Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mercedes W124 centralny + immo

lawa82 25 Gru 2011 11:02 2855 4
  • #1 25 Gru 2011 11:02
    lawa82
    Poziom 8  

Witam, mam problem jakiego nie spotkałem na forum. Mam w124 93/94r. 300d, kombi w e-klasie. Ostatnio zablokowała mi sie stacyjka i złamał sie w niej klucz, po rozkręceniu jej i wymianie wkładu(wyciągałem cały korpus) nie działają mi piloty podczerwieni. Nie mogę ani zamknąć ani otworzyć auta, nie działa mi domykanie szyb z pilota i drzwi kierowcy. Centralny działa tylko jak od środka wcisnę rygiel w drzwiach kierowcy, koło stacyjki wszystko podłączone. Instalacja jest oryginalną żaden alarm nie został dodany, po zamknięciu centralnego z drzwi kierowcy uzbroił sie alarm i po otwarciu drzwi wyje i mogę go odpalić tylko na krótko z pod maski. Próbowałem kodować klucze różnymi kombinacjami związanymi z przyciśnięciem guzika i zapłonem ale nic nie dało, co mogło paść i jak to naprawić?

1 4
  • #2 25 Gru 2011 11:26
    SlaweK
    Poziom 43  

Od samej wymiany wkładu teoretycznie nic nie mogło się stać. Raczej w tym roczniku jeszcze nie ma pętli na stacyjce i transpondera w kluczyku a alarm i immo odblokowuje tylko podczerwień z pilota. Wciśnij na kilka sekund przycisk, jak dioda pod czerwoną zaślepką w kluczyku mrugnie znaczy że pilot żyje. Te piloty są dość awaryjne. Możesz jeszcze popatrzeć np przez aparat fotograficzny w telefonie czy podczerwień jest wysyłana. Jeśli jest to po prostu odbiornik immo zgubił synchronizację z pilotami. Jest procedura która to przywraca ale nie mam pod ręką opisu. Druga możliwość to wyłączenie tego systemu ale to już dla lepszych znawców.

SławeK

1
  • #3 25 Gru 2011 11:58
    lawa82
    Poziom 8  

Przy stacyjce niema typowej pętli indukcyjnej tylko jest mała kostka i do niej podpięte są kable od góry i dołu. Kluczyki scyzoryki mam dwa, wysyłają one sygnał(świecą) ale centralny nie reaguje. Przed wyciągnięciem korpusu odłączyłem kable i piloty nie działały, po podłączeniu działały poprawnie. po wyjęciu korpusu wybiciu wkładu stacyjki wymianie jej(blokadę sobie wyłamałem) zamontowałem korpus z nowym wkładem podłączyłem kable i odpalałem nowym kluczem bez problemu. chciałem zamknąć centralny i okazało sie, że klucze nie działają, zamknąłem central od środka a on uzbroił sie i po otwarciu drzwi od pasażera zaczął wyć.

0
  • #4 25 Gru 2011 20:12
    SlaweK
    Poziom 43  

Znaczy zblokował się, ogłupiał pewnie. Myślę że odłączenie akumulatora na kilka minut a potem poprawna procedura przyuczenia pilotów powinna pomóc. Niestety nie mam jej pod ręką. Poszukaj w necie.

SławeK

1
  • #5 01 Sty 2012 16:48
    lawa82
    Poziom 8  

Witam, a może wstawiał już ktoś w miejsce seryjnego sterownika inny i wie jakie kolory kabli z oryginalnej centralki trzeba podpiąć do nowej?

0
  Szukaj w 5mln produktów