Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Galaxy Ace z czystym Androidem

bercikzb 27 Gru 2011 14:01 2145 3
  • #1 27 Gru 2011 14:01
    bercikzb
    Poziom 20  

Witam !
    Czy da się bez utraty gwarancji zainstalować na nim czystego androida lub usunąć Touch Wiz ?Chcę to zrobić ponieważ telefon jest bardzo przymulony.
    iPhone 3 GS który generalnie rzecz ujmując hardwarowo jest słabszy od niego działa znacznie płynniej.Wiem że to iOS ale nie wieże ,że galaxy ace z 800hz procesorem nie jest w stanie płynnie działać.System jest świeżo po aktualizacji więc to nie wina nadmiaru aplikacji.

0 3
  • #2 27 Gru 2011 20:12
    MadZombie
    Poziom 13  

Android i tak nie będzie nigdy taki płynny jak iOS. System został napisany dla telefonów z klawiaturą QWERTY w 2007 roku. Ogólna koncepcja się zmieniła gdy na rynek jak szalony wpadł iPhone. Android został wtedy szybko przebudowany, ale zostało to samo jądro, które uniemożliwia bardzo szybką pracę androida na Smartfonach z dotykowym wyświetlaczem. A nie polecam usuwać nakładki od Samsunga, to jedna z najlepszych rzeczy jaką można było dostać od Samsunga.

0
  • #3 29 Gru 2011 04:46
    zarowka
    Poziom 12  

MadZombie napisał:
    Android został wtedy szybko przebudowany, ale zostało to samo jądro, które uniemożliwia bardzo szybką pracę androida na Smartfonach z dotykowym wyświetlaczem. .

Nie przychylam się do Twojej opinii. Tak na niektórych urządzeniach jest właśnie tak jak piszesz mniej płynnie ale na wyższych modelach android działa tak, że nie wiem w jaki sposób można by płynniej via SGSII i jego odmiany jak nowa galaxy R.

0
  • #4 30 Gru 2011 13:59
    Jaro070
    Poziom 23  

W telefonach nie patrzy się na ilość MHz procesora tylko na jego wydajność. Tak się składa akurat, że 800MHz w Ace jest mniej wydajne od 600MHz w iP 3GS. Android jest zasobożerny, a Samsung jeszcze dołożył Touch Wizz, który pożera kolejne zasoby. Polecam Ci wgrać najnowszy CyanogenMod na Ace - na 100% telefon przyśpieszy, a jak będziesz chciał oddać na gwarancję to tylko wgrywasz oryginalny soft od Samsunga.

0