Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Piec do domu jednorodzinnego.

rapax20 26 Dec 2011 14:43 4139 11
 • #1
  rapax20
  Level 9  
  Chcę kupić piec do domu jednorodzinnego (suteryna + 2 piętra, 160 m2). Obecnie posiadam piec węglowy. Potrzebuję dodatkowego, gazowego na dni kiedy to temperatura jest dodatnia i nie ma potrzeby (ochoty) rozpalania w piecu węglowym.

  Interesuje mnie piec gazowy 2-funkcyjny z cwu i otwartą komorą spalania - wiszący do ok 20 KW.

  Cena do 2000 zł. Skłaniam się ku: Immergas Nike Star 24 3 e (ok. 1700 zł ) - co Wy na to ? Może jest coś lepszego w takiej cenie, albo trochę droższego, ale mniej zawodnego ?
 • #2
  Grzegorz Siemienowicz
  Level 36  
  Radził bym bardzo poważnie zastanowić się nad piecem kondensacyjnym.
  Różnica w sprawności przy temperaturach dodatnich i niskiej temperaturze CO wynosi kilkanaście procent. Obrazowo ..... jeden dzień w tygodniu ogrzewasz za darmo.
 • #3
  pampinka5
  Level 11  
  Witam ja w tym roku założyłem sobie jako ogrzewanie dodatkowe oraz idealne rozwiązanie z ciepłą wodą w letnie dni piec Saunier Duval Thernaclassic F AS 25 E-A. Nie mam u siebie gazu ziemnego więc w piecu zostały wymienione palniki na gaz propan-butan i idealnie w sezonie letnim piec się sprawdził się do grzania wody. Butla 11kg starczała na około półtora miesiąca (w tym czasie za butlę płaciłem 49zł) temperatura wody była ustawiona na 40 stopni i czułem luksus kąpieli w gorącej wodzie po powrocie z 24godzinnej pracy. Niestety jeszcze nie mam pełnych danych co do ogrzewania domu bo jak wspomniałem piec był założony w maju 2011roku. Na chwilę obecną jako piec główny używany jest piec Defro Komfort Eko 25kw (choć nie jestem z niego zadowolony). Za całą dodatkową instalację (piec gazowy, dodatkowy zbiornik ciepłej wody, pompa obiegowa, rurki,złączki,zawory i inne pierdoły oraz robotę) zapłaciłem około 6000zł. Sam piec można kupić za około 2500zł i myślę że jest to przystępna cena. Mam kilku kolegów którzy kupili sobie piec Dietrich i po gwałtownych letnich burzach musieli wymieniać płyty główne w swoich piecach, bo ulegały spaleniu gdyż piec nie był odłączony od prądu w momencie burzy. W Saunier Duval z tym problemem nie spotkałem się. Pozdrawiam Marcin
 • #4
  rapax20
  Level 9  
  Quote:
  Radził bym bardzo poważnie zastanowić się nad piecem kondensacyjnym.

  Dzięki, ale piec jest dużo droższy i poza moim zasięgiem cenowym, pozostaje problem montażu kanału nawiewno wywiewnego.

  Quote:
  idealne rozwiązanie z ciepłą wodą w letnie dni piec Saunier Duval Thernaclassic F AS 25 E-A.


  Niestety jest to piec 1-funkcyjny, a ja potrzebuje dwu funkcyjnego.

  Też posiadam piec Defro 24 KW i nie jestem z niego zadowolony. Rozwiązaniem rusztu ruchomego oraz bardzo mały popielnik.[/quote]
 • #5
  pampinka5
  Level 11  
  Saunier Duval Thernaclassic F AS 25 E-A jest piecem gazowym dwu funkcyjnym !!!!!
 • #6
  rorek1
  Level 10  
  Ja mam kocioł na pellet Merkury i rozpalam w nim 2 razy w tygodniu co wynika tylko z tego że muszę go przeczyścić raz w tygodniu. Pellet raczej wyjdzie taniej niż gaz. Wystarczy kupić kocioł z podajnikiem.
 • #7
  pampinka5
  Level 11  
  rorek1 a jaki masz piec na pelet? Ja zastanawiam się czy mój defro będzie na tym chodził bo na ekogroszek to strasznie drogo wychodzi.
 • #8
  Winston Wolf
  Level 13  
  to napewno wychodzi taniej od gazy - my dlatego niecały rok temu zdecydowalismy się na zakup pieca
 • #9
  kuba michal
  Level 10  
  Eko groszek chyba najtaniej
  Moderated By mirrzo:

  Rozmawiamy tu o kotłach, a nie o paliwie.

 • #10
  Zbigniew Rusek
  Level 37  
  Sama CWU to ok. 20kW (jeśli bez zasobnika).
 • #11
  William Bonawentura
  Level 33  
  rapax20 wrote:
  Dzięki, ale piec jest dużo droższy i poza moim zasięgiem cenowym, pozostaje problem montażu kanału nawiewno wywiewnego.


  Rozumiem, że na ten kocioł poświęcisz jedno pomieszczenie przyziemia i zrobisz tam kotłownię ?. Nawet jeśli tak i to polecam kocioł z zamkniętą komorą spalania (niekondensacyjny) i pobranie powietrza przez ścianę. Kocioł z otwartą komorą to konstrukcja o trzy dekady "wstecz". Coś jak by dziś szukać fajnego dużego fiata.
 • #12
  grzesiek234
  Heating systems specialist
  W takim razie załóż sobie Saunier Duval Semia C24, kocioł dwufunkcyjny w komplecie z najprostszym regulatorem pokojowym i cena na allegro 1650 zł :)