Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Qosmio G50 i nieprawidłowe działanie pilota w Windows Media Center

25 Gru 2011 18:57 1697 2
  • Poziom 10  
    Wszedłem w posiadanie tego pięknego sprzętu. Niestety nie wiem czemu każde naciśnięcie przycisku w pilocie powoduje podwójne wykonanie akcji. Np. w Windows Media Center, chcąc przesunąć się o jedną pozycję menu, po jednokrotnym naciśnięciu odpowiedniego przycisku przesuwa o dwie pozycje. Oglądając telewizję przełączam kanał - przesuwa o dwa.
    O ile wiem, laptop sprzedawany był z pilotem. Oryginalnego niestety nie mam i nie mogę sprawdzić. Mam natomiast pilot HP, który dołączony był do karty Tunera TV w zestawie takim jak na zdjęciu. Do tunera tego dołączony był czujnik do pilota na USB. Nie musiałem go jednak podłączać, gdyż pilot działa z czujnikiem wbudowanym w laptop.
    Toshiba Qosmio G50 i nieprawidłowe działanie pilota w Windows Media Center

Czy istnieje jakiś sposób na naprawienie tego? Mam zainstalowany Windows 7.
  • Poziom 1  
    Witam.
    Mam dokładnie taki sam problem, do tej pory nie znalazłem rozwiązania. Miałem oddać pilota do naprawy, ale po przeczytaniu Twojego posta pogrzebię raczej w ustawieniach (?). Jeżeli Ty już sobie z tym poradziłeś to napisz jak - będzie dla potomności.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    W Siódemce nie dałem rady. Zainstalowałem z ciekawości Vistę na drugim dysku i tutaj wszystko działa dobrze, więc to pewnie wina jakiegoś sterownika. Jeśli masz Qosmio G50 z Windows 7: jak u Ciebie chodzi Qosmio na tym systemie? Bo z moich obserwacji wynika, że na Viście działa lepiej. Na siódemce przy odtwarzaniu byle jakiego filmu w rozdzielczości .720p zużycie procesora szalało, w Viście jest spokój.