Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

John Deere 5080M Sterownik Świec Żarowych

25 Gru 2011 14:12 3882 6
  • Poziom 11  
    Mam do naprawy ciągnik John Deere 5080M 2010r, Jest tam zastosowany automatyczny sterownik świec żarowych (złącza się on dopiero przy -15st.!! zdecydowanie za nisko. ciągnik ma problemy z odpaleniem. Komputerem nie mogę go przestawić bo w tym modelu nie ma do niego dostępu.
    Czy na rynku dostane sterowniki które przy około -15 -20st. będą grzały około 20-30s? bo właśnie tyle potrzeba przy tej świecy.
    Szukałem ale znalazłem tylko takie max do 8-10s grzania.
  • Poziom 10  
    Poszukaj czujnika temperatury i spróbuj go oszukać zaniżając temperaturę na czas rozruchu. Wskazany jakiś przełącznik,żeby to działało na czas rozruchu. Jeśli to układ zasilania byłby na CR to także zwiększy się dawka rozruchowa paliwa.
  • Poziom 11  
    nie to nie jest CR
    Chciał bym zamontować drugi sterownik a tamten odciąć tylko ze nie znalazłem odpowiedniego.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Skoro nie chcesz naprawiać właściwego sterownika, a kombinujesz z podstawieniem innego, to zamontuj sobie zwykły hebel, którym będziesz ręcznie załączał świece. Rozwiązanie archaiczne, ale proste, tanie i pewnie satysfakcjonujące.
  • Poziom 11  
    nie mogę naprawić oryginalnego ponieważ jest jeszcze na gwarancji przez rok. nie jest problemem wlutowanie nowego termostatu.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Skoro jest na gwarancji, to po co w ogóle się tam pchasz? Jeśli jest usterka, to robią ci to za darmo przecież.
  • Poziom 11  
    no właśnie nie policzyli mi za wymianę tego sterownika na inny( taki który będzie grzał już od +10 i w dół 1500zł +dojazd i robota gratis, to jest właśnie wada JD)

Moderowany przez Błażej:

Skoro ci nie policzyli, to w czym problem?