Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piec do domu jednorodzinnego.

26 Gru 2011 14:43 3965 11
 • Poziom 8  
  Chcę kupić piec do domu jednorodzinnego (suteryna + 2 piętra, 160 m2). Obecnie posiadam piec węglowy. Potrzebuję dodatkowego, gazowego na dni kiedy to temperatura jest dodatnia i nie ma potrzeby (ochoty) rozpalania w piecu węglowym.

  Interesuje mnie piec gazowy 2-funkcyjny z cwu i otwartą komorą spalania - wiszący do ok 20 KW.

  Cena do 2000 zł. Skłaniam się ku: Immergas Nike Star 24 3 e (ok. 1700 zł ) - co Wy na to ? Może jest coś lepszego w takiej cenie, albo trochę droższego, ale mniej zawodnego ?
 • Poziom 36  
  Radził bym bardzo poważnie zastanowić się nad piecem kondensacyjnym.
  Różnica w sprawności przy temperaturach dodatnich i niskiej temperaturze CO wynosi kilkanaście procent. Obrazowo ..... jeden dzień w tygodniu ogrzewasz za darmo.
 • Poziom 10  
  Witam ja w tym roku założyłem sobie jako ogrzewanie dodatkowe oraz idealne rozwiązanie z ciepłą wodą w letnie dni piec Saunier Duval Thernaclassic F AS 25 E-A. Nie mam u siebie gazu ziemnego więc w piecu zostały wymienione palniki na gaz propan-butan i idealnie w sezonie letnim piec się sprawdził się do grzania wody. Butla 11kg starczała na około półtora miesiąca (w tym czasie za butlę płaciłem 49zł) temperatura wody była ustawiona na 40 stopni i czułem luksus kąpieli w gorącej wodzie po powrocie z 24godzinnej pracy. Niestety jeszcze nie mam pełnych danych co do ogrzewania domu bo jak wspomniałem piec był założony w maju 2011roku. Na chwilę obecną jako piec główny używany jest piec Defro Komfort Eko 25kw (choć nie jestem z niego zadowolony). Za całą dodatkową instalację (piec gazowy, dodatkowy zbiornik ciepłej wody, pompa obiegowa, rurki,złączki,zawory i inne pierdoły oraz robotę) zapłaciłem około 6000zł. Sam piec można kupić za około 2500zł i myślę że jest to przystępna cena. Mam kilku kolegów którzy kupili sobie piec Dietrich i po gwałtownych letnich burzach musieli wymieniać płyty główne w swoich piecach, bo ulegały spaleniu gdyż piec nie był odłączony od prądu w momencie burzy. W Saunier Duval z tym problemem nie spotkałem się. Pozdrawiam Marcin
 • Poziom 8  
  Cytat:
  Radził bym bardzo poważnie zastanowić się nad piecem kondensacyjnym.

  Dzięki, ale piec jest dużo droższy i poza moim zasięgiem cenowym, pozostaje problem montażu kanału nawiewno wywiewnego.

  Cytat:
  idealne rozwiązanie z ciepłą wodą w letnie dni piec Saunier Duval Thernaclassic F AS 25 E-A.


  Niestety jest to piec 1-funkcyjny, a ja potrzebuje dwu funkcyjnego.

  Też posiadam piec Defro 24 KW i nie jestem z niego zadowolony. Rozwiązaniem rusztu ruchomego oraz bardzo mały popielnik.[/quote]
 • Poziom 10  
  Saunier Duval Thernaclassic F AS 25 E-A jest piecem gazowym dwu funkcyjnym !!!!!
 • Poziom 9  
  Ja mam kocioł na pellet Merkury i rozpalam w nim 2 razy w tygodniu co wynika tylko z tego że muszę go przeczyścić raz w tygodniu. Pellet raczej wyjdzie taniej niż gaz. Wystarczy kupić kocioł z podajnikiem.
 • Poziom 10  
  rorek1 a jaki masz piec na pelet? Ja zastanawiam się czy mój defro będzie na tym chodził bo na ekogroszek to strasznie drogo wychodzi.
 • Poziom 13  
  to napewno wychodzi taniej od gazy - my dlatego niecały rok temu zdecydowalismy się na zakup pieca
 • Poziom 10  
  Eko groszek chyba najtaniej
  Moderowany przez mirrzo:

  Rozmawiamy tu o kotłach, a nie o paliwie.

 • Poziom 35  
  Sama CWU to ok. 20kW (jeśli bez zasobnika).
 • Poziom 32  
  rapax20 napisał:
  Dzięki, ale piec jest dużo droższy i poza moim zasięgiem cenowym, pozostaje problem montażu kanału nawiewno wywiewnego.


  Rozumiem, że na ten kocioł poświęcisz jedno pomieszczenie przyziemia i zrobisz tam kotłownię ?. Nawet jeśli tak i to polecam kocioł z zamkniętą komorą spalania (niekondensacyjny) i pobranie powietrza przez ścianę. Kocioł z otwartą komorą to konstrukcja o trzy dekady "wstecz". Coś jak by dziś szukać fajnego dużego fiata.
 • Specjalista - systemy grzewcze
  W takim razie załóż sobie Saunier Duval Semia C24, kocioł dwufunkcyjny w komplecie z najprostszym regulatorem pokojowym i cena na allegro 1650 zł :)