Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DVD SONY DAV-S500 nie wysuwa szuflady

JaroFon 27 Gru 2011 18:45 1693 5
  • #1 27 Gru 2011 18:45
    JaroFon
    Poziom 23  

Witam.
    Bardzo proszę o pomoc w diagnozie. Dostałem te kino i chciałem spróbować go uruchomić, jednak kiedy go włączę to radio działa ale kiedy próbuje wysunąć szufladę to wyskakuje napis "HEADPHONE THEATER" i cały czas jest wyświetlany i za nic nie chce wysunąć szuflady. Czy ktoś orientuje się co może być nie tak?

• #2 27 Gru 2011 21:29
    KamilMce
    Poziom 10  

a próbowałeś pozaglądać do środka - może źle wsadzona płyta zablokowała szufladę...

• #4 27 Gru 2011 22:04
    KamilMce
    Poziom 10  

Oglądałeś mechanizm wysuwania szuflady? Nie zauważyłeś niczego co mogło by blokować szufladę?

• #5 27 Gru 2011 22:16
    JaroFon
    Poziom 23  

Powiem tak kiedy dostałem to kino to z informacją że DVD działa ale zdarza się że traci się głos w kolumnach. Zadałem pytanie poprzedniemu właścicielowi: "Czy czyta płyty DVD?" odpowiedział że "Tak". Oczywiście zaglądałem do mechanizmu i nic nie widać podejrzanego, klikam na przycisk "Open/Close" i nie słychać żadnej próby pracy silnika tylko wyświetla się ten napis "HEADPHONE THEATER". Sam napis bardzo mnie dziwi bo przyznam szczerze że nie mam pojęcia co znaczy. Nie znam angielskiego ale z tego co przetłumaczyłem to znaczy: "główna scena telefonu"

• #6 28 Gru 2011 16:27
    KamilMce
    Poziom 10  

Ja bym na twoim miejscu sprawdził jeszcze wszystkie kable, łączenia itd... miałem taki przypadek że omyłkowo podpiąłem do zewnętrznego HDD zasilacz z lapka - sądziłem że spaliłem dysk - ponieważ z niego się wydobywał swąd spalenizny - okazało się że to sterownik z którego nic kompletnie nie było czuć - a mały element się spalił - moja rada taka - pooglądaj dokładnie wszystko przy dobrej lampie, poszukaj jakichś anomalii, obwąchaj silniczek napędu, połączenia taśm, odszukaj czujnik zamknięcia szuflady... na twoim miejscu zaczął bym od szuflady i szedł od niej do reszty urządzenia - może znajdziesz jakiś uszkodzony element - jeśli nie to spróbuj ustawień fabrycznych... headphone theater może oznaczać uszkodzenie elementów dźwięku a co za tym idzie - reszta nie będzie działać (błąd krytyczny i nie ruszy)... jak coś odkryjesz to daj znać:)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME