Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Chrysler Voyager Playmouth czujnik

eraczek 27 Dec 2011 12:19 3304 6
    eraczek
    Level 2  
    Witam mam problem z czujnikiem, nie wiem, ktory jest odpowiedzialny. Skrzynia jest automatyczna na tablicy rozdzielczej tam gdzie sa pokazywane biegi pokazuja mi sie wszystkie kratki zaznaczone, oprocz tego nie dziala predkosciomierz i licznik Km/h, i przeklamuje stan paliwa. Pomozcie, ktory to moze byc czujnik. Zle zmienia biegi.

Z gory dziekuje
    pioart
    Level 38  
    I sądzisz że wszystkiemu winien jest ten czujnik? Oddaj lepiej auto w dobre ręce, bo większa bieda będzie.
    Pozdrawiam
    eraczek
    Level 2  
    Byl na komputerze i wskazal jeden czujnik w skrzyni biegow i drugi ten u gory pod maska. Jak bylem u mechanikow to kazdy mowil co innego. Jak sie kupi czujnik nie mozna go oddac i dlatego nie wiem ktory czujnik moze byc za to odpowiedzialny
    WALDEMAR BUJAK
    Level 1  
    Mam identyczne objawy przy Chrysler Voyager 2.8 crd po włączeniu stacyjki niepodśietla żadnego biegu.Po odpaleniu podswietla wszystkie biegi.Jest tylko jeden bieg do przodu i wsteczny.Byłem na komputerze wyszło że brak komunikaci
    między komputerami.Samo kluczykowanie niedziała. pomocy :cry:
    LECHU777
    Level 1  
    WITAM. MOŻE KTOŚ ROZWIĄŻE TO ZADANIE. U MNIE TEŻ NIE DZIAŁA LICZNIK, SKRZYNIA WŁĄCZYŁA SIĘ W TRYB AWARYJNY. ZMIENIŁEM WLOTOWY I WYLOTOWY CZUJNIK PRĘDKOŚCI W SKRZYNI I BEZ ZMIAN. Z KĄD JEST PRZEKAZYWANY SYGNAŁ PRĘDKOŚCI NA LICZNIK ? NIE WIEM MOŻE WYMIENIĆ LICZNIK NA DRUGI ?
    kamiuch
    Level 1  
    U mnie w Voyager 2005, 2,8ctd też pojawił się ten problem. I zauważyłem, że jak pada to ten problem się nasila. Czasem potrafi przejechać 100 km bez problemu a za drugim razem skrzynia podświetla wszystkie biegi, przerzuca na jedynkę i wyłącza prędkościomierz. Czasem jak przeskakuje to tak jakby na luz wrzucało bo obroty idą mocno w górę, ale po zwolnieniu ich znowu wraca do ładu.
    Komputer nic nie pokazał. Wymieniłem sterownik skrzyni, ale po jakimś czasie problem powrócił. Najgorsze, że problem nie jest ciągły, tylko pojawią się co jakiś czas. Pomoże ktoś? Podpowie coś?
    cyborg39
    Level 28  
    Pierwsza podejrzana jest wiązka, w tych rocznikach Voyagera przewody są kiepskiej jakości i następuje samoczynna utylizacja. żaróweczka z przewodami i akumulator w dłoń, wypnij wszystkie wtyczki między skrzynią a komputerami i przedzwaniaj przewody wg schematu, innego wyjścia nie ma