ma to rozumieć? Ze trzeba coś ustawić w funkcach by skanował kompletne czestotliwosci czy ze ich nie ma tych podanych w instrukcji i nie da się ich skanowac? Być mozę nie umiem go obsługiwać...... Prosze o wyjaśnienie .Pozdrawiam

0 12
  • #2 25 Gru 2011 12:40
    Interesant
    Poziom 31  

...

Kolega mantoch w innym podobnym temacie napisał:
    1.Wyłącz skaner, a następnie przytrzymaj klawisz "3" i włącz urządzenie. Jeżeli na wyświetlaczu pojawi się "Band-3" to znaczy, że korzystasz z trzeciego BandPlanu i tak ma zostać.
    2. Ponownie wyłącz skaner i przytrzymaj klawisze "2" + "9" + "Hold" i włącz urządzenie. Jeżeli na wyświetlaczu pojawi się "Clear" to znaczy, że pamięć odbiornika została wyczyszczona i tak ma zostać.
    3. Wyłącz i włącz urządzenie. Na wyświetlaczu powinno się świecić "1" "000,000" "L/O". "1" oznacza numer kanału. "000,000" to częstotliwość, "L/O" to symbol komórki do pominięcia podczas skanowania. Jako, że wszystkie 80 kanałów ma dopisek "L/O" to skaner stoi w miejscu i nie skanuje.
    4. Kanały dodajesz poprzez wciśnięcie "Func"+ "E". Wtedy powinien pojawić się oprócz powyższych symboli znaczek "PGM". Jeśli tak jest to z klawiatury wprowadzasz cyfry. Zatwierdzasz "E". Aby przejść do kolejnego kanału wciskasz ponownie "E". Pod zapisanymi kanałami będzie się świecić "DLY". Jest to opóźnienie dwu sekundowe na wypadek żebyś był oddalony od skanera i chciał zobaczyć kto w danej chwili rozmawia. Można to wyłączyć wciskając "Func" + "5". Z tego MENU wychodzisz wciskając "Scan". Wtedy jeśli Squelch nie jest zbyt nisko zaczyna się skanowanie kanałów, które wprowadziłeś ręcznie. Ty oczywiście żadnych kanałów nie wprowadzasz, a przedstawioną procedurę zostawiasz sobie na później.
    5. Aby zmienić zakres "od" - "do" postępuj zgodnie z tym. Wciśnij "Func" + "6". Na wyświetlaczu pojawi się "Bank 1". Kolejne banki zmieniasz za pomocą "Func" + "2". "Func" z reguły nie musisz wciskać za każdym razem, gdyż pozostaje aktywna.
    6. Jeżeli chcesz zmienić zakres "Bank 1" to ustawiasz żeby mrugały dolna i górna częstotliwość zapisana fabrycznie właśnie w "Bank 1". Numerycznie wprowadzasz swoją dolną częstotliwość, np. 148,650 i potwierdzasz "E". Teraz mruga podana przez Ciebie wartość, na zmianę z fabryczną. Podajesz, więc górną wartość, tj. 149,350. To jest zakres Straży Pożarnej, czyli jeden z ciekawszych zakresów. Teraz widzisz mrugające dwie swoje częstotliwości. Aby rozpocząć ich skanowanie wciskasz "Func" + "Scan". Rozpocznie się skanowanie wszystkich banków, czyli zmieniony "Bank 1" oraz fabryczne "Bank 2", "Bank 3", "Bank 4" i "Bank 5". Aby zmienić kolejne banki powtarzasz krok szósty.
    Tutaj masz BandPlan: https://spreadsheets.google.com/pub?key=pyxWa...8-CNJ2UMv7zJbw&single=true&gid=51&output=html i z niego wybierz sobie to co Cię interesuje. Polska instrukcja urządzenia jest tutaj: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=7782254#7782254

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=10195100#10195100

0
  • #3 25 Gru 2011 14:57
    flaytec
    Poziom 9  

Dziekuje.
    Dowiedziałem się zę korzystam z BAND plan 3--po zresetowaniu.
    Kombinuję zgodnie z tym opisem i faktycznie trochę się poprawiło .Tzn ustawiłem wbank 1 od 25.000 - 80.000(bo wiecej sie nie dało)
    i w Banku 2 137.000-162.900 - bo wiecej też sie nie dało.
    itd bo sa pewne zakresy których nie da sie powiekszyć czyli wpisac w banku 1 od 30.000 do 512.000.

Ale wpisałem jak było można czyli podaje dla kogoś kto trafi na ten watek w przyszłosci:
    Chyba tak jest optymalnie chodz mogę sie mylić.
    BANK1 25.000-80.000
    BANK 2 137.000-162.000
    BANK 3 162.000- 173.000
    BANK 4 406.000-469.000
    BANK 5 469.000-512.000

DZIĘKUJĘ ZA POMOC !!!!!!!!!!

P.s Strasznie skaplikowane to ustrojstwo,jakby nie można bylo za pomocą jednego przycisku właczyć skanowanie od ZERA DO KOŃCA tylko jakies kombinacje i ustawianie..i to ma być jeszcze jedna z lepszych firm..porażka... :|

Przydała by sie jakas lepsza antena do tego

0
  • #4 26 Gru 2011 01:54
    Interesant
    Poziom 31  

...
    Żadna porażka, jest to przemyślane. Gorszą opcją było by czekanie pół dnia aż przemieli pełny zakres 25-512 pamiętając o dziurach.

0
  • #5 26 Gru 2011 09:02
    internick
    Poziom 33  

UBC-69XLT to bardzo dobry skaner. Wiele osób już doceniło jego możliwości.

Jako, że da się w nim zaprogramować "tylko" pięć banków to ustaw je w ten sposób:

1. Straż Pożarna - 148,6500 - 149,3500 - utnij ostatnie zero, bo w nim się go nie wpisuje

2. Dolny zakres MSWiA, tj. 164,5000 - 167,5000

3. Pogotowie Ratunkowe: 168,5000 - 169,1500

4. Górny zakres MSWiA, tj. 172,0000 - 173,9875, gdyż w nim 174,0000 nie da się wprowadzić.

Piaty bank ustaw tak jak Ci się podoba, ale wpisując 25 - 512 nastaw się, że szybko z tego pomysłu zrezygnujesz. W tak szerokim zakresie będzie mnóstwo zakłóceń. Będziesz je blokował za pomocą klawisza L/O (jak raz zablokujesz to później samemu trzeba to odblokować), ale ten model ma mało pamięci na blokowane częstotliwości (chyba 50) i szybko zakłócenia powrócą.

Ja na piąty bank proponuję 144 - 173,9875. Z resztą wiesz jak zmieniać zakresy, więc do dzieła.

0
  • #6 26 Gru 2011 14:54
    flaytec
    Poziom 9  

Pewnie macie racje bo jestem laikiem.

Ale przeskanowanie całości w 5 bankach od 25.000 do 512.000 zajmuje "tylko" 16 min(teraz sprawdziłem).A mogę pominąć zawsze jeden czy kilka BANKÓW.

Ja robię następująco- wł i naciskam SCAN gdzie skanuję zapamiętane częstotliwości. Gdy tam nic nie ma naciskam:
    FUNC + Scan i skaner skanuje a ja trzymam palec na HOLD- gdy skaner natrafia na jakiś szum i się zatrzymuje(a dzieje się tak ze 100x)to szybko naciskam 2 x HOLD i skanowanie biegnie dalej aż do znalezienia rozmowy-wtedy zwykle dodaję częstotliwośc do zapamiętanych...
    Czy to właściwy sposób użytkowania czy można prościej?

Z żadnych innych funkcji nie korzystam.

Z ciekawszych rzeczy to złapałem kiedyś rozmowę w nocy poza miastem -jeden rozmówca był pod Gorlicami a drugi w Bełchatowie.Operowali takim specyficznym językiem,może to krótkofalowcy byli?Słychać było idealnie.
    Reszta to same firmy TAXI i jakaś rozmowa emerytek...przez co nie mam pojęcia.

0
  • #7 26 Gru 2011 16:10
    internick
    Poziom 33  

flaytec napisał:
    zajmuje "tylko" 16 min

8-O

Pomyślałeś chociaż, że jak najszybciej trzeba ogarnąć dany zakres, bo dużo jest korespondencji typu "Przyjął"?

flaytec napisał:
    może to krótkofalowcy byli

Należałoby zapisać częstotliwość i sprawdzić w BandPlanie, który otrzymałeś czyj to zakres.

Jeśli to przemiennik to jak najbardziej możliwe.

Cytat:
    Reszta to same firmy TAXI i jakaś rozmowa emerytek...przez co nie mam pojęcia.

Skanuj to co Ci podałem, a nie jakieś "egzotyczne" zakresy maglujesz.

Ps. Antenę zewnętrzną posiadasz?

0
  • #8 26 Gru 2011 23:11
    flaytec
    Poziom 9  

Co to znaczy ?

"Pomyślałeś chociaż, że jak najszybciej trzeba ogarnąć dany zakres, bo dużo jest korespondencji typu "Przyjął"? "

Posiadam tylko tę antenę jaka była w zestawie.

Zastanawiałem się nad tą japońską rozsuwaną za ok 130zl.

0
  • #9 27 Gru 2011 01:40
    Interesant
    Poziom 31  

...

flaytec napisał:
    Co to znaczy ?
    mantoch napisał:
    Pomyślałeś chociaż, że jak najszybciej trzeba ogarnąć dany zakres, bo dużo jest korespondencji typu "Przyjął"?

Zanim coś ciekawego wyłapiesz, to upłynie dużo wody w Wiśle.
    Jeszcze jak trafisz na mało gadatliwych, to większe szanse będziesz miał trafienia szóstki w totolotka. Po 16 minutach zazwyczaj jest już po zawodach.

0
  • #10 29 Gru 2011 08:49
    flaytec
    Poziom 9  

No to jak wy używacie tego skanera? Bo ja niewiele z tego rozumiem.

Dodam że tego kroku nie ustawiałem tzn podczas skanowania po prawej migaja takie małe literki nad sobą.
    Ponieważ sie nie znam liczyłem że urządzenie ma taką funkcje że pracuje automatycznie na optymalnych parametrach bez żadnego ustawiania..niestety się zawiodłem i raczej pewnie się go pozbędę.

0
  • #11 29 Gru 2011 10:17
    internick
    Poziom 33  

flaytec napisał:
    No to jak wy używacie tego skanera?

W poszukiwaniu nowych częstotliwości, np. na nowym terenie skanuję tylko te banki, które podałem wyżej.

flaytec napisał:
    Dodam że tego kroku nie ustawiałem

W tym modelu kroku nie da się ustawić manualnie. Krok jest przypisany do BandPlanu (mam nadzieję, że wybrałeś 3, bo jest najlepszy na teren Polski)

flaytec napisał:
    podczas skanowania po prawej migają takie małe literki nad sobą.

To są cyferki, a nie literki i oznacząją one numer banku, np. 1, 2, 3, 4, 5. Możesz dany bank wyłączyć ze skanowania wciskając daną cyfrę na klawiaturze od 1 do 5.

flaytec napisał:
    Ponieważ się nie znam liczyłem że urządzenie ma taką funkcje że pracuje automatycznie na optymalnych parametrach bez żadnego ustawiania

Otrzymałeś opis programowania krok po kroku. Ponadto dostałeś link do instrukcji po polsku. Z czym masz największe problemy? Pytaj, a pomogę.

flaytec napisał:
    niestety się zawiodłem i raczej pewnie się go pozbędę.

Spokojnie to jeden z lepszych skanerów w tej klasie cenowej.

0
  • #12 06 Lut 2012 14:20
    1737977
    Użytkownik usunął konto  
  • #13 09 Lut 2012 14:06
    internick
    Poziom 33  

flasssh napisał:
    1) Jak opóźnić czas skanowania?

Wydaje mi się, że nie ma takiej możliwości.

flasssh napisał:
    2) Jak podczas skanowania danego zakresu częstotliwości w momencie kiedy Delay się zatrzyma szybko zapisać kanał?

Będąc w trybie Search (Func+Scan) i po zatrzymaniu, np. na 148,2000 błyskawicznie opuszczasz Squelch celem zatrzymania dalszego przeszukiwania. Następnie wciskasz Func+Pgm(E) i zaczyna Ci mrugać częstotliwość na jakiej się zatrzymał skaner oraz częstotliwość jaką chcesz zastąpić (to tylko w przypadku, gdy 80 kanałów pamięci masz zajętych), ewentualnie możesz ujrzeć, np. 2; 000,000; L/O. Wtedy wiadomo, że to pusta komórka i w nią zapisujesz znalezioną częstotliwość. Dokonujesz tego za pomocą klawisza Pgm(E). Jeżeli chcesz zastąpić mało atrakcyjną częstotliwość to przechodzisz na nią za pomocą Func+2 (góra) lub Func+8(dół). Za każdym razem widzisz numer komórki oraz częstotliwość, którą mógłbyś zastąpić.

0