Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak dźwięku. Płyta główna Gigabyte GA-7VA.

15 Gru 2004 21:04 1872 10
  • Poziom 10  
    Właśnie zainstalowalem sobie płyte główną gigabyte GA-7VA, po uruchomieniu i wgraniu sterowników (ściągniętych ze strony producenta) niestety nie mam dzwięku. Dzwięk ma pochodzić ze zintegrowanej karty 6 kanałowej. Sterowniki się ładnie wgrały, pokazała się ikonka głośnika w trey i niby wszystko ok (mozna otwarzac muzyke) tyle ze ja jej nie slysze. Napewno nie jest to wina złego podłączenia głośników lub zepsutych głośników. Może trzeba przestawić jakąs zworke na płycie głównej ?
  • Spec od komputerów
    Moze to glupie, ale czy sprawdziles czy dzwiek nie jest wyciszony w ustawieniach miksera? Dzwiekow z windows'a tez nie slychac? Via service pack zainstalowales? a co do zworki itd to sciagnij sobie instrukcje i zobacz.
  • Poziom 18  
    W biosie mam nadzieję włączyłeś, skoro zainstalowałeś drivery do dźwięku. I pewnie masz też aktywne głośniki? Pytam, bo ja nie mam i też się kiedyś zdziwiłem, że na zintegrowanej dźwiękówce nie mam dźwięku (bo nie ma ona wzmacniacza, jest tylko line-out), a na SB Live był (ma tam jakieś 2x4W).
  • Poziom 10  
    Suwaki sa ustawione nawet na maxa, w biosie jest wlaczona, dzwiekow rzadnych nie slychac (nawet tych windosowskich wav) glosniki ze wzmacniaczem, probowalem tez na sluchawkach, tak samo :( a co do Via service pack to chyba nie zainstalowalem, nawet nei wiem co to jest :/ moze podasz linka.
  • Poziom 18  
    Kolobos ma racje, koniecznie zainstaluj Via Service Pack. Ja mam podobną płytę i pierwsze co robię na świeżym systemie, to instalka najnowszego ServicePack'a. Nawet nie wiem, czy u mnie też byłby problem z dźwiękiem z karty zintegrowanej, gdybym go nie zainstalował, bo nie próbowałem :D
    A tak w ogóle to mam SB Live i aktualnie problem jest mi odległy.

Powodzenia i napisz, co wydedukowałeś.
  • Poziom 28  
    mialem kiedys podobna systuacje i okazalo sie ze wgralem zle sterowniki do karty. rowniez w windowsie wszystko wygladalo dobrze, mozna bylo sluchac winampa jednak dzwieku nie bylo. wgralem inny sterownik i uslyszalem wkoncu dzwiek. Nie sadze zeby via pack mial to cos do rzeczy, bo co prawda mam plyte epoxa ale dzwiek dziala zarowno z via pakiem jak i bez niego.
  • Poziom 10  
    no wiec tego via packa zainstalowalem.. to komputerek sie troche przycinal przy puszczaniu muzyki ktorej dalej nie uslyszalem. moze zintegrowana jest uszkodzona mechanicznie ?
  • Poziom 35  
    A ustawiłeć zworki na płycie .
    Bo te zintegrowane karty mają zworki do fizycznego włączenia karty i zworki z ustawieniem Spk-out i line-out
  • Poziom 18  
    Usuń z Menedżera Urządzeń karte dźwiękową ->
    Zainstaluj ServicePack'a ->
    Restart ->
    Zainstaluj WŁAŚCIWE drivery do dźwiękówki ->
    Powinno działać

Jak nie, to jeszcze sprawdzić dokładnie zworki na płycie, jak koledzy radzą

Jeśli nadal nie będzie działać, to :cry:
    Czasami jest jakiś konflikt między kartami, np. graficzną i dźwiękową (gryzą się). Już mi ręce opadają.

P.S. Skąd masz tą płytę? Jak na gwarancji, to niech ci "fachowcy" ze sklepu się trochę pomęczą. Jak nic nie zrobią, to reklamuj i już.
  • Poziom 28  
    Ściągnołem sobie mauala do Twojej plyty i nie widze tam żadnych zworek do dzwieku. Jedynie w biosie jest oplcja włązz/wyłącz takze problem bedzie albo w sterownikach albo w fizycznym uszkodzeniu karty dźwiekowej. Jednak mysle ze to cos ze softem.