Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Simson jest motocyklem. Co zrobić?

SIMSONS51C 25 Gru 2011 22:32 2679 15
  • #1 25 Gru 2011 22:32
    SIMSONS51C
    Poziom 23  

Witam. Mam simsona s51 z 1988roku. Jest bardzo ładny i w świetnym stanie. Jest jeden problem. Jestem jeszcze młody a on jest zarejestrowany na MOTOCYKl. Co z tym zrobić? Jak przerejestrować go na motorower?? Proszę o rady

0 15
  • Sklep HeluKabel
  • #2 25 Gru 2011 22:34
    robokop
    Moderator Samochody

Nijak. Motocykl to motocykl - musiałbyś przerobić go z powrotem na motorower i poddać badaniu potwierdzającemu że jest motorowerem - co pewnie przekroczyło by jego wartość.

0
  • #3 25 Gru 2011 22:35
    pawel200388
    Poziom 17  

Założyć silnik 50ccm. Jechać na Stację Kontroli Pojazdów. Odpowiednio zagadać do gościa, przeprowadzi badanie techniczne i da odpowiedni papierek umożliwiający zarejestrowanie go na motorower.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #4 25 Gru 2011 22:35
    SIMSONS51C
    Poziom 23  

Nie rozumiem?

0
  • #5 25 Gru 2011 22:36
    robokop
    Moderator Samochody

Czego nie rozumiesz?

0
  • #6 25 Gru 2011 22:37
    SIMSONS51C
    Poziom 23  

pawel200388 napisał:
    Założyć silnik 50ccm. Jechać na Stację Kontroli Pojazdów. Odpowiednio zagadać do gościa, przeprowadzi badanie techniczne i da odpowiedni papierek umożliwiający zarejestrowanie go na motorower.

No to ja mam 50. Jaki to papierek?

0
  • #7 25 Gru 2011 22:38
    pawel200388
    Poziom 17  

Jeżeli masz silnik 50ccm to jakim cudem jest zarejestrowany jako motocykl? W dokumentach masz napisane 50ccm?
    Jeżeli tak to może od razu Wydział Komunikacji w Twoim Urzędzie Miasta.

0
  • #8 25 Gru 2011 22:39
    gomak22
    Poziom 12  

albo zgłoś się do wydziału komunikacji,przedstaw sprawę urzędnikowi i on ci coś poradzi?

0
  • #9 25 Gru 2011 22:40
    robokop
    Moderator Samochody

Zaświadczenie, że badany pojazd jest motorowerem a nie motocyklem, tj. ma pojemność skokową poniżej 50ccm i spełnia warunki art.66 PRD. Ale obawiam się że SKP takiego badania nie zrobi. Popytaj w najbliższym oddziale PZMOT.

0
  • #10 25 Gru 2011 23:29
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Proste. Bierzesz dokumenty pojazdu, udajesz się do swojego Wydziału Komunikacji, wyjaśniasz sprawę i tam ci powiedzą, jaka jest ścieżka postępowania w tej, dość nietypowej sprawie. Dobrze by było, jakbyś po wszystkim opisał tutaj, co i jak...

0
  • #11 26 Gru 2011 13:04
    balonika3
    Poziom 36  

Dawno temu ojciec miał podobny problem. Ktoś przywiózł Simsona z NRD i na odprawie celnej wpisano w papiery motocykl. Ojciec kupił go od tego ktosia, ale nie dało się w prosty sposób tego odkręcić. Pamiętam, że musiał wstawić dławik w wydech i założyć mniejszą zębatkę z przodu, a następnie udać się do rzeczoznawcy (nie do SKP). Tam dostał zaświadczenie, że to motorower, nie motocykiel. Ogólnie był z tym bałagan, bo wiele osób przywoziło takie same Simsony jako motorowery.

0
  • #12 26 Gru 2011 15:27
    robokop
    Moderator Samochody

balonika3 napisał:
    Pamiętam, że musiał wstawić dławik w wydech i założyć mniejszą zębatkę z przodu, a następnie udać się do rzeczoznawcy (nie do SKP).

Pojemność przede wszystkim decyduje o tym czy to jest motocykl czy motorower. Jeśli zdławię sobie np. Jawę to też mi tak zarejestrują?
    Cytat:
    Motorower, moped – jednośladowy lub dwuśladowy pojazd, posiadający dwa, trzy lub cztery koła jezdne, wyposażony w silnik spalinowy o pojemności do 50 cm³ lub niewielki silnik elektryczny, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h.

0
  • #13 26 Gru 2011 18:37
    balonika3
    Poziom 36  

Cytat:
    Motorower, moped – jednośladowy lub dwuśladowy pojazd, posiadający dwa, trzy lub cztery koła jezdne, wyposażony w silnik spalinowy o pojemności do 50 cm³ lub niewielki silnik elektryczny, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h.
    No właśnie, Simson ma silnik mniejszy, niż 50ccm, ale prędkość wyższą niż 45km/h. Zdławienie i zmiana zębatki redukuje tę prędkość. Natomiast wspomniana Jawa ma silnik większy niż 50ccm i to ją dyskwalifikuje. Zresztą - opisałem sytuację, która miała miejsce, nie wyssaną z palca.

0
  • #14 27 Gru 2011 20:17
    galernik79
    Poziom 14  

robokop napisał:
    balonika3 napisał:
    Pamiętam, że musiał wstawić dławik w wydech i założyć mniejszą zębatkę z przodu, a następnie udać się do rzeczoznawcy (nie do SKP).

Pojemność przede wszystkim decyduje o tym czy to jest motocykl czy motorower. Jeśli zdławię sobie np. Jawę to też mi tak zarejestrują?
    Cytat:

Wiem że dostane ostrzeżenie ale co mi tam. Panie robocop - sorry panie sierżanie tępy Jan z pana i nie masz pan racji!. A co do mopeda to jeszcze takiego nie robiłeś wiec nie zabieraj głosu!. Jak mi rzeczoznawca napisze, że tak jest to co ci do tego?.

Moderowany przez Błażej:

Nie. Nie dostaniesz ostrzeżenia. Cieszysz się? To się nie ciesz. niniejszym blokuje dostęp do forum.

0
  • #15 30 Gru 2011 14:06
    PCcepuk
    Poziom 19  

50ccm silnik - nie jest rownoznaczne ze jest to motorower....

tak -masz simsona zarejestrowanego jako motor i nie jest to nic nowego,
    simsony z tym samym silnikiem byly rejestrowane jako motorowery i jako motory -mialy TYLKO wieksza zebatke przy silniku przez co osogaly wieksza predkosc niz 50km/h .

czy mozesz przerejestrowac na motorower ??
    1.udaj sie do swojego urzedu i zapytaj czy jest mozliwosc zmiany kwalifikacji pojazdu z motoru na motorower -jezeli tak to..
    2. rzeczoznawca ktory potwierdza zaistniałe zmiany (nie wiem jaki to koszt) oraz badanie techniczne (50zł)
    3.potem do urzedu po nowy dowod...

ale wpierw zapytaj czy nie ma zakazu, tak jak wprowadzili zakaz obnizana DMC pojazdow -nawet blednie wprowadzonych

0
  • #16 30 Gru 2011 14:29
    Waldi1967
    Poziom 15  

Przede wszystkim, jeżeli w dowodzie rej. jest wpisane "poj. silnika 50ccm", to jest to pierwszy najgorszy z problemów.
    Żeby kłopotu nie było, mogło by być nawet 49,99ccm.

0