Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Privileg pro comfort no frost -chłodziarko zamrażarka

27 Gru 2011 20:32 5953 10
 • Poziom 15  
  Witam
  Poszukuje dosłownie wszytkiego na temat Privileg pro comfort no frost zaczynając od instrukcji obsługi a kończąc na schematach.
  Privileg pro comfort no frost -chłodziarko zamrażarka

  Privileg pro comfort no frost -chłodziarko zamrażarka

  Privileg pro comfort no frost -chłodziarko zamrażarka

  Chłodziarko zamrażarka po całkowitym odmrożeniu i bez towaru w środku ani w zamrażalniku ani w lokówce nie daje ani trochę chłodu. Skraplacz z tyłu lodówki zimny. Urządzenie posiada jeden agregat który cały czas pracuje. Agregat ciepły, rurka do skraplacza która idzie w linii prostej aż do samej góry ciepła na długości 15-20 cm od agregatu. Po 20 min ciągłej pracy zero mina lodówka i zamrażarka pusta. Gdy wyłączę urządzenie słychać bulgotanie w rurkach a podczas pracy słychać przepływ cieczy szukam wiec schematu połączeń oraz instrukcji obsługi. dziękuje
 • Pomocny post
  Admin grupy AGD
  Krek15 napisał:
  Skraplacz z tyłu lodówki zimny. Urządzenie posiada jeden agregat który cały czas pracuje. Agregat ciepły, rurka do skraplacza która idzie w linii prostej aż do samej góry ciepła na długości 15-20 cm od agregatu. Po 20 min ciągłej pracy zero mina lodówka i zamrażarka pusta.


  Prawdopodobnie ubytek czynnika chłodniczego :|
  Tylko dobry chłodniarz w tym wypadku coś poradzi :idea:
 • Poziom 15  
  Takie mam przeczucie ale nie widać żadnych usterek aby stwierdzić tak ubytek. A w miejscach zacisków końcówek szans na ubytki w tych miejscach stawiam na zerowe. Tak czy owak szukam też instrukcji i oraz schematu.
 • Poziom 15  
  Dziękuje za schemat i instrukcje. Zaskoczony jestem że Electrolu to Privileg. Jutro dokładnie sprawdzę jak jest z tym chłodzeniem w niej.
 • Poziom 15  
  Witam Dziś sprawdziłem jak to jest z tą moja lodówko zamrażarką. Samo to że ma 2,5 roku to już mało ważna sprawa. Poszukałem po całym układzie zero wycieku nie widać nic ani kropelki. Wszystkie przewody suchutkie. Zawartość zamrażarki i lodówki wyciągnięta do zera.

  Włączona o godzinie 15:00 do godziny 16:30. W tym czasie pracowała non stop nie wyłączyła się ani razu. Słychać na tylnym parowniku przepływ cieczy ale nie jest ciepły normalna temp pokojowa. Zamrażalnik nie schłodzony nic bez zmian temperatura w środku 13 stopni. tak jak przed startem. W lodowce 10 stopni i bez zmian. Zero chłodzenia przez 1,5 godziny ciągłej pracy. Agregat pracuje cicho jak na takie urządzenie. Gdy wyłączyłem jaz zasilania wyraźnie słychać bulgotanie w przewodach choć podczas pracy słychać normalny przepływ cieczy. Bulgotanie jest podobne do powracającej cieczy do agregatu.
 • Poziom 14  
  może być zapchany filtr(można wymienić) albo kapilara zapchana ale wtedy trzeba pruć izolacje i raczej nieopłacalne
 • Poziom 12  
  Rozszczelnienie układu prawdopodobnie na parowniku chłodziarki-naprawa możliwa-koszt spory :cry:
 • Poziom 16  
  ubytek czynnika chłodniczego jeśli jest niewielki to nie tak szybko zlokalizować na twoim miejscu bym sprawdził wszystkie połączenia nie tylko tu przy agregacie
  miałem już kilka przypadków nieszczelności typu na łączeniu lokring
 • Poziom 15  
  Sprawdziłem połączenia. Nie widać wycieku nic tłustego nic nie czuć. Sprawdziłem nawet w przegrodzie zamrażarki tam są połączenia zabezpieczone otuliną termo i nic. Jednak zaskakuje mnie toi że gdy ją wyłączę i agregat przestaje pracować słychać powrót cieczy coś na zasadzie bulgotania. Czy jest możliwość zapowietrzenia układu złym przenoszeniem ( transportem . Zapomniałem wspomnieć że przy przeprowadzce firm przywiozła mi sprzęt ale jak był przewożony czy na stojąco czy na leżąco tego nie wiem .
 • Poziom 39  
  Krek15 napisał:
  Czy jest możliwość zapowietrzenia układu złym przenoszeniem
  Raczej zawalenie odwadniacza olejem, ale po raz kolejny trzeba zacytować (do znudzenia):
  ROBSON33 napisał:
  Tylko dobry chłodniarz w tym wypadku coś poradzi :idea: