Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Netscape 9.0.0.6 - przeglądarka internetowa oparta o silnik Firefoxa

Chorazy5 25 Gru 2011 22:40 1025 1
 • #1
  Chorazy5
  Poziom 20  
  Przeglądarka internetowa Netscape 9.0.0.6 oparta jest na silniku niezwykle popularnej w Polsce Mozilli Firefox.

  Aplikacja Netscape 9.0.0.6 wyposażona została w szereg różnego rodzaju elementów mających na celu przede wszystkim ochronę prywatności i zapewnienie bezpieczeństwa. Do tych elementów zaliczamy:
  • system ochrony przed phishingiem oraz różnego rodzaju innymi zagrożeniami,
  • możliwość blokowania wyskakujących okienek i wszelkiego rodzaju niechcianych witryn.


  Przeglądarka Netscape 9.0.0.6 wyposażona została również w funkcje niezbędne w nowoczesnej przeglądarce, takie jak choćby panele czy silnie rozbudowana obsługa RSS. Warto nadmienić w tym miejscu, iż Netscape 9.0.0.6 posiada aż dwa silniki renderujące (odpowiedniki Mozilli i IE). Taki stan rzeczy ma ulepszyć jakość wyświetlania stron projektowanych z myślą o IE.

  Na uwagę zasługuje fakt, że na pierwszy rzut oka zwraca uwagę również zupełnie inna koncepcja niż ta, która przyświecała twórcom Mozlli Firefoxa. Netscape 9.0.0.6 wcale nie jest taką prostą i pozbawioną gadżetów przeglądarką. Standardowo bowiem, bez instalowania jakichkolwiek wtyczek, dostępne są przeróżnego rodzaju drobiazgi, jak na przykład prognoza pogody. Aplikacja jest darmowa, jednak jej rozwój został wstrzymany.

  Strona producenta
 • #2
  wibi
  Poziom 21  
  Pewnie jako młody użytkownik internetu nie znasz historii,a szkoda bo wiedział byś, że Netscape Navigator to jedna z pierwszych przeglądarek i powstała o wiele wcześniej niż Internet Explorer i w czasach gdy o Firefoxie nikomu nawet się nie śniło.Słynna była "wojna" pomiedzy firmą Netscape a Microsoftem powstała w momencie gdy Microsoft dołączył Explorera do Windowsa jako obiekt zintegrowany.Było to w latach 90-tych ubiegłego wieku.Netscape Nawigator miał nawet "spolszczenie" i był w tamtych czasach najpopularniejsza przeglądarką a swoja pozycję stracił własnie przez to "zintegrowanie" z systemem,wprawdzie po słynnym procesie Microsoft w nowszych wersjach musiał umożliwić usunięcie Internet Explorera bez uszkodzenia systemu ale ten krótki czas "integracji" spowodował spadek popularności Navigatora.