Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wzmacniacz audio Weconic VX-4270 wymiana tranzystorów

hoopek1 27 Dec 2011 11:46 2931 2
    hoopek1
    Level 10  
    Witam, mam problem z moim wzmacniaczem Weconic VX-4270. Spaliły się w nim tranzystory końcowe oryginalne to SEC a1695-() i SEC c4468-() przynajmniej takie były jak otworzyłem wzmacniacz. Na początku wstawiłem zamienniki bd911 i bd912, na kanałach do których były podłączone głośniki przednie te tranzystory dawały rade lecz na kolejnych 2 kanałach w mostku cały czas się któryś palił albo 911 albo 912. Więc wymieniłem na tych dwóch kanałach tranzystory na trochę mocniejsze i wstawiłem bd249C i bd250C i już myślałem że wszystko będzie ok gdyż wzmacniacz wytrzymywał obciążenie skrzyni basowej lecz pojawiło się trzeszczenie w przednich głośnikach ;/ I teraz nie bardzo wiem co zrobić. Czy to trzeszczenie powstało przez to że na dwóch kanałach są 911 i 912 a na dwóch 249 i 250 czy po prostu te 249 i 250 są nieodpowiednie do tego wzmacniacza. Dodam że jestem początkujący i jeśli popełniłem rażące błędy to proszę o wyrozumiałość. Szukałem podobnych tematów ale nie znalazłem odpowiedzi. Proszę o pomoc. Oto fotki wzmacniacza:

Wzmacniacz audio Weconic VX-4270 wymiana tranzystorów Wzmacniacz audio Weconic VX-4270 wymiana tranzystorów Wzmacniacz audio Weconic VX-4270 wymiana tranzystorów
    andrzej lukaszewicz
    Level 40  
    Oczywiście, że te Twoje tranzystory nie nadają się do tego wzmacniacza. Maja za małe wzmocnienie i obudowy (911/912). Kup oryginalne 2SA1695 /2SC 4468 lub ich dalekowschodnie odpowiedniki, które mają wzmocnienie Hfe min. 50@ 5A, a niektóre ponad 100. Nie wiadomo, czy tranzystory sterujące też nie uległy uszkodzeniu, bądź inne elementy- stąd to trzeszczenie.
    hoopek1
    Level 10  
    Co do uszkodzenia tranzystorów sterujących to raczej są dobre bo na tranzystorach 911 i 912 wszystko gra dobrze i nic nie trzeszczy.

A możesz kolego podać jakieś symbole zamienników bo nie mogę znaleść nic co by odpowiadało oryginałom

Dodano po 1 [godziny] 15 [minuty]:

Znalazłem taka parę dla : 2SC3263 / 2SA1294 i wydaje mi się że mogą działać prawidłowo