Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Panasonic TX-L42E30E - nie odtwarza MKV po obróbce w mkvmerge

hans9123 26 Dec 2011 13:12 7344 3
 • #1
  hans9123
  Level 9  
  Witam mam problem z odtwarzaniem formatu MKV a ten TV go czyta wiadomo, że kodeki w tym telewizorze są ubogie, ale problem polega na tym ze mam ściągnięte kilka odc. gry o tron w formacie mkv bezpośrednio po ściągnięciu TV odpala luzem, ale jak wiadomo nie czyta on polskich znaków wiec przepuszczam go przez program mkvmerge GUI, który dodaje napisy i po przepuszczeniu telewizor nie odpala filmu stoi w miejscu. To samo tyczy się kilku innych filmów przepuszczonych przez ten program a co najlepsze, kiedy usunę napisy i film wraca do postaci pierwotnej tez nie działa ten program coś zmienia, że filmy są oporne. Poniżej daje logi z media info z plikiem przed przepuszczeniem i po przepuszczeniu.

  1. Odc 1 przed jest surowy przed przepuszczeniem i działa

  Code: text
  Log in, to see the code
  2 Po przepuszczeniu i dodaniu napisów

  Code: text
  Log in, to see the code


  Jeśli jest jakaś możliwość żeby to chodziło to proszę o pomoc, ciężko z tego mkv przerobić na avi lub mp 4, format factory nie robi z tego avi tylko jakieś padło.
 • Helpful post
  #2
  tomek2010
  Level 13  
  Witam,
  Odpowiedziałeś sobie po części chyba sam zamieszczając opis strumieni przez dodaniem napisów i po ;)
  Powodem jest że MKVMerge od któreś wersji z urzędu aplikuje "Header Stripping"

  Nie dalej jak wczoraj przerabiałem ten problem z moim TX-P50G30E. Okazało się że pliki przetwarzane dwa lata temu działają a pół roku temu nie...
  Tak na marginesie jestem miło zaskoczony że w tych telewizorach MKV jest też odtwarzane przez DLNA o czym instrukcja mówi że tylko przez USB - Brawo Panansonic

  Czyli podsumowując albo radzę używać wersji wcześniejszej niż 4 lub w opcjach wyłączyć "Disable header removal compression for audio and video tracks by default"
  Dla pewności przed uruchomieniem muxowania trzeba sprawdzić czy w zakłądce "Extra options" dla video i wszystkich audio w polu Compression jest 'none'.

  Pozdrawiam,
  Tomek
 • #3
  qr3akk
  Level 9  
  Dzięki. Działa. W końcu znalazłem. Uff :P
 • #4
  krysti
  Level 11  
  Pozwoliłem podpiąć się do tematu, ponieważ mam podobny problem.
  Zauważyłem, że filmy które są zapisane ...AC3-K12 mój tv nie czyta. Chcę przerobić film, aby go czytał. Ściągnąłem do tego celu program MKVtoolNix v.8.9.0. Teraz włączam "muksuj ścieżkę audio", a kompresję ścieżki "bez dodatkowej kompresji" zgodnie z instrukcja z wcześniejszego posta. Niestety tv dalej go nie czyta.
  CO robię nie tak?