Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 307 1,6 hdi 2005 ESP wyłącza się

darekl27 27 Gru 2011 21:15 6896 11
  • #1 27 Gru 2011 21:15
    darekl27
    Poziom 9  

Witam
    Nie wiem dlaczego ( i co gorsze w "ASO" też nie wiedzą) po przejechaniu 14- 15 km wyłącza się ESP. W ostatnim czasie ESP wyłączył mi się zaraz po odpaleniu samochodu? Czy ktoś wie co to może być? Byłem w "ASO" mechanik poczyścił styki bo rzekomo to było powodem niestety problem wraca?
    Jakiś miesiąc temu wyskakiwał mi błąd ABS okazało się że wysiadł włącznik pod pedałem hamulca - wymieniłem go i w tym przypadku to pomogło.
    Czy ktoś już to przerabiał?

1 11
  • #2 27 Gru 2011 21:22
    xyro
    Poziom 24  

Sprawdzić błedy dlaczego wyłącza sie ESP. Najczesciej to uwalony czujnik w kole lub zardzewiała koronka, nierówne opony, zapowietrzony układ ABS. Najpierw radził bym sprawdzić błedy bo skoro zapala się kontrolka to coś musi być powodem.

0
  • #3 27 Gru 2011 21:38
    ozi-77
    Poziom 16  

a robiłeś może coś ze zbieżnością, musisz mieć kierownice idealnie prosto (kiedy koła są ustawione do jazdy na wprost) i wtedy musisz wyzerować czujnik skrętu, jeśli to nie pomoże to może być uwalony komputer z ABS

1
  • #4 27 Gru 2011 23:00
    car centre
    Poziom 18  

Sprawdź ponownie wszystkie elementy ABSu. To niewłaściwie działający ABS zazwyczaj wyłącza ESP albo problemy ze zbieżnością. Na wszystkich kołach masz jednakowe opony? Nie zmieniałeś jednej opony przypadkiem ostatnio?

0
  • #5 28 Gru 2011 00:08
    darekl27
    Poziom 9  

Wiem że jedna "alu" felga jest trochę zwichrowana z przodu.Tylko że ona taka była już od dawna (jeszcze przed wystąpieniem tego problemu).
    Opony bieżnikowane ale wszystkie 4 kupione w jednym czasie.

Dodano po 5 [minuty]:

I jeszcze jedno - zbieżność była ustawiana ale po wystąpieniu tego problemu (cieło mi opony). Coś czuje w kościach że skoro to występuje zazwyczaj po jakimś okresie czasu (pewnej ilości cykli ) może to być problem z licznikiem bądź z czujnikiem??? Powiecie mi co robić a może znacie jakiegoś speca na Podkarpaciu bądź w okolicach?

0
  • #6 28 Gru 2011 07:10
    ozi-77
    Poziom 16  

wydaje mi sie że ABS nie bedzie miał z tym nic wspólnego bo też by sie zaświecił w momencie kiedy zaświeci ESP, najlepiej podjedz do jakiegoś innego serwisu niech ci go poczytają i wydrukują błędy, myśle że to koszt około 150 zł, pytałem cie wcześniej czy kierownice masz prosto ? i jeszcze jedno, czy to ESP zapala sie od razu jak zapalisz silnik czy podczas jazdy jak kręcisz kierownicą (w lewo lub prawo)

0
  • #7 28 Gru 2011 18:20
    darekl27
    Poziom 9  

Z tym wyświetlaniem to zależy. Przykład z dzisiaj rana auto zapaliłem i na miejscu bez ruszania niczego wywaliło mi esp. Po południu to samo, zatrzymałem rozgrzane autko na poboczu i zgasiłem po czym przejechałem 20 km bez najmniejszych problemów (bez komunikatów). W chwili obecnej samochód stał jakieś 2 godz, zapaliłem i kręciłem na miejscu nic się nie włączyło. Tak więc może to wilgoć gdzieś robi mi taką robotę?

0
  • #8 28 Gru 2011 21:06
    kybernetes
    Poziom 39  

A co to znaczy "wyłącza się ESP"? Jaki jest objaw takiego wyłączania się ESP?

0
  • #9 28 Gru 2011 23:16
    darekl27
    Poziom 9  

ESP zostaje wyłączony.

Dodano po 1 [minuty]:

Objaw:
    Monit na wyświetlaczu i zaświecenie się kontrolki pomarańczowej.

0
  • #10 28 Gru 2011 23:56
    kybernetes
    Poziom 39  

Jaki jest komunikat na wyświetlaczu? Jak zachowuje się kontrolka na przycisku ESP?

0
  • #11 29 Gru 2011 03:36
    kidu22
    Poziom 35  

Kolego żądasz zbyt wiele, nie odczytałeś błędów, nic sie nie rozeznałeś.

0
  • #12 18 Gru 2012 21:56
    darekl27
    Poziom 9  

temat się rozwiązał, okazało się że to uwalony czujnik momentu na wale w silniku. Po wymianie śmiga

2