Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

samsung LE46c650 podłączenie zestawu audio

lamerwd 27 Gru 2011 12:35 2519 9
  • #1 27 Gru 2011 12:35
    lamerwd
    Poziom 9  

Jak podłączyć zwykły wzmacniacz stereo do tego telewizora? Nie chodzi mi o podłączanie przez wyjście słuchawkowe bo to dość kłopotliwe a i częste włączanie wtyku "Jack" pewnie rozwali po jakimś czasie gniazdo tylko inne metody takiego podłączenia. Czy na przykład jeżeli oglądam film z dysku zewnętrznego przez wbudowany odtwarzacz to na którymś ze złącz euro będzie dostępny wychodzący sygnał audio dla właśnie odtwarzanego obrazu? Wiem, że można by pewnie użyć wyjścia optycznego ale posiadam tylko zwykły wzmacniacz stereo bez stosownych wejść.

0 9
  • #2 27 Gru 2011 13:15
    kizek
    Poziom 35  

Na pewno na gniazdach "euro" sygnał występuje w przypadku korzystania z funkcji TV, z gniazda USB osobiście nie sprawdzałem.

0
  • #3 28 Gru 2011 14:46
    lamerwd
    Poziom 9  

Właśnie w tym problem, że kupiłem niedawno (co prawda tanio) przelotkę z euro na cinch z przełącznikiem we-wy AV ale podczas oglądania z zewnętrznego dysku przez port USB nie było na wyjściu euro sygnału audio.

0
  • #4 31 Gru 2011 09:44
    1647166
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 02 Sty 2012 09:27
    lamerwd
    Poziom 9  

Słuchawkowe odpada ze względów takich jak pisałem wcześniej.
    Niestety wyjścia dźwięku w telewizorze nie ma mimo, że nie stary - jakby było to bym nie pisał tego postu a euro wypróbuję bo fakt, nie ufam temu, że ta przelotka, którą posiadam jest dobra.

0
  • #6 02 Sty 2012 14:02
    MRCOCOset
    Poziom 10  

Na forach piszą, że dźwięk wypuszczony przez euro jest mocno opóźniony i nie da się oglądać. Ja obecnie mam przez słuchawkowe i głośność nie mniej jak 50% to znikają szumy itd. Przymierzam się do kupienia Konwertera optycznego - wejście Toslink - wyjście RCA (S/PDIF) i podłączyć sobie do komputera cyfrowo. Dzięki temu posiadając kartę muzyczną 5.1 i wzmacniacz analogowy 5.1 bede miał tanim kosztem efekty 5.1 w filmach w DD.

0
  • #7 02 Sty 2012 15:04
    lamerwd
    Poziom 9  

Tak, tylko, że konwertery do takich zastosowań są raczej dość drogie.

0
  • #8 02 Sty 2012 16:28
    MRCOCOset
    Poziom 10  

lamerwd napisał:
    Tak, tylko, że konwertery do takich zastosowań są raczej dość drogie.

Jak masz komputer z wejściem optycznym to tylko kabel kupujesz. (tanio)
    Jak nie masz wejścia optycznego tylko SPDIF to kupujesz konwerter od 30 do 80pln plus 1xkabelek optical i 1x kabelek coaxial (lub zwykły chinch z jednej a z drugiej dwa piny sygnał i masa).
    Jak masz laptopa kupujesz jakąś zewnętrzną kartę USB (drożej)
    Jak nie masz komputera to musisz kupić urządzenie DAC (to kosztuje).

0
  • #9 05 Sty 2012 10:25
    lamerwd
    Poziom 9  

W grę wchodzi ewentualnie tylko urządzenie DAC bo nie chcę mieszać z komputerami ale niestety cena odstrasza.

0
  • #10 30 Maj 2012 20:24
    lamerwd
    Poziom 9  

Temat rozwiązany zakupiłem wzmacniacz Technics SU-X955, może to nie hi-end ale wejścia cyfrowe posiada i działa.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo