Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WebCam SCB-1110M w laptopie Samsung RC520 niby jest, a nie działa.

Oskar_STG 27 Gru 2011 13:22 6551 1
  • #1 27 Gru 2011 13:22
    Oskar_STG
    Poziom 1  

Witam wszystkich.

Piszę w imieniu mojego ojca, laika komputerowego po 60-stce :)

Mianowicie mam specyficzny problem z wbudowaną kamerą internetową WebCam SCB-1110M, w niedawno kupionym, nowym laptopie Samsung RC520. Chodzi o to, że system od początku do tej kamery sterowników wgranych nie posiadał, a teraz ojciec chce sobie porozmawiać przez Skype i nie może.. ;) Z tego co mi wiadomo, jest to urządzenie plug&play, instaluje się samoczynnie, po czym nie odpowiada. Sytuacja się ciągle powtarza. Próbowałem odinstalować sterownik, co udało się bez problemu, następnie automatycznie ponownie zainstalować, ten sam błąd.

Dodam że na google nie znalazłem ani 1 sterownika do tej kamery.. na płycie od dostawcy Samsung z oprogramowaniem, także nic do niej nie ma. Konsultant [ a może komputerowa sekretarka?) z firmy samsung skierował mnie do ich działu ze sterownikami, miałem podać najpierw model, ale w ich bazie nawet nie ma tego modelu laptopa (...) Dzwoniłem do MediaEkspert, serwisant mówi że jedynie format. Na niczym się tam nie znają lub nie chcą znać, ew. polecił mi przywracanie systemu, co także robiłem i wynik z tego zerowy - ponieważ system od startu nie miał tego sterownika zainstalowane.

Zerknijcie proszę na screeny, powiedzą więcej niż mógłbym Wam to wyjaśnić ;)

WebCam SCB-1110M w laptopie Samsung RC520 niby jest, a nie działa. WebCam SCB-1110M w laptopie Samsung RC520 niby jest, a nie działa. WebCam SCB-1110M w laptopie Samsung RC520 niby jest, a nie działa. WebCam SCB-1110M w laptopie Samsung RC520 niby jest, a nie działa.

Bardzo proszę o pomoc, sam się w tym wszystkim już pogubiłem.
    Zrobiłem defragmentację, oczyściłem rejestr... skanowałem antywirusem, czysto. (Norton Security 2011 trial).

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi :)

Miłego dnia! :)

0 1