Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Głośniki Watson 5451 - uszkodzenie pilota.

roberts25 16 Dec 2004 07:47 4237 6
    roberts25
    Level 11  
    Witam.
    Kupiłem niedawno te głosniki i po kilku dniach coś walnęło w pilot.
    Przestał działać, pomagało wyjęcie i ponowne włożenie baterii. Teraz już w ogóle nie działa, a jak włozyłem baterie nie alkaiczne, i pozostawiłem w pilocie na ok. 3 godziny, to bateryjki zaczęły się wylewać. Zna ktoś przyczyne? Może te głosniki da się przerobić na reęczne sterowanie?
    Bo bez pilota , to nie ma żadnego sterowania, pilota dokupić nie można. Ogólnie mówiąc - bez pilota głosniki trza wyrzucić w kosz.
    Dzięki za ew. pomoc
    marian20
    Level 12  
    Cze nie obraz sie ale mozesz je wyrzucic do kosz i to jakl najszybciej firma ta nie robi glosnikow zbyt dobrej jakosciu wielu moich znajomych i ja miedzy innymi zrezygnowalem z nich po jakims tyggodniu polecilbym ci glosniki MILDTONA bardzo dobre.
    Powodzenia:)
    roberts25
    Level 11  
    marian20 wrote:
    Cze nie obraz się ale mozesz je wyrzucic do kosz i to jakl najszybciej firma ta nie robi glosnikow zbyt dobrej jakosciu wielu moich znajomych i ja miedzy innymi zrezygnowalem z nich po jakims tyggodniu polecilbym ci glosniki MILDTONA bardzo dobre.

Witam, a gdzie je kupic?

Po za tym czy ktos sie tu zna na pilotach? jak je naprawić?
    Yakumo
    Level 2  
    marian20 wrote:
    Cze nie obraz się ale mozesz je wyrzucic do kosz i to jakl najszybciej firma ta nie robi glosnikow zbyt dobrej jakosciu wielu moich znajomych i ja miedzy innymi zrezygnowalem z nich po jakims tyggodniu polecilbym ci glosniki MILDTONA bardzo dobre.

Cze nie obraz sie ale w relacji cena do jakosci nie wypada to najgorzej. Mam 5451 i za 148 PLN trudno wzmagac wiecej.
    Problem pilota jednak niestety pozostaje. Ja wymienilem na innego w MCC i objawy podobne. Feler musi byc seryjny. Jutro jade po kolejnego pilota, a potem to juz zwrot.

PS. Czy watson ma strone www ??

pozdrawiam
    Fidolo
    Level 13  
    Witam, z tego co wiem głośniczki te sa w sprzedaży od niedawna , więc przysługuje prawo do reklamowania urządzenia w sklepie. Serwis gwarancyjny bez problemu naprawia te pilociki a w przypadku gdyby nie mógl tego dokonać w odpowiednim terminie to zawsze przysługuje prawo zwrotu towaru sprzedającemu lub wymiana na nowy sprzęt.

..... a tak poza tym to nie wiem dlaczego coraz więcej ludzi pyta o cześci do sprzętów , które nabyli zaledwie max. pół roku temu i które maja po min. 2 lata gwarncji ...
    Jak ktoś chce sobie grzebać na własną rękę to niech sobie grzebie ale pretensje może miec tylko do siebie samego jeśli na rynku nie dostanie do tego części ani żadnej dokumentacji w postaci schematów czy serwisówek....
    ..... a druga sprawa to taka że za odowiednie pieniadze kupujemy odpowiedniej klasy sprzęt , wiadomo że powinien on być w pełni technicznie sprawny i działać bez zarzutu przynajmniej w okresie gwarancyjnym ale trzeba liczyć się z tym że często niska cena za sprzęt = częste wizyty w serwisie ... (choć nie jest to regułą )

pozdrawiam
    chozby
    Level 20  
    Witam!
    W tym modelu Watson dał ciała i zamontowali w pilocie tranzystor o odwrotnej polaryzacji .Załóż tranzystor pnp np. BC557 i ewentualnie diodę nadawczą i pilot będzie się sprawował nienagannie .Reperowałem tego kilkanaście sztuk i wszystkie z dobrym skutkiem.Powodzenia.
    pawelec1
    Level 1  
    Witam, jestem zainteresowany kupnem tych głosników i prosiłbym o wasze zdanie na ten temat. Oczywiscie wiem ze to beznadziejna firma i tak samo głośniki są kiepskie. Bardziej chodzi mi o stosunek ceny do jakości czy jest opłacalny. Za 140 złotych nie spodziewam sie niczego szczegolnego poza poprawnym odtwarzaniem mp3 z kompa, bo do tego bede je wykorzystywal. A moze mozecie polecic jakis inny, lepszy zestawik w tej cenie?

PS. Probowal ktos tej wymiany tranzystora jaką opisał chozby? Likwiduje to problem pilota?