Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

program pokazujący pozycje kursora / powtażający kliknięcia.

27 Gru 2011 15:55 3254 7
  • Poziom 9  
    Witam niewiem czy to dobry dział ale chyba tak.

Mam 2 pytania:
    1. Szukam programu który przy uruchomieniu pokazuje mi pozycje kursora obojętnie gdzie czy przy kursorze czy w jakimś rogu ekranu.... (POD WIN 7)

2. Potrzebuje programu podobnego do: Tasker, winmacro ale działającego pod win 7. po prostu ma mi klikać w 20 różnych miejsc w kółko (potrzebuje go do odhaczania informacji w exelu)... ale wszystkie co znalazłem nie działają pod win 7....

z góry dzięki za odp...
  • Poziom 12  
    Ja polecam program AutoIt. Działa pod Windowsa 7.

AutoIt posiada prosty język w którym napiszesz te dwa programy które Cię interesują :)
    Pozycje kursora myszy wyznaczysz za pomocą: MouseGetPos(), dawno nie używałem AutoIt`a, ale o ile dobrze pamiętam będziesz potrzebował jeszcze paczkę: _MouseSetOnEvent(), znajdziesz w necie :)

Co do drugiego podpunktu jeśli przejdziesz przez podstawowe komendy, napiszesz bez problemu taki skrypt :)

Powodzenia :)
  • Poziom 26  
    A próbował kolega odpalić Taskera w trybie zgodności z XP?
  • Poziom 9  
    VJ_Adams:

Nie umiem się nim posługiwać... znam podstawy c++ tylko....

Dragas:

jak bym nie próbował nie zadawał bym głupich pytani....
  • Poziom 20  
    Jeśli chodzi o program AutoIt, program załaduj następująco:
    - Start -> AutoIt -> SciTE Script Editor
    - wklej następujący kod do programu
    Code:

HotKeySet("z","jPos")

While 1
        Sleep(100)
    WEnd

Func jPos()
        $jPos = MouseGetPos()
        MsgBox(0, "Mouse x,y:", $jPos[0] & "," & $jPos[1])

EndFunc

- Save
    - Run Script (wybierasz zapisany plik)
    - jeśli się załaduje poprawnie, w trayu powinna pojawić się ikona
  • Poziom 9  
    dzięki programik działa w 100%...

Teraz czy jest taki gdzie mogę nagrać ruchy myszki i odtworzyć je?? bo muszę kilka takich z koordynatami programików napisać a to trochę roboty patrzeć na każde współrzędne... ale i tak wielkie dzięki...
  • Poziom 12  
    Ja polecam: AutoClick, WinMacro, Keyboard Macro Vista oraz Mouse and Keyboard Recorder :) Kiedyś wszystkie testowałem i wszystkie działały mi pod Windows 7
  • Poziom 9  
    WinMacro i auto clik nie działają pod win 7 (więc nie sprawdzałeś na win 7) i to sprawdzałem kilka razy nawet ze zmiana zgodności...Nawet na każdym forum o tym się mówi że nie działają... sam już znalazłem 3 min temu program co działa w 100% i oto mi chodziło. Nazywa się: jobit Macro Recover

Dzięki wszystkim za odp...