Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dekoder dvb a telewizja kablowa

26 Gru 2011 21:19 3877 7
  • Poziom 2  
    Witam ma taki problem mieszkam w Częstochowie w blokach na pierwszym piętrze niedawno zakupiłem dekoder dvb(naziemnej cyfrowej telewizji) i gdy próbuje odszukać jakiś kanałów wcale mi nie odbiera czy jest to wina podłączenia anteny do kablówki która jest umieszczona na dachu i co powinienem zrobić czy kupić jakąś antenę żeby odbierać kanały z dvb czy odłączyć się od kablówki?
  • Poziom 26  
    Odłaczyc się od kablowki i podłączyc antenę do odbioru programów naziemnych.
  • Poziom 35  
    Określ precyzyjnie, czy jesteś podłączony do kablówki (telewizji kablowej), czy do instalacji AIZ (inaczej popularnie zwany AZART), bo to wielka różnica.
    Czy jest możliwość zainstalowania anteny na dachu budynku (zgoda administratora/właściciela)?
    Jeżeli tak, trzeba zakupić odpowiednią antenę i skierować ją na Klepaczkę (Wręczyca Wielka). Stamtąd nadawany jest MUX2 na kanale 39 (618 MHz, moc 100kW). Na tym nadajniku sprawdzamy nasz system antenowy i odbiornik. Jak jest wszystko OK przekierowujemy antenę na Błeszno. Z Błeszna nadawany jest MUX3 na kanale 41 (634 MHz) z mocą tylko 2 kW, więc zasięg jest lokalny. W zależności od miejsca zamieszkania azymuty na te stacje mogą być zbieżne, lub różne, a w skrajnym przypadku przeciwne. Po upewnieniu się, że odbiór z Klepaczki jest prawidłowy, trzeba próbować tak ustawić antenę, aby już uzyskać odbiór z Błeszna, a jeszcze nie stracić Klepaczki. W skrajnych sytuacjach montuje się anteny dookólne, lub 2 anteny skierowane na 2 nadajniki.
  • Poziom 2  
    jestem podpięty pod azart i czy muszę kupić antenę czy ją przestroić
  • Poziom 37  
    AZART może nie być przystosowany do odbioru telewizji dvb-t dlatego zostaje podłączenie zewnętrznej anteny.
  • Moderator
    Azart niemal na pewno nie jest przystosowany do odbioru DVB naziemnego. Nie zostaje nic innego jak wystawić na balkon/za okno niewielką antenę do odbioru bezpośredniego.
    MUX2 powinieneś odbierać na "gwoździu", MUX3 będzie już wymagał nawet niewielkiej anteny.
    Gdzie mieszkasz..?
  • Poziom 2  
    Czy jest możliwość zainstalowania anteny na dachu budynku (zgoda administratora/właściciela)?

Raczej nie,nie mam dostępu wejścia na dach ponieważ jest to wszystko pozamykane a administracja nie wyraża zgody.
  • Poziom 37  
    Jak się chce powalczyć z administracją o antenę to można się powołać na decyzję Rzecznika Praw Praw obywatelskich chyba z 1993r o tym że nikt nie może odcinać od bezpłatnych mediów elektronicznych i blokowanie zgody na instalację anteny jest bezprawne jest tylko 1 warunek, przy montażu i obsłudze anteny nie można uszkodzić poszycia dachu. Wtedy administracja musi zmodernizować instalację antenową albo wyrazić zgodę na montaż niezależnej anteny pod warunkiem nie uszkodzenia poszycia dachu.