Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AVT-527 komunikacja z komputerem

tobi1807 25 Gru 2011 16:32 1620 5
  • #1 25 Gru 2011 16:32
    tobi1807
    Poziom 7  

Witam,
    Wykonałem projekt oscyloskopu AVT-527, ale gdy podłączam do komputera to nie wykrywa płytki.
    Wszystkie elementy są podłączone prawidłowo, sprawdzałem napięcie na układach, i dalej nic.
    Także teraz chciałbym się poradzić czy można w jakiś sposób sprawdzić czy jest komunikacja pomiędzy komputerem a mikrokontrolerem, prawdopodobnie jest to AT-mega.
    Płytkę mam podłączoną do komputera przez przejściówkę RS232/USB, czy może tutaj jest jakiś problem.
    Czy ktoś wykonywał ten projekt proszę o jakieś porady.

pozdrawiam

PS:
    Niżej podaję link do projektu

http://sklep.avt.pl/photo/_pdf/AVT527.pdf

0 5
  • #2 26 Gru 2011 12:16
    Kubaandcom
    Poziom 17  

Ja nie robiłem tego kity, ale z własnego doświadczenia mogę powiedzieć że wszelkie emulatory na USB emulujące np port LPT czy RS232 zazwyczaj są przyczyną problemów. Więc jeśli masz możliwość sprawdzić ten kit na komputerze który ma normalną kartę PCI (albo inna byle nie emulator szczególnie na USB) to powinno pomóc w sprawdzeniu czy urządzenie działa czy wszystko jest winą komunikacje przez emulator.

0
  • #3 29 Gru 2012 14:32
    mwp05
    Poziom 11  

Poratował by mnie ktoś schematem pcb do tego kitu.
    Jakiś czas temu zakupiłem ten kit ale pozostał mi tylko zaprogramowany układ.
    Samej pcb kupić nie można, pisałem do nich (na razie dostałem odpowiedz tylko z cyfroniki, czekam na avt).

Znalazłem co prawda plik oscyloskop.ddb ale nie jestem sobie w stanie poradzić z wyodrębnieniem druku z ani jednej strony. Otwieram to Altium Designer Summer 09 Viewer.

Dołączę zresztą ten plik [Oscyloskop.ddb], może Ktoś się zlituje i zrobi z tego jakiś pdf albo coś co można odczytać eaglem czy kicadem.

0
  • #4 29 Gru 2012 14:50
    Tomasz.W
    Poziom 35  

Witam.
    To jest plik z PROTELA. Mogę to przekonwertować do PDF'a, ale to jest płytka dwustronna. Jeżeli dasz sobie radę z wykonaniem to wyślę Ci to na E-mail.

0
  • #5 29 Gru 2012 18:11
    mwp05
    Poziom 11  

Był bym wdzięczny za pdf. mail: mwp05 małpa wp.pl

Próbowałem to otwierać protelem 99SE trial ale otrzymywałem komunikat że trial i coś tam.

W Altium Designer Summer 09 Viewer się otwierał ale nie potrafiłem wyodrębnić dwóch warstw i opisu, wszystko miałem na jednej stronie.
    A walka była długa. Robiłem też próby z ... o ile dobrze pamiętam protel DX bez skutku. Teraz sprzątam bałagan po tych próbach.

Widziałem zresztą na elektrodzie prośbę o to PCB tyle że 2007r więc można wrzucić tego pdf w ten temat, może jeszcze komuś się przydać.

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc.

0
  • #6 29 Gru 2012 18:25
    Tomasz.W
    Poziom 35  

mwp05 napisał:
    .....więc można wrzucić tego pdf w ten temat, może jeszcze komuś się przydać.....
    To nie jest mój projekt, w związku z tym nie będę go w żaden sposób publicznie rozpowszechniał. Wieczorkiem jak będę miał chwilkę to zrobię PDF'a i podeślę na podany E-mail.

0