Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

3 MIESIĘCZNY TERMET MINIMAX(OTWARTA KOMORA) DWUFUKC.

tomasos 26 Gru 2011 09:30 1600 5
  • #1 26 Gru 2011 09:30
    tomasos
    Poziom 9  

Witam jestem szcześliwym posiadaczem 3 miesięcznego pieca Minim Max otwarta komora spalania. Koszt zakupu super itd.........Mam regulator bezprzewodowy i działa ok. Od wczoraj na trybie grzania wody mam "huśtawkę" temparatury. 10 sekund letnia, potem gorąca i tak w kółko. Mam nadzieję, że zawór nie poszedł po 3 miesiącach? Wcześniej pracował bez zarzutu. Na ogrzewaniu działa ok. Dla mnie laika piec powinien grzać cały czas aą osiegnie temp zadaną na programatorze a tu czasem działa, potem sie wyłącza i tak w kółko ale grzeje..........Prosz e o informację czy jest to może wada ustawień, rwgulacji itd..........Temp zadana to 45 na c.o.w i 55 na c.o. Pomieszczeń na 20 dzień i 19 noc

Proszę poprawić błędy pisowni, oraz wyłączyć Caps Lock w tytule tematu.
    mod - mirrzo

• Fibaro
  • #2 26 Gru 2011 15:01
    bro2004
    Poziom 24  

Jeśli posiadasz sterownik bezprzewodowy to na nim ustawiasz temperaturę jaką chcesz w pomieszczeniu. Na kotle ustawiasz 65 stopni na CO i nic więcej nie ruszasz !!! Sterujesz kotłem sterownik bezprzewodowy.

A pokrętłem CWU możesz sobie kręcić ile chcesz.

• Fibaro
  • #3 26 Gru 2011 16:07
    kreslarz
    Poziom 35  

bro2004 napisał:
    Jeśli posiadasz sterownik bezprzewodowy to na nim ustawiasz temperaturę jaką chcesz w pomieszczeniu. Na kotle ustawiasz 65 stopni na CO i nic więcej nie ruszasz !!! Sterujesz kotłem sterownik bezprzewodowy.

A pokrętłem CWU możesz sobie kręcić ile chcesz.

Przeczytaj ze zrozumieniem treść tematu. Wyraźnie jest mowa, że "huśtawka" temperatur jest na CWU. CO jest OK.

Do tomasos

Może być uszkodzony któryś z czujników, lub elektronika sterująca. Kocioł jest na gwarancji, więc zaproś Kolego serwisanta, a sam nic nie działaj, bo utracisz gwarancję.

• Fibaro
  • #4 26 Gru 2011 19:52
    tomasos
    Poziom 9  

Tak kolega miał rację CO jest ok. Apropo czy temp 65 to temp to wariant nie za dużo? Kolega serwisant powiedział ,że 45 woda do mycia 55 do grzania i nie ruszaj. Im wyższa temp tym większe prawdopodobieństwo zakamienienia układu. a co do Gwarancji to nie tak bardzo bo zamówiłem piec z neta a podłączenie zrobił gazownik ale nie podbił się w książce:). Zobaczę zachowanie pieca i dam znać. Zmieniłem na 65 stopni na CO a na wode mam dalej 45 stopni bo jest optymalnie gorąca ale nie chce przegrzać za szybko. Mam go te 3-4 miesiące i nie narzekałem. Za cenę 2.2 tyś z programatorem pokojowym super się sprawuje. Lepiej po 5 latach wyrzucić lub sprzedać na złom i kupić nowy niż serwisować wysłużonego staruszka. Tak czy siak dzięki za info

Maciek

Proszę poprawić błędy pisowni, oraz wyłączyć Caps Lock w tytule tematu.
    mod - mirrzo

• #5 27 Gru 2011 15:52
    serwo66
    Poziom 24  

Za montaż u instalatora z pieczątką zapłaciłbyś tyle samo lub o 100 zł drożej co u gazownika ale za to bez problemu mógłbyś skorzystać z z serwisu czyli uruchomienie i wszelkie naprawy. Przy okazji uruchomienia wychodzą wszelkie błędy montażu i podłączenia.

Dodano po 55 [sekundy]:

Uruchomienie jest bezpłatne płacisz tylko za dojazd.

• #6 11 Mar 2012 09:54
    tomasos
    Poziom 9  

Problem rozwiązany. Problemem był płyn wlany we wrześniu do układu: oczyszczający-uszczelniający. Tak wyczyścił układ, że złogi kamienia "czarnego" jak smoła zleciały do zaworu trójdrożnego oraz do naczynia. Wypełnił wszystkkie kanaliki naczynia. Wyczyszczone, skręcone i teraz ok. Jedno spostrzeżenie: ustawiłem na programatorze dzień 21 stopni temp grzania na 45 stopni i tak grzeje cały czas. Bardzo ekonomicznie to wychodzi i komfort cieplny też super!!!! Mieszkanie ogrzewa się wolniej ale za to dłużej utrzymuje ciepło.Ściany się ogrzewają bo wiadomo też ciągną ciepło i potem wolniej te ciepło oddają. Ale pamiętajmy o nowych grzejnikach lub wyczyszczonej, odkamienionej instalacji. Żyjemy w Polsce i Nasze kochane Państwo nie inwestuje w ludzi a tym bardziej w wodę jonizowaną jak w Niemczech i efekt kamienia zniknąłby raz na zawsze:))) Pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME