Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zmywarka Bosch SRS55T02 - czasami nie otwiera sie pojemnik na srodek myjący

pan_hilary 27 Gru 2011 18:59 5641 0
  • #1 27 Gru 2011 18:59
    pan_hilary
    Poziom 8  

Jak w temacie czasami sie otwiera, czasami nie. Sprawdzony programator i raczej jest OK. W sumie panel całkowicie elektroniczny ale obwody wykonawcze ma na przekaźnikach. Gdyby padl przekaźnik od aktuatora to w ogóle by nie otwierał pojemnika , a tak dziala czasami. Po przejrzeniu forum, rozebrałem mechanizm klapki- znalazłem na sprężynie całkiem dużo pozostałości papierowych po jakiejs etykiecie ze słoika mytego w zmywarce. Wyczyściłem. Ale zauważyłem jeszcze coś, maluteńkie pęknięcie na gumowej uszczelce uszczelniającej pojemnik ze środkiem myjącym.
    Pytanie - czy uszkodzenie tej uszczelki może mieć wpływ na zachowanie się tego mechanizmu? Czy klapka może się w jakiś sposób przez to "przysysać" do krawędzi pojemnika na proszek i nie otwierać? Dlaczego pytam, bo po dłuższej obserwacji zauważyłem, że klapka otwiera sie na krótkich programach, a nie otwiera na długich. Kiedy otwieram ją ręcznie aby detergent wysypał się do komory zmywarki -wnętrze pojemnika jest mokre! Czyli na krótkich programach woda nie zdąży w dużej ilości dostać się do srodka pojamnika i wtedy klapka się otwiera. Na długich programach pojemnik nabiera wody i się nie otwiera. Czy dobrze kombinuję ? :-)

6 0
  • Relpol