Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak sprawdzic czy samochod jest kradziony czy nie ?

maciek_1997 25 Gru 2011 13:37 7930 8
 • #1 25 Gru 2011 13:37
  maciek_1997
  Poziom 11  

  Witam . Czy sam osobiści mógłbym sobie sprawdzić czy mój pojazd jest kradziony czy nie ?
  proszę o odpowiedz

  1 8
 • #3 25 Gru 2011 13:44
  Atreyu Makiavel
  Poziom 34  

  Zapytać znajomego kolegę policjanta, po przyjacielsku?

  0
 • #4 25 Gru 2011 13:52
  Atreyu Makiavel
  Poziom 34  

  Tak samo jak innego kolegę aby Ci pożyczył dwie dychy. Tylko trzeba mieć znajomego policjanta po prostu. Jak nie jesteś pewien a przeczuwasz, że kradziony i nie wiedziałeś o tym z początku transakcji bo nic na to nie wróżyło to może nawet Ci pomoże.

  0
 • #5 25 Gru 2011 13:57
  robokop
  Moderator Samochody

  Tego czy auto nie jest kradzione, nie zagwarantuje chyba nikt - nawet Policja. Co najwyżej fakt że auto w chwili obecnej nie figuruje w rejestrach jako utracone.

  1
 • #6 26 Gru 2011 13:24
  Bula i spula
  Poziom 18  

  W trakcie przerejestrowania jest sprawdzane, czy pojazd nie jest 'notowany' jako kradziony, więc jeżeli już przerejestrowaleś (dostałeś twardy dowód), to znaczy że nie był zgłoszony jako kradziony.

  0
 • #7 27 Gru 2011 12:54
  Bartek-lu
  Poziom 9  

  Tak jak kolega Bula i spula napisał wyżej, jeżeli już przerejestrowałeś na siebie i nie było problemów pojazd "nie figuruje w aktach"
  Jeżeli chcesz zakupić pojazd i nie masz pewności to najprościej kupowanym pojazdem i jego właścicielem z kompletem dokumentów podjechać na najbliższy komisariat i przedstawić sprawę, że zakupujesz i chcesz sprawdzić czy nie kradziony. Policjanci w takim przypadku nie stwarzają żadnych problemów i sprawdzają pojazdy, zostaniesz poinformowany o tym czy kradziony czy nie.
  Inna historia gdy numery były przebite, dokumenty i vin możesz mieć w porządku bo mogą być od jakiegoś rozbitka a samochód był "dźwignięty" i nr. przebite....

  0
 • #8 27 Gru 2011 14:08
  tzok
  Moderator Samochody

  Takie sprawdzenie uchroni Cię jedynie przed posądzeniem o paserstwo (ale musisz mieć takie zaświadczenie na piśmie) jeśli jednak okaże się, że samochód był kradziony, nie uchroni Cię jednak przed konfiskacją samochodu. Policja jedynie może zaświadczyć, że na chwilę wydania oświadczenie nie wiedzą aby samochód był kradziony, nie daje to jednak żadnej gwarancji, że za godzinę, miesiąc czy rok się o tym nie dowiedzą.

  Najgorzej jest kupować auto od handlarza - zazwyczaj wtedy nie podpisujesz umowy z handlarzem tylko z właścicielem w Niemczech czy we Francji, handlarz ma przygotowane umowy "in blanco" z podpisem (autentycznym albo podrobionym) zagranicznego właściciela. Jeśli samochód był kradziony a umowa sfałszowana to masz poważny problem, bo nie tylko stracisz samochód ale oskarżą Cię o kradzież i/lub paserstwo oraz o fałszowanie dokumentów.

  Pewność czy był kradziony masz tylko wtedy jak kupujesz nowy w salonie (że nie był), albo kiedy... sam go ukradniesz (że był) ;)

  0
 • #9 08 Sty 2012 21:48
  Bartek-lu
  Poziom 9  

  Dlatego kupując samochód sprowadzony, najlepiej zwrócić uwagę na to by umowa w niemczech była sporządzona na osobę od której odkupujemy.
  Czyli w przypadku samochodów sprowadzanych z niemiec, jeżeli są tablice wyjazdowe te z żółtym paskiem najcześciej będziemy podpisywać umowę z osobą w niemczech która niekoniecznie musi istnieć, natomiast jeżeli są tablice z czerwonym (tablice wyjazdowe miesięczne) najczęściej umowa będzie sporządzona na osobę od której odkupujemy (handlarza) ponieważ przed wyjazdem musiał załatwić kpl. dokumentów wyjazdowych,
  Lecz nie jest to regułą.

  0