Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Popiskiwanie NVidia GeForce GTX 260

daniel15802 26 Dec 2011 19:22 1998 9
    daniel15802
    Level 9  
    Witam.Mam kartę graficzną NVidia GeForce GTX 260.Przy włączaniu gier karta graficzna zaczyna piszczeć nie tak głośno ale słychać zmiane z mniejszego dźwięku na większy.
    Procek Amd ATHLON II X2 250
    Płyta głowna:AsRock M3A770DE
    Zasiłka Modecom Feel 520w
    Ram DDR3 2x2GB 1333Mhz
    Nie wiem czy to normalne czy nie..wszystkie części nowe były kupione
    http://allegro.pl/no...2003170260.html to ta karta graf.
    Test w 3DMarku Vantage http://3dmark.com/3dmv/3761107

Dodano po 1 [godziny] 42 [minuty]:

Odświezam........
    leven
    Level 37  
    Włącz w panelu nvidii wymuszenie v-sync.
    wariato
    Level 43  
    Nie boisz się trzymać tej prądożernej grafiki z takim zasilaczem ? To cud że ten Feel jeszcze nie poszedł z dymem a może już pomału zabija tą grafikę ?
    Sprawdzałeś napięcia ?
    daniel15802
    Level 9  
    Zmieniam ten zasilacz.Jutro ide do gościa i powiem,że dopłace i chce mieć lepszy.Jakiegos chiefteca 500w.Wymieńcie mi dobre marki do 170zł.Jak sprawdzić napięcia?
    wariato
    Level 43  
    OCZ, XFX, Seasonic, BeQuiet, Corsair, Fractal Integra i wiele innych z tyc tańszych dostaniesz Aerocoola np E80-500, Amacroxa PNF450 lub Tacens'a Radix no i Chiefteca ale nie każda seria jest dobra. Jak będziesz stał przed kupnem to zapisz model nowego zasilacza i zapytaj tu na forum czy warto go brać.
    daniel15802
    Level 9  
    Dobra nie będe sie w to bawił:).A co sądzicie o tych testach w 3DMarku bo chyba nie za najlepiej to wyszło?
    wariato
    Level 43  
    Procesor możesz podkręcić do tej karty jeśli wiesz jak - jak nie wiesz to znajdziesz. Płyta umożliwi, jakieś 3.5Ghz spokojnie powinieneś osiągnąć, ale nie na tym zasilaczu...
    daniel15802
    Level 9  
    Jest to możliwe że od słabego zasilacza karta graficzna może piszczeć?
    ladovnik
    Level 14  
    Moja GTX 260 też piszczy, i odkryłem, że dzieje się to wtedy, gdy w grze FPS skacze do wartości wyższych niż odświeżanie mojego monitora (>60Hz) [zazwyczaj w menu]. Synchronizacja Pionowa (vsync) powinna ograniczać FPS, ale mimo ustawienia w Panelu Nvidia Globalnego Włączenia Vsync, to i tak niektóre gry maja to gdzieś i vsync nie ma dopóki się w ich opcjach tego nie włączy (a nie każda gra ma taką opcje). W Pomocy Nvidia napisali, że globalne wymuszenie vsync przez panel Nvidia działa tylko dla gier z OpenGL, natomiast do tych z DirectX należy w każdej grze w ustawieniach to sobie włączyć...

Czy zna ktoś rozwiązanie tego problemu piszczenia, lub jak globalnie wymusić na wszystkich aplikacjach vsync?

Edycja: To jednak piszczy zasilacz do którego podłączona jest karta graficzna. Zalałem wszystkie cewki w zasilaczu klejem, nie pomogło. Przy dokładniejszym wsłuchaniu się dochodzę do wniosku, że pisk wydobywa się z Transformatora - jego już raczej nie zaleję, chyba że tylko wystającą po bokach część uzwojenia, ale czy to coś może dać?