Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaki konwerter - Optical audio do 6xRCA

MRCOCOset 27 Gru 2011 15:32 3084 3
  • #1 27 Gru 2011 15:32
    MRCOCOset
    Poziom 10  

witam. Posiadam TV samsung le40c650 z optykiem oraz wzmacniacz 6.1 jednak analogowy. Chciał bym was prosić o poradę w sprawie kupna jakiegoś gotowego konwertera lub karty muzycznej w rozsadnej cenie, które poradzi sobie z przetworzeniem audio i będzie posiadało stosowne wyjscia. Dodam tylko że posiadam creative SB 5.1 jednak bez wejscia optical. Jednak o ile się nie mylę jest na płytce karty gniazdo spdif. więc można to jakoś może pogodzić? Dziękuję.

0 3
  • #2 01 Sty 2012 18:28
    MRCOCOset
    Poziom 10  

Witam ponownie wszystkich. Muszę wam się pochwalić, że sam rozwiązałem swój problem. Cztery dni szperania w internecie i własnych kombinacji. Jest udało się!
    Nie trzeba inwestować w nowy amplituner, kartę dźwiękową ani urządzenie DAC. Sam się zaskoczyłem wynikiem mojego dochodzenia.
    Potrafię już zdekodować zewnętrzne źródło cyfrowe wielokanałowe podłączone do zwykłego złącza SPDIF CD IN na karcie z systemem 5.1. I to bez znaczących (takich jak przez AC3filter i graphedit) opóźnień.
    Obecnie mam podłączone wszystko tak do testów:
    1) Odtw. DVD z ustawionym wyjściem PCM (nie beatstream)
    2) materiał to koncert w DD5.1
    3) w systemie (W764b) ustawiona częstotliwość próbkowania wejścia koniecznie na 48Khz
    4)A teraz gwóźdź programu: Zainstalowane oprogramowanie SRS Audio Sandbox v.1.10.2.0 64bit
    5) Soft w systemie ustawiony na 5.1
    6) Ustawienia programu
    Sam byłem zaskoczony. Po takim ustawieniu dźwięk 2 kanałowy został zdekodowany do 5.1 (Wyszperałem w necie, że to całkiem normalne iż sygnał pcm jest wysyłany dwoma kanałami. Dopiero później jest dekodowany!) Podkreślam DEKODOWANY nie w sztuczny sposób przetworzony! Sprawdzałem to DVD testowym ( koleś gada kanał lewy, prawy tył i td. Wszystko się zgadza). I pamiętać należy o 48Khz inaczej mamy tylko dwa kanały.
    7) teraz Pozostaje tylko kwestia doprowadzenia dźwięku do tego SOFTU.
    Bez problemu w necie można znaleźć sposoby przekierowania line in do AC3 filtra i potem do SRS (za pomocą Graphedit) jednak to daje masakryczne opóźnienia i nie da się nic oglądać.
    Okazuje się, że nasz kochany system daje nam taką możliwość!
    Wystarczy włączyć nasłuchiwanie LINE IN przez SOFT SRS!
    Dzięki temu mamy bezpośrednio przekierowany dźwięk bez masakrycznych opóźnień.
    8) Dodatkowo mam zainstalowane sterowniki KX dzięki którym mam w zaawansowany sposób ustawione parametry każdego wyjścia głośnikowego.

Aby podłączyć telewizor z wyjściem optycznym wystarczy dokupić tylko Konwerter optyczny - wejście Toslink - wyjście RCA (S/PDIF)

To by było na tyle. Pozdrawiam wszystkich posiadaczy analogowych zestawów kina domowego oraz SB LIVE 5.1 :D
    Proszę o wasze komentarze w tym temacie.

0
  • #3 11 Sty 2012 12:21
    MRCOCOset
    Poziom 10  

A oto jak uzyskać opóźnienie 4ms (SPDIF line in > Processor > 5.1 Line OUT)

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo