Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 307 1,6 hdi 2005 ESP wyłącza się

27 Gru 2011 21:15 8132 11
  • Poziom 9  
    Witam
    Nie wiem dlaczego ( i co gorsze w "ASO" też nie wiedzą) po przejechaniu 14- 15 km wyłącza się ESP. W ostatnim czasie ESP wyłączył mi się zaraz po odpaleniu samochodu? Czy ktoś wie co to może być? Byłem w "ASO" mechanik poczyścił styki bo rzekomo to było powodem niestety problem wraca?
    Jakiś miesiąc temu wyskakiwał mi błąd ABS okazało się że wysiadł włącznik pod pedałem hamulca - wymieniłem go i w tym przypadku to pomogło.
    Czy ktoś już to przerabiał?
  • Poziom 24  
    Sprawdzić błedy dlaczego wyłącza sie ESP. Najczesciej to uwalony czujnik w kole lub zardzewiała koronka, nierówne opony, zapowietrzony układ ABS. Najpierw radził bym sprawdzić błedy bo skoro zapala się kontrolka to coś musi być powodem.
  • Poziom 16  
    a robiłeś może coś ze zbieżnością, musisz mieć kierownice idealnie prosto (kiedy koła są ustawione do jazdy na wprost) i wtedy musisz wyzerować czujnik skrętu, jeśli to nie pomoże to może być uwalony komputer z ABS
  • Poziom 18  
    Sprawdź ponownie wszystkie elementy ABSu. To niewłaściwie działający ABS zazwyczaj wyłącza ESP albo problemy ze zbieżnością. Na wszystkich kołach masz jednakowe opony? Nie zmieniałeś jednej opony przypadkiem ostatnio?
  • Poziom 9  
    Wiem że jedna "alu" felga jest trochę zwichrowana z przodu.Tylko że ona taka była już od dawna (jeszcze przed wystąpieniem tego problemu).
    Opony bieżnikowane ale wszystkie 4 kupione w jednym czasie.

Dodano po 5 [minuty]:

I jeszcze jedno - zbieżność była ustawiana ale po wystąpieniu tego problemu (cieło mi opony). Coś czuje w kościach że skoro to występuje zazwyczaj po jakimś okresie czasu (pewnej ilości cykli ) może to być problem z licznikiem bądź z czujnikiem??? Powiecie mi co robić a może znacie jakiegoś speca na Podkarpaciu bądź w okolicach?
  • Poziom 16  
    wydaje mi sie że ABS nie bedzie miał z tym nic wspólnego bo też by sie zaświecił w momencie kiedy zaświeci ESP, najlepiej podjedz do jakiegoś innego serwisu niech ci go poczytają i wydrukują błędy, myśle że to koszt około 150 zł, pytałem cie wcześniej czy kierownice masz prosto ? i jeszcze jedno, czy to ESP zapala sie od razu jak zapalisz silnik czy podczas jazdy jak kręcisz kierownicą (w lewo lub prawo)
  • Poziom 9  
    Z tym wyświetlaniem to zależy. Przykład z dzisiaj rana auto zapaliłem i na miejscu bez ruszania niczego wywaliło mi esp. Po południu to samo, zatrzymałem rozgrzane autko na poboczu i zgasiłem po czym przejechałem 20 km bez najmniejszych problemów (bez komunikatów). W chwili obecnej samochód stał jakieś 2 godz, zapaliłem i kręciłem na miejscu nic się nie włączyło. Tak więc może to wilgoć gdzieś robi mi taką robotę?
  • Poziom 39  
    A co to znaczy "wyłącza się ESP"? Jaki jest objaw takiego wyłączania się ESP?
  • Poziom 9  
    ESP zostaje wyłączony.

Dodano po 1 [minuty]:

Objaw:
    Monit na wyświetlaczu i zaświecenie się kontrolki pomarańczowej.
  • Poziom 39  
    Jaki jest komunikat na wyświetlaczu? Jak zachowuje się kontrolka na przycisku ESP?
  • Poziom 35  
    Kolego żądasz zbyt wiele, nie odczytałeś błędów, nic sie nie rozeznałeś.
  • Poziom 9  
    temat się rozwiązał, okazało się że to uwalony czujnik momentu na wale w silniku. Po wymianie śmiga