Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Corsa C 1.7 DTI ciężko odpala

Bzyku211 27 Dec 2011 08:09 10875 7
 • #1
  Bzyku211
  Level 10  
  Witam,
  Samochód Opel Corsa C 1.7dti, 2002 rok 150tyś przebiegu.
  Błedy które zanotował komputer P0370, P0115.

  Po całej nocy bądź np. 8h postoju trzeba się nakrecić żeby auto odpaliło jakieś 5sekund krecenia gdzie zawsze paliło od dotknięcia. Nawet dnia dzisiejszego przy temperaturze 7st. rano na plusie też był problem. Gaszę autko i każde kolejne odpalenie od dotknięcia. Po krótszych postojach nie ma problemu. Objaw został zauważony dopiero tej zimy przy spadku temperatury.

  W tym aucie zawsze kontrolka grzania świec zaświecała sie na sekundę nawet przy mrozach ale autko odpała momentalnie.

  Został wymieniony filtr paliwa, sprawdzone świece żarowe (czy iskrzą przy podaniu plusa) moduł grzania świec założony z innego auta. Niestety bez zmian, jedynie jedna rzecz przy wymianie filtra paliwa mnie zainteresowała czy w filtrze po zdjęciu dekla powinno być paliwa mniej niż połowa filtra? czy powinno być zalane po brzegi?
  Zastanawiam się czy nie cofa mi się jakoś paliwko i może przez to jest problem z odpaleniem auta, założyc zawór zwrotny? np. z pompka ręczną (taka grucha gumowa na dojściu do filtra).
  Jesli nie to jest przyczyną to może sam zawór SCV w pompie a może sterownik?
  Nie ma żadnych problemów podczas jazdy ani z gaśnieciem silnika, nie ma również spadków mocy.
  Proszę o pomoc.
  Pozdrawiam
 • #2
  zeimp
  Moderator on vacation ...
  Zacznij od sprawdzenia/uszczelnienia układu paliwowego. Poza tym. pytanie z innej beczki, czy to się samo tak zrobiło, czy po jakiejś naprawie/serwisie? Piszesz, że filtr paliwa zmieniany był... Może tam jest jakaś mała nieszczelność? Stawiam, na zapowietrzanie się układu paliwowego.
 • #3
  User removed account
  User removed account  
 • #4
  Bzyku211
  Level 10  
  Nie była przeprowadzana żadna naprawa, stało się z dnia na dzień. Filtr był wymieniony tylko dlatego, że była to najtańsza opcja od której zacząłem pozatym właśnie myslałem ze może jest nieszczelny wymieniłem te symeringi puszki filtra paliwa będące w komplecie. Sam z siebie sie nie zapowietrzył. Szukać od filtra do pompy czy z baku do filtra? czy poprostu wszędzie ;]
  Pozdrawiam
 • #5
  tzok
  Moderator of Cars
  Skoro paliwo schodzi z filtra do zbiornika to nieszczelności należałoby szukać raczej przed filtrem (między filtrem a pompą).

  Czy jak już uda się uruchomić silnik to od razu równo pracuje, nie dymi?
 • #6
  Bzyku211
  Level 10  
  Silnik pracuje równiutko. Dymek przy samym zapalaniu puszcza lecz przez chwilę później z wydechu wylatuje co powinno.
  Pozdrawiam
 • #7
  mielcaar
  Level 2  
  Znalazłeś rozwiazanie ? Mam identyczny problem.
 • #8
  Bzyku211
  Level 10  
  Założyłem zamiast tej plastikowej rozszczelniającej się wydumki Opla w której jest wkład filtra paliwa. Metalowy filtr paliwa z VAGa przedłużyłem wężykami na opaski i do tej pory bo wciąż posiadam Corsę jest dobrze :)
  Pozdrawiam