Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vito 2,2 cdi świeci edc i świece żarowe, brak połączenia z komputerem

27 Gru 2011 14:23 4685 5
  • Poziom 9  
    Witam,
    mam problem jak w temacie - Vito 2,2 cdi 122km świeci mi się kontrolka od EDC i świec żarowych a nie można się połączyć z komputerem silnika żeby zdiagnozować błąd, lączy się np z poduszkami a z silnikiem nie, proszę o pomoc
  • Poziom 39  
    Szukaj zasilań i mas na sterowniku silnika, którejś brakuje, sterownik masz za gablotą od pasażera.
  • Poziom 1  
    Proszę o pomoc nie mogę nawiązać połączenia z komputerem świcie się EDC i świece żarowa??? Gdzie szukać tych mas w sterowniku silnika? Czy można masy z mostkować przy sterowniku jeśli tak to jakie piny? Czy coś innego może by problem proszę o pomoc
  • Poziom 2  
    Miałem ten sam problem, uszkodzony przewód pomiędzy sterownikiem a gniazdem diag. /chyba zółto-brązowy/ sprawdz czy nie ma przerwy lub wymień...u mnie pomogło.
  • Spec od Mercedesów
    hubert07g napisał:
    świcie się EDC i świece żarowa???

Idź do auta i zobacz czy się świeci - a nie pytaj nas!
    Przecież to twoje auto i sam powinieneś wiedzieć najlepiej czy sie świeci! Czy ty w ogóle wiesz, po co jest znak zapytania? Nie wprowadzaj z pierwszym postem swoich zasad pisowni!
    Poza tym brak jest informacji co to za samochód: Vito jest produkowane prawie dwadzieścia lat, a CDI niewiele krócej. Zarówno poprzedni model, jak i ten aktualnie produkowany mają silniki o pojemności 2,2 litra.
    IDŹ DO WRÓŻKI.
  • Poziom 6  
    Miałem to samo w Sprinterze z 2001 , świeciła się kontrolka świec i EDC - silnik nie kręcił. Okazało się że skorodowały złącza komptera (ECU ten nad nogami pasażera w kabinie) - jednego pinu w ogóle nie było - cały zeżarty.