Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

problem z radiotelefonem w osp

adeczek_42 27 Dec 2011 01:34 1816 11
    adeczek_42
    Level 10  
    witam mam problem z radiotelefonem motorola gm3188. Sprzęt jest w osp, ma dwa istotne kanały na 1 odbiera sygnał który odpala syrenę, na 2 łączymy się z psp problem polega na tym, że pewnego razu gdy byłem w jednostce, psp jechało do wypadku na kanale 1 były straszne szumy i ledwo ich było słychać a na 2 cisza, my z psp łączymy sie bez problemu(my słyszymy dyspozytora, dyspozytor nas) co może byc przyczyną że nie słyszymy psp wyraźnie i na kakale 2 ?
    sp5wcx
    Level 33  
    Napisz jeszcze raz, bo niby krótki tekst, ale bez znaków przestankowych ciężko połapać się o co dokładnie chodzi.
    User removed account
    User removed account  
    adeczek_42
    Level 10  
    ale dlaczego słysze to na kanale na którym leci kod do odpalenia syreny, a nie na kanale operacyjnym
    Moskit
    Level 20  
    adeczek_42 wrote:
    ale dlaczego słysze to na kanale na którym leci kod do odpalenia syreny, a nie na kanale operacyjnym

Czy dyżurnego też słyszałeś na tym kanale czy tylko wóz PSP ?
    adeczek_42
    Level 10  
    tak, dyżurnego słyszałem
    Moskit
    Level 20  
    adeczek_42 wrote:
    tak, dyżurnego słyszałem

I też kiepsko go słyszałeś?
    Kto programował radio i czy wcześniej wszystko było ok ?
    adeczek_42
    Level 10  
    z dyżurnym też rewelacji nie było, ale lepiej niż samochód, przedtem nie słyszałem żeby się tak działo..
    Moskit
    Level 20  
    adeczek_42 wrote:
    z dyżurnym też rewelacji nie było, ale lepiej niż samochód, przedtem nie słyszałem żeby się tak działo..

Podaj kanały na których pracujecie. Może są blisko siebie i przebija, bo ktoś wyłączył podton w radiu.
    adeczek_42
    Level 10  
    kanał 1 Syreny OSP (Tx)- 148,725 Syreny OSP (Rx) -148,825 kanał2 B026-148,975
    Moskit
    Level 20  
    adeczek_42 wrote:
    kanał 1 Syreny OSP (Tx)- 148,725 Syreny OSP (Rx) -148,825 kanał2 B026-148,975

No to coś dziwna sprawa, bo raczej nie są to zakłócenia międzykanałowe - za duży odstęp.
    Może to nie była łączność z waszej jednostki tylko z innej. Warunki propagacyjne były podwyższone i stąd taka sytuacja. Innego logicznego wytłumaczenia nie widzę.
    adeczek_42
    Level 10  
    dzięki wielkie za pomoc i pozdrawiam ;)