Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy Y Pro Duos - nowy smartphone z Android 2.3 i Dual SIM

pseven 25 Gru 2011 13:35 11263 13
  • Samsung Galaxy Y Pro Duos - nowy smartphone z Android 2.3 i Dual SIMPrzedstawiciele koncernu Samsung zapowiedzieli wprowadzenie do oferty nowego modelu telefonu komórkowego typu smartphone należącego do linii produktów Galaxy Y i oznaczonego nazwą Pro Duos.

Samsung Galaxy Y Pro Duos zamknięty został w obudowie typu candybar z fizyczną klawiaturą w układzie QWERTY.

Konstrukcja telefonu oparta została o ekran ciekłokrystaliczny o przekątnej 2,6 cala pracujący w natywnej rozdzielczości 320 x 240 pikseli.

Sercem urządzenia bliżej nieokreślony układ typu SoC integrujący w sobie m.in. jednordzeniowy procesor główny taktowany częstotliwością 832 MHz.

Aparat pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Google Android w wersji 2.3 wraz z dedykowaną nakładką na interfejs użytkownika.

Telefon wyposażony został we wszystkie podstawowe interfejsy komunikacyjne, w tym moduły: Wi-Fi 802.11n, Bluetooth 3.0, GPS, port micro-USB 2.0 oraz czytnik kart microSD.

Urządzenie umożliwia wykonywanie fotografii w rozdzielczości 3 Mpix i rejestracje obrazów ruchomych w rozdzielczości 240p.

Planowana data wprowadzenia na rynek, ani też sugerowana cena detaliczna nie zostały podane.

Źródło:
    http://www.engadget.com/2011/12/22/samsung-launches-two-dual-sim-galaxy-y-phones-for-carrier-cheate/

Fajne! Ranking DIY
    O autorze
    pseven
    Tłumacz Redaktor
    Z wykształcenia - technik elektronik. Pasja - nowe technologie. Dla portalu Elektroda opracowuje informacje produktowe z dziedziny elektroniki, elektroniki przemysłowej.
    Specjalizuje się w: tłumaczenia, copywriting
    pseven napisał 8644 postów o ocenie 1723, pomógł 0 razy. Jest z nami od 2009 roku.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
    Citek
    Poziom 22  
    Czemu jest tak mało dobrych telefonów DualSim z Androidem. Przecież na rynku praktycznie nie ma żadnego wyboru, nie licząc chińskich podróbek.
    rajax
    Poziom 14  
    Jak to nie, a Viewsonic V350 ?!

Zresztą w Cinach będzie zaraz Samsung Galaxy II DUAL SIM. Wcześniej czy póxniej, trafi do nas ...
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
    karroryfer
    Poziom 11  
    Odpowiedz jest prosta - głównym klientem są sieci komórkowe a tym nie zależy na promowaniu DualSimów
    Natomiast faktycznie dziwne jest że w ten segment nie próbują wejść nowe firmy - choć możę próbują ale ja ich nie znam :(
    1szuwar
    Poziom 13  
    Zgodzę się z przedmówcami, ja kiedyś korzystałem z Samsung d880, ale miał parę wad min, aby zadzwonić z drugiego numeru było trzeba restartować telefon ....
    teraz mam Samsung C6112, dużo lepszy i mniejszy, ale czekam na coś lepszego, do dzwonienia wystarczy, ale .... bajerów nie ma za dużo :)
    Stendo
    Poziom 9  
    1szuwar napisał:
    Zgodzę się z przedmówcami, ja kiedyś korzystałem z Samsung d880, ale miał parę wad min, aby zadzwonić z drugiego numeru było trzeba restartować telefon ....

To chyba nie przeczytałeś instrukcji obsługi. W tym modelu bez problemu można było prowadzić rozmowy z obydwu kart - przełącznik z boku telefonu z tego co pamiętam.
    1szuwar
    Poziom 13  
    Stendo napisał:
    To chyba nie przeczytałeś instrukcji obsługi. W tym modelu bez problemu można było prowadzić rozmowy z obydwu kart - przełącznik z boku telefonu z tego co pamiętam.

Ten przycisk posiada Samsung C6112 i przełącza w mgnieniu oka - bez restartu, w D880 telefon się restartował.
    Stendo
    Poziom 9  
    Upsss, rzeczywiście. Ja miałem chyba D780 i również się przełączał bez restartu. Ale faktycznie pomyliłem go z D880.
    al777
    Poziom 26  
    Mam obecnie od ponad roku D880 (dokładnie SGH-D880) i mogę dzwonić oraz wysyłać SMS-y bez restartu telefonu (wybór karty SIM, z której dokonane zostanie połączenie lub wysłany SMS odbywa się przyciskiem z boku obudowy).
    Jednie profil transferu danych (np. odbiór MMS) wydaje mi się na sztywno związany z "główną" kartą SIM (albo nie znalazłem właściwych ustawień).

A co do tego smartfona - pozostaje mieć nadzieję, że cena tego cuda nie będzie z kosmosu - bo polubiłem Samsunga i chętnie powitałbym coś takiego u siebie.
    4Tmx
    Poziom 12  
    Cena za samsunga to podobno coś około 750zł.
    pseven
    Tłumacz Redaktor
    Jedna z ofert w serwisie aukcyjnym eBay opiewa na kwotę 169 funtów brytyjskich + 13 funtów kosztów wysyłki (razem około 921 zł). Opłat celnych przy zakupie w z Wielkiej Brytanii nie ma. W polskim Allegro w chwili tworzenia tego postu była 1 oferta z ceną wynoszącą 869 zł razem z wysyłką.
    4Tmx
    Poziom 12  
    Co do Samsunga ta cena nie jest aż taka zła. W sumie to czekam na tego HTC ale nie wiem czy trafi na Europę ;/

A czy wiecie jak może działa ten samsung podczas gdy rozmawia się z jednego numeru sim to drugi jest zajęty czy pojawia się informacja o próbach nawiązania połączenia ?
    1szuwar
    Poziom 13  
    4Tmx napisał:
    A czy wiecie jak może działa ten samsung podczas gdy rozmawia się z jednego numeru sim to drugi jest zajęty czy pojawia się informacja o próbach nawiązania połączenia ?

Tak, masz info o nieodebranym połączeniu z symbolem karty sim na który był telefon. Mówię o Samsung C6112. Posiadam od ponad roku i jestem bardzo zadowolony.

Jedyne minusy jak dla mnie to:

- zbyt "gruby", w porównaniu z innymi telefonami
    - nie jest pancerny jak np Nokia 6300, delikatna plastikowa obudowa.