Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golfa 1 - montaż licznika z Golfa 2

25 Gru 2011 13:44 5978 12
  • Poziom 8  
    Witam.
    Jestem nowy na forum więc proszę o wyrozumiałość. :D
    Chciałem się dowiedzieć czy licznik z Golfa 2 z obrotomierzem będzie pasował zamiast licznika z Golfa 1 również z obrotomierzem?
    Wiem, że wtyczki są inne dlatego chciałem się dowiedzieć czy układ kabli jest taki sam i wystarczy zmienić wtyczkę, czy będzie z tym większy problem?
  • Poziom 24  
    Czeka cie na pewno przekładka kabli w kostce.
  • Poziom 8  
    aha czyli kable będą inaczej ułożone tak?? ale kolorami będą tak samo oznaczone tylko musze je przełożyć w odpowiedniej kolejności??
  • Poziom 35  
    Tak jak masz 2 liczniki to dojdziesz po scieżkach.
  • Poziom 8  
    mam licznik z golfa 2 z jednym wejściem i mój licznik z golfa 1 więc jeśli kable są w tych samych kolorach tylko inaczej ułożone to dojdę do tego :) będę musiał gdzieś na szrocie kupić kable z kostką do licznika z golfa 2 :) żeby widzieć jak są kolory ułożone. mam tylko pytanie nie orientujecie się czy nie będzie jakiś dodatkowych kabli w tym liczniku z golfa 2??
  • Poziom 35  
    Po kolorach nie dojdziesz.
  • Poziom 8  
    czyli co proponujesz?? jak mogę dobrze go podłączyć??
  • Poziom 35  
    Idz po scieżkach do kontrolek.
  • Poziom 8  
    a nie wiesz gdzie mogę znaleźć schemat z kablami ??
  • Poziom 12  
    Trochę odgrzeję temat ale nie chciałbym zakładać nowego. Mam taki mały problem z licznikiem golf mk1
    i nie bardzo wiem co i jak z tymi pinami, narazie chyba udało mi się rozwikłać poniższe oznaczenia
    1. INNENBEL - PODŚWIETLENIE
    2. MASSE 31 - MASA
    3. TANK – CZUJNIK PALIWA
    4. TEMP – CZUJNIK TEMPERATURY WODY
    5. KL.1 - OBOTOMIERZ
    6. UHR - +12V ZACISK 30 ZASILANIE ZEGARKA
    7. FERNL 56A – ŚWIATŁA DROGOWE KONROLKA
    8. BREMSK K
    9. OEL 1
    10. O-C-D-CH
    11. OEL 2
    12. LADEK – ŁADOWANIE KONTROLKA KLEMA 61
    13. BLINK 49A - KIERUNKOWSKAZY
    14. PLUS 15 - +12V PO STACYJCE/ZAPŁONIE
    i mam problem z pozostałymi. Jak ktoś mógłby pomóc to byłbym wdzięczny.
  • Moderator Samochody
    8. kontrolka hamulca ręcznego, ale mało które modele ją miały w liczniku
    9. czujnik ciśnienia oleju 0.3 bar (kontrolka)
    10. kontrolka świec żarowych (diesel), w benzyniaku kontrolka ssania lub "check engine"
    11. czujnik ciśnienia oleju 1.8 bar (dynamiczna kontrola ciśnienia), jak nie występuje to podpiąć do masy
  • Poziom 12  
    Dzięki bardzo. Zgadza sie kontrolka hamulca ręcznego w mk1 występuje oddzielni poza licznikiem, czujnik ciś. oleju 0,3 jest w wiązce, jeśli chodzi o 10 to nic z tych rzeczy nie mam jest to benzyna 1,8 ABS na monowtrysku a w liczniku nie ma ani ssania ani "check engine", czujnik oleju 1,8 w wiązce występuje więc ok. Tak że wszystko jest jasne tylko nie wiem co zrobić z pinem 10?