Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Astra II G identyfikacja alarmu

27 Dec 2011 21:33 2363 5
  • Level 18  
    Witam
    Kolega zakupił Opla Astre II G z 1999r silnik 1,7TD, sprowadzona z Holandii. Nie mam pojęcia czy auto uzbrojone jest w auto-alarm, a nie chcę na razie rozbierać mu plastików by odnaleźć centralkę. Oto objawy:
    - auto posiada kluczyk z pilotem. Gdy klikam jeden raz zamykanie auto zamyka się i miga kierunkami, klikam drugi raz: coś tam w drzwiach uruchamia się, auto miga kierunkami..
    Pod maską nie widzę niczego co by przypominało syrenę alarmową..

Jak mogę sprawdzić czy auto posiada alarm, czy też drugie kliknięcie pilotem to tylko ryglowanie drzwi przed otwarciem od środka?
    Auto nie posiada elektrycznych szyb, ani szyberdachu jeśli to ma jakieś znaczenie.
    Próbowałem znaleźć odpowiedz na forum ale bez skutecznie :(
  • OptexOptex

• Moderator of Vehicle Security
    viper19861 wrote:
    klikam drugi raz: coś tam w drzwiach uruchamia się, auto miga kierunkami

Wtedy aktywujesz funkcję ryglowania (to jest standardowe wyposażenie).
    Jeżeli jest alarm, bezpilotowy, to właśnie to drugie naciśnięcie klucza aktywuje funkcję alarmu.

viper19861 wrote:
    Jak mogę sprawdzić czy auto posiada alarm

Wejdź do samochodu, zamknij z ryglem (2x zamknij) i przekręć klucz w stacyjce.
    Jeżeli nie wyje - to nie ma alarmu.
  • OptexOptex
  • Level 18  
    A czy jeśli jest tam fabryczny alarm to na samą obecność osoby w samochodzie on reaguje (gdzie szukać czujnika?) i gdzie powinna znajdować się syrena?

Dziękuje za podpowiedz. Jutro sprawdzę wersję z przekręceniem kluczyka
  • Level 18  
    Sprawdziłem: zamknąłem samochód tak jak kolega radził, przekręciłem kluczyk w stacyjce i zamiast alarmu system odblokował drzwi czyli alarmu brak. Muszę teraz pomyśleć o jakiejś centralce alarmowej dla tego zamka. Macie propozycję?

• Moderator of Vehicle Security
    viper19861 wrote:
    Macie propozycję?

Z dodatkowym pilotem czy współpracujący z pilotem fabrycznym?
    Nadaje się praktycznie każdy "analogowy - nie CAN" system alarmowy.
    Nie polecam tanich systemów z Alle... - te pozorne oszczędności wkrótce mogą się zemścić w trakcie eksploatacji .
  • Level 18  
    Najchętniej aby współpracowało z obecnym pilotem, ale także dodatkowy wchodzi w grę. Może dało by radę kupić oryginalną montowaną w oplach tylko jaką? Opel to nie moje klocki dlatego pytam.