Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Privileg pro comfort no frost -chłodziarko zamrażarka

Krek15 27 Gru 2011 20:32 5392 10
  • #1 27 Gru 2011 20:32
    Krek15
    Poziom 15  

Witam
    Poszukuje dosłownie wszytkiego na temat Privileg pro comfort no frost zaczynając od instrukcji obsługi a kończąc na schematach.

Chłodziarko zamrażarka po całkowitym odmrożeniu i bez towaru w środku ani w zamrażalniku ani w lokówce nie daje ani trochę chłodu. Skraplacz z tyłu lodówki zimny. Urządzenie posiada jeden agregat który cały czas pracuje. Agregat ciepły, rurka do skraplacza która idzie w linii prostej aż do samej góry ciepła na długości 15-20 cm od agregatu. Po 20 min ciągłej pracy zero mina lodówka i zamrażarka pusta. Gdy wyłączę urządzenie słychać bulgotanie w rurkach a podczas pracy słychać przepływ cieczy szukam wiec schematu połączeń oraz instrukcji obsługi. dziękuje

2 10
  • Pomocny post
    #2 27 Gru 2011 20:58
    ROBSON33
    Moderator AGD

Krek15 napisał:
    Skraplacz z tyłu lodówki zimny. Urządzenie posiada jeden agregat który cały czas pracuje. Agregat ciepły, rurka do skraplacza która idzie w linii prostej aż do samej góry ciepła na długości 15-20 cm od agregatu. Po 20 min ciągłej pracy zero mina lodówka i zamrażarka pusta.

Prawdopodobnie ubytek czynnika chłodniczego :|
    Tylko dobry chłodniarz w tym wypadku coś poradzi :idea:

0
  • #3 27 Gru 2011 21:03
    Krek15
    Poziom 15  

Takie mam przeczucie ale nie widać żadnych usterek aby stwierdzić tak ubytek. A w miejscach zacisków końcówek szans na ubytki w tych miejscach stawiam na zerowe. Tak czy owak szukam też instrukcji i oraz schematu.

0
  • #5 28 Gru 2011 21:04
    Krek15
    Poziom 15  

Dziękuje za schemat i instrukcje. Zaskoczony jestem że Electrolu to Privileg. Jutro dokładnie sprawdzę jak jest z tym chłodzeniem w niej.

1
  • #6 29 Gru 2011 16:55
    Krek15
    Poziom 15  

Witam Dziś sprawdziłem jak to jest z tą moja lodówko zamrażarką. Samo to że ma 2,5 roku to już mało ważna sprawa. Poszukałem po całym układzie zero wycieku nie widać nic ani kropelki. Wszystkie przewody suchutkie. Zawartość zamrażarki i lodówki wyciągnięta do zera.

Włączona o godzinie 15:00 do godziny 16:30. W tym czasie pracowała non stop nie wyłączyła się ani razu. Słychać na tylnym parowniku przepływ cieczy ale nie jest ciepły normalna temp pokojowa. Zamrażalnik nie schłodzony nic bez zmian temperatura w środku 13 stopni. tak jak przed startem. W lodowce 10 stopni i bez zmian. Zero chłodzenia przez 1,5 godziny ciągłej pracy. Agregat pracuje cicho jak na takie urządzenie. Gdy wyłączyłem jaz zasilania wyraźnie słychać bulgotanie w przewodach choć podczas pracy słychać normalny przepływ cieczy. Bulgotanie jest podobne do powracającej cieczy do agregatu.

0
  • #7 30 Gru 2011 10:27
    mroqa
    Poziom 14  

może być zapchany filtr(można wymienić) albo kapilara zapchana ale wtedy trzeba pruć izolacje i raczej nieopłacalne

0
  • #8 30 Gru 2011 19:59
    apa66
    Poziom 12  

Rozszczelnienie układu prawdopodobnie na parowniku chłodziarki-naprawa możliwa-koszt spory :cry:

0
  • #9 30 Gru 2011 23:34
    mj_sup
    Poziom 16  

ubytek czynnika chłodniczego jeśli jest niewielki to nie tak szybko zlokalizować na twoim miejscu bym sprawdził wszystkie połączenia nie tylko tu przy agregacie
    miałem już kilka przypadków nieszczelności typu na łączeniu lokring

0
  • #10 01 Sty 2012 14:35
    Krek15
    Poziom 15  

Sprawdziłem połączenia. Nie widać wycieku nic tłustego nic nie czuć. Sprawdziłem nawet w przegrodzie zamrażarki tam są połączenia zabezpieczone otuliną termo i nic. Jednak zaskakuje mnie toi że gdy ją wyłączę i agregat przestaje pracować słychać powrót cieczy coś na zasadzie bulgotania. Czy jest możliwość zapowietrzenia układu złym przenoszeniem ( transportem . Zapomniałem wspomnieć że przy przeprowadzce firm przywiozła mi sprzęt ale jak był przewożony czy na stojąco czy na leżąco tego nie wiem .

0
  • #11 01 Sty 2012 16:11
    movzx
    Poziom 39  

Krek15 napisał:
    Czy jest możliwość zapowietrzenia układu złym przenoszeniem
    Raczej zawalenie odwadniacza olejem, ale po raz kolejny trzeba zacytować (do znudzenia):
    ROBSON33 napisał:
    Tylko dobry chłodniarz w tym wypadku coś poradzi :idea:

0