Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Neostrada - jaka prędkość max łącza?

DudasGnD 27 Gru 2011 17:08 1356 2
  • #1 27 Gru 2011 17:08
    DudasGnD
    Poziom 7  

Witam, mam problem, mam neostradę na okres próbny 30 dni. Mógłby ktoś sprawdzić, jaką prędkość "wydoli" moje łącze?
    Niżej parametry. I co oznacza ta rubryka zaznaczona na żółto?
    Neostrada - jaka prędkość max łącza?

0 2
  • Pomocny post
    #2 27 Gru 2011 18:22
    kondziu jah
    Poziom 33  

Osiągalna prędkość, to maksymalna prędkość pobierania, jaką modem twierdzi, że osiągnie. Modem sam oblicza tę wartość na podstawie marginesu i tłumienia, które "mierzy". Modem miernikiem nie jest, więc parametry mogą być mniej lub bardziej przekłamane.

Marginesu na proponowane 2Mbps wystarczy, ale tłumienie na twoim łączu (wg. modemu) jest bardzo wysokie (>70dB), więc te 2Mbps wcale nie musi działać.

0
  • Pomocny post
    #3 27 Gru 2011 20:32
    terrade
    Poziom 36  

"Osiągalna prędkość" (Attainable Rate) jak i "Prędkość łącza" nie ma nic wspólnego z prędkością, to jest po prostu synchronizacja (a ktoś to nieprawidłowo przetłumaczył), która musi mieć narzut. Np.326 na upstream powinno dać realnie 256, czyli tyle co w regulaminie (zaś 1031 to za mało - powinno być 1312).

Dodatkowo Attainable Rate jest zwykle zawyżane, a w przypadkach drastycznych znacznie zawyżane. Twój Margin to zaledwie 9.2 dB ("graniczny" to 6 dB), więc go nie wystarczy na 2 Mb/s (nawet modem nie jest takim optymistą marząc o ok.1,75 Mb/s). Zatem prędkość max to 1 Mb/s, więcej nie warto ryzykować (no chyba, że 72 dB jest sztucznie zawyżone jakąś usterką).

0