Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki kalkulator naukowy na studia?

25 Gru 2011 18:23 5068 7
  • Poziom 8  
    Witam.

Jestem na studiach i za 2tyg mam zaliczenie z matematyki. Ciężko u mnie ze zrozumieniem tego całego materiału i tak pomyślałem sobie o takim kalkulatorze naukowym (który można zabrać na egzamin), może przy jego pomocy uda mi się zaliczyć semestr.

Znacie może jakieś dobre modele które by obliczały: funkcje kwadratową, superpozycje, pochodne, elastyczność, ekstrema lok. funkcji oraz całki? Fajnie by było gdyby pokazywał działania "krok po kroku". Ale raczej to jest niemożliwe albo bardzo drogie.
    Zastanawiam się nad modelem CASIO FX-991ES PLUS co o nim sądzicie?

Dziękuje za zainteresowanie, będę wdzięczny za wszystkie odpowiedzi.
  • Poziom 27  
    Kolego- niestety, ale tak się nie da :( . W technikum owszem jakiś model Casio miałem i był pomocny. Na studiach - wiem z własnego doświadczenia- nie da się tak prosto. Dla własnego dobra. Ucz się i zdaj za 3-cim razem. Mnie pokonały równania różniczkowe. A jak już masz luźne podejście to daj sobie spokój. Akurat ten papierek bez odpowiedniej wiedzy wyuczonej/nabytej nic nie da!.
  • Poziom 22  
    Nauka nauka nauka tak to jest jak się idzie na studia aby dostać papierek po najniższej linii oporu , a później ludzie narzekają że pracy nie ma jak całe studia się bimbało . Przepraszam że to piszę ale takie rzeczy jak całki pochodne , ekstrema o f.kwadratowej nie wspominając to podstawy ...
  • Poziom 27  
    Konstantyno ot co! . Ja zrezygnowałem bo jednak za głupi byłem na studia. Ale napiszę to z pełną odpowiedzialnością. Chciałbym, aby 100% absolwentów wyższych uczelni naprawdę reprezentowała swoim umysłem własne papierki. I tyle w tym temacie. Obecnie jestem operatorem ładowarki- sytuacja finansowa tak sprawiła. Opracuję się 12-16h dziennie, ale przynajmniej mam za co żyć. Gdybym skończył studia, które widocznie nie były mi pisane, przypuszczam, że i tak pracowałbym w innym zawodzie.
  • Poziom 8  
    No cóż chyba nie uzyskam tu pomocy. Nie zrozumieliście mnie do końca. Ten kalkulator miałby mi pomoc w zrozumieniu tego wszystkiego no i ewentualnie mała pomoc na egzaminie. Mam troszkę "dziwnego" wykładowce który nie potrafi przekazać swojej wiedzy (80% roku nic nie rozumie).
    Zgadzam się z Wami jeśli chodzi o naukę. Ja chce tylko to zrozumieć i to urządzenie miałoby mi w tym pomoc.
    Wiec jeśli znacie jakieś dobre kalkulatory (do 200zl) proszę o info, będę wdzięczny.
  • Poziom 15  
    Garnizon napisał:
    No cóż chyba nie uzyskam tu pomocy. Nie zrozumieliście mnie do końca. Ten kalkulator miałby mi pomoc w zrozumieniu tego wszystkiego no i ewentualnie mała pomoc na egzaminie.

Kalkulator nie pomoże Ci w zrozumieniu matematyki. Tak samo jak długopis nie pomoże Ci w zrozumieniu książki. Na studia nadaje się dowolny kalkulator mający 4 działania oraz pierwiastkowanie. Zadania dla studentów tak się układa, aby kalkulator nie był potrzebny.
  • Poziom 22  
    Jest wiele video-poradników w sieci , są dostępne książki , fora matematyczne koledzy którzy studiują , naprawdę możliwości jest dużo tylko trzeba chcieć . A ten zakres materiału co podałeś naprawdę nie jest trudny są to podstawy prawie chyba na wszystkich studiach w których wykorzystywana jest matematyka .
  • Poziom 10  
    Od siebie polecam kalkulator naukowy Sharp EL-W506 Writeview szczególnie za jakość wykonania, instrukcja do niego jest dość fatalistyczna ale i bez niej daje się radę; poprzednio pożyczałem 991 es plus oba są całkiem do siebie podobne.