Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak zainstalować EUROSTER 3000 TXRX do pieca Vaillant vuw pl 200/2-5

26 Gru 2011 11:36 1605 5
 • Poziom 2  
  w piecu w miejsce zworki w punkt 3,4 zostały wpięte dwa przewody odbiornika, na sterowniku została zadana odpowiednia temperatura, piec został włączony jednak nie podjął pracy ze sterownikiem tylko grzeje sam sobie - czy instalacja tego sterownika wymaga jeszcze dodatkowych czynności - dodam, że na sterowniku jest komunikat o łączności z piecem
 • Poziom 33  
  A jak odłączysz odbiornik od kotła to kocioł się wyłącza?
  Jaką masz nastawe temp. na sterowniku a jaka jast w pomieszczeniu?
 • Poziom 2  
  Dziękuję za odpowiedź. Po odłączeniu odbiornika z sieci piec się wyłącza. Na sterowniku zadana temperatura 18,5 stopni, sterownik pokazuje 19,8 stopni w pomieszczeniu a piec nadal grzeje. Czy pokrętło temperatury na piecu powinno być na 0, czy ma być ustawiona jakaś temperatura ? Czy możliwe jest, że odbiornik został prawidłowo zainstalowany a problem leży w zaprogramowaniu sterownika ?
 • Poziom 33  
  Pokrętło powinno być mniej więcej w 2/3.
  A czy na sterowniku nie jest przypadkiem ustawione na chłodzenie?
 • Poziom 2  
  Sterownik ustawiony jest na grzanie. Co więcej prawidłowo sygnalizuje pracę urządzenia, jeżeli temperatura spadnie poniżej zadanej sterownik wskazuje, że urządzenie pracuje. Jeżeli temperatura przekracza temperaturę zadaną sterownik wskazuje wyłączenie urządzenia. A piec włącza i wyłącza się po swojemu. Jestem już bezsilny, mam dwa wyjścia oddać sterownik do sklepu (jak mi go jeszcze przyjmą) albo wezwać fachowca, który skasuje mnie za sam dojazd 100 zł. Czy jest możliwe aby sterownik Euroster nie współgrał z tym typem pieca ? Czy może oprócz zwykłego podłączenia dwóch kabelków w miejsce zworki trzeba jeszcze coś zrobić ?
 • Poziom 33  
  Nic nie trzeba robić.
  Na próbę przełącz w takim razie na chłodzenie.
  Wiem, że to dziwnie brzmi ale spotkałem sterowniki z zamienionymi stykamo NO i NC.