Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Delco CDR-500 brak dźwięku w głośnikach

25 Gru 2011 13:49 6493 4
  • Poziom 10  
    Witam. mam problem z moim radyjkiem. Fabryczne radio opla CDR-500 Delco, nagle przestało grać, wyświetla info na wyświetlaczu wszystko działa cd również oprócz dźwięku - działo się tak kiedyś ( z rok temu) ale samo "naprawiło się" i działało do dziś. Po podłączeniu auta do op-coma wyrzuca że radio posiada kod
    Code:
    00032 - Za wysokie napięcie regulatora sterowania kierownicy
    którego w żaden sposób nie mogę wykasować. Radio po podłączeniu do innego auta (zafiry) tyle że posiadającego sterowanie w kierownicy - działa normalnie. Radio z Zafiry (taki sam model) podłączone do mojego auta (na tym już nie sprawdzałem błędu sterowania kierownicy) również nie gra. Po odłączeniu w moim aucie przewodu sterowania radia (pin 2gi SWC kostki zasilania - ta na samym dole w radiu
    Opel Delco CDR-500 brak dźwięku w głośnikach)
    (instalacja jest kompletna ale sterowania w kierownicy nie ma) nic się nie zmienia błąd dalej występuje choć pin "wisi" w powietrzu. Po podłączeniu tego mojego radia na "krótko" działa normalnie - wszystko gra i działa.
    Co ciekawsze myślałem że coś z głośnikami i tego nie daje sygnału na nie - że jakieś zwarcie czy coś - po podłączeniu do mojego auta Car-300 najprostszego radia opla które nie posiada takiego bajeru jak sterowanie w kierownicy - gra normalnie na 4 głośniki (więc eliminuje błąd kabli głośnikowych jak i samych głośników.

Co zrobić aby grało CDR-500?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 24  
    Pin sterowania z radia (bodajże opisany nr 2 podłącz przez 2,2 KΩ do GND bodajże pin 8)
    Te 2.2 KΩ dają informacje radiu ze jest pilot w kierownicy Tak maja modele Blaupunkta w Oplu i bodajże są zamienne z innymi radiami OEM w OPLU.
    Jak co postaram się wkleić schemat.

Dodano po 4 [minuty]:

Opel Delco CDR-500 brak dźwięku w głośnikach
  • Poziom 10  
    Postaram się to wykonać we wtorek. interesuje mnie jedno dla czego jak podłącze radio na krótko w domu (głośniki, zasilanie, masa i podtrzymanie) to działa a w aucie zdarzają się takie cyrki ?
  • Poziom 24  
    Czy w aucie próbowałeś podłączyć tylko podtrzymanie stacyjkę i masę może sca coś broi wejście rem out.
  • Poziom 10  
    Problem rozwiązany - okazało się że jest przerwa (pęknięcie) izolacji jednego z przewodów głośnikowych tylnych i zwarcie do masy. 300tka działała bo akurat ten przewód w głośnikach jest również masą na wyjściu wzmacniacza (i grał głośnik), w 500tce działało zabezpieczenie zwarciowe w końcówce mocy i dla tego nie działało (głucho na wyjściu). Po usunięciu "zwarcia" wszystko działa wyśmienicie.