Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Co to za "nowa" wersja kotła Junkers ?

vitus3k 27 Dec 2011 21:47 2550 6
 • #1
  vitus3k
  Level 18  
  Witam, chcąc sprzedać Junkersa ZW23KD(ten z palnikiem pilota,jak by co), natknąłem się na ogłoszenie i znalazłem dziwną wersję Novatherma.
  Co to za "nowa" wersja kotła Junkers ? Co to za "nowa" wersja kotła Junkers ?
  Pod zdjęciami był komentarz, że "Części Predám kotła overdrive dohoda.Ma uszkodzony zapłon i zbiornik wyrównawczy przepływ ale nova zewnętrznego ekspansji nadrz.Je turbo kotła.".
  Czyli należy to rozumieć jako, że kocioł ma problem z zapaleniem i ma popsute naczynie przeponowe. Jest turbo. Wersja turbo Novatherma? Czy to możliwe, skąd taka wersja i nie ma o niej więcej informacji?
 • #2
  Hate7
  Level 12  
  bardziej przypomina euroline'a....
  Może to jakaś wersja wypuszczana na Niemcy.
  Ogólnie na tych zdjęciach nie wiele widać. Coś wymiennik mi nie pasuje. Nie widać czy urządzenie ma armaturę wodną z termy i brakuje pokrętła, czy ma już hydro-blok.
  Sprawa lekko śmierdzi bo części jeżeli są inne niż w zw20ke/d zw20-2ke zw23ke/ae i pokrewnych to w Polsce są nie do zdobycia.
 • #3
  vitus3k
  Level 18  
  Co to za "nowa" wersja kotła Junkers ?


  Więcej zdjęć nie mam. Jedynie moge jeszcze pomóc w tym, że to słowackie ogłoszenie.
 • #4
  serwisszulborski.pl
  Heating systems specialist
  Stary poczciwy Novatherm w wersji turbo ZW20AE produkcja na Słowacje...Ciekawostka, nie występował w sprzedaży na Polskę.
 • #5
  vitus3k
  Level 18  
  Starego poczciwego Novatherma chciałem sprzedać bo gotował wodę, zakamieniony wymiennik, przy paniku pilota nagrzewnica byla pęknięta. Zdecydowałem się na wymianę na Brotje Energy Easy 24CE z otwartą komorą. Przy Junkersie zadowolony byłem z tego, że było widać kiedy się pali, kiedy jest wyłączony(większa kontrola), brotje jak jest włączony na c.o. to zawsze go nie słychać i to taka wada dla mnie, ale ogólnie to musze powiedzieć, że jest (tylko) ok.
  A tak poza, to jaką cene wystawić na allegro używanego albo rozkręcić i na części? Co by się bardziej opłacało? Może jakąś część z Junkersa zostawić do Brotje ?
 • #6
  aadamuss
  Level 20  
  Silnik pompy może pasować. Reszta to za grosze może pójdzie, jak komuś akurat coś innego się przyda. pozdr adam
 • #7
  vitus3k
  Level 18  
  No ale co? Zespół wodny i gazowy zużyte, nagrzewnica na wykońćzeniu, czujniki i płyta główna może? No nie mam pomysłu, leży w piwnicy. Serwisanci kupują kotły używane na części?