Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

biblioteka Dallas do DS18B20

grubson 27 Gru 2011 22:09 7039 12
  • #1 27 Gru 2011 22:09
    grubson
    Poziom 9  

Witam,
    Jak w temacie poszukuje biblioteki do obsługi czujnika temperatury DS18B20. Uczę się z książki z przykładowymi programami ("Mikrokontrolery AVR Język C podstawy programowania - strona 300, może ktoś kiedyś tez z tego korzystał) i tam jest wykorzystywana biblioteka autorstwa:
    "Access Dallas 1-Wire Device with ATMEL AVRs
    Author: Peter Dennegger
    modified by: Martin Thomas"

W jej skład wchodzą pliki:
    crc8.c
    crc8.h
    ds18x20.c
    ds18x20.h
    onewire.c
    onewire.h

Czy jest ktoś może w posiadaniu takowej i mógłby mi udostępnić? Lub wie gdzie znaleźć taką? Szukałem u wujka google i na tym forum w różnych tematach, ale nie udało mi się znaleźć.

Dziękuje za pomoc i przepraszam za być może głupią prośbę.

0 12
  • #3 28 Gru 2011 00:59
    grubson
    Poziom 9  

Dzięki wielkie ;]

Dodano po 1 [godziny] 55 [minuty]:

jakby ktoś jednak kiedyś przerabiał tą książkę i miałby biblioteki z nazwami takimi jak w książce to mile widziane.

Na razie walczę z tymi co mam i próbuje je jakoś dopasować...

1
  • #4 28 Gru 2011 14:02
    piotrusgit
    Poziom 11  

wszystkie biblioteki oraz programy zamieszczone są na CD-romie, dostarczanym razem z książką.

0
  • #6 28 Gru 2011 15:05
    mirekk36
    Poziom 42  

grubson napisał:

jakby ktoś jednak kiedyś przerabiał tą książkę i miałby biblioteki z nazwami takimi jak w książce to mile widziane.

Na razie walczę z tymi co mam i próbuje je jakoś dopasować...

Ale co dopasować? Przecież jak napisał kolega wyżej, do każdej książki dołączona jest płyta DVD, na której masz wszystko czego ci potrzeba ;)

A biblioteki z książki są bardzo mocno przerobione w porównaniu do tych oryginalnych. Tzn przede wszystkim są odchudzone, wywalone są sekcje do debugowania i kilka innych niepotrzebnych rzeczy. Poza tym, co ważne, mocno poprawione jest zaokrąglanie temperatury do jednego miejsca po przecinku.

Więc w czym problem ?

0
  • Pomocny post
    #7 28 Gru 2011 15:13
    sorex86
    Poziom 15  

Wszystkie kody masz w folderze ECLIPSE\workspace. Prosze pamiętać, że nie każdy ma cd/dvd ;D

Reszta na PW.

1
  • #8 28 Gru 2011 15:16
    piotrusgit
    Poziom 11  

sorex86 napisał:
    Wszystkie kody masz w folderze ECLIPSE\workspace. Prosze pamiętać, że nie każdy ma cd/dvd ;D

Reszta na PM.

ale każdy ma kogoś kto ma CD/DVD :)

0
  • #9 28 Gru 2011 15:26
    mirekk36
    Poziom 42  

sorex86 napisał:
    .

No tak, oczywiście święta racja. Nie mniej jednak, materiału było tyle, że wydaje mi się iż opłacało się wrzucić wszystko na DVD i mieć co trzeba pod ręką, nawet kosztem tego, że będzie trzeba może np u kolegi czy znajomego zgrać sobie wybrane foldery na jakiś pendrive i przenieść do własnego komputera.

0
  • #10 28 Gru 2011 15:32
    domek22
    Poziom 17  

I to wszystko pod nosem autora :P. Swoją drogą akurat na tą książkę warto było wydać kasę :).

0
  • #11 28 Gru 2011 18:39
    grubson
    Poziom 9  

Kasy nie żałowałem i kupiłem ta książke razem z płytą, ale właśnie nie mogłem znaleźć tych bibliotek na płycie. Nawet wpisywałem nazwy w wyszukiwarkę i też nie znajdywała na płycie, a ze środowiska Eclipse nie korzystam więc nie wertowałem ich folderów i nie spodziewałem się akurat pod ścieżką "ECLIPSE\workspace" - no bo niby czemu akurat tam... :)

Co do tego, że na pewno ktoś z moich znajomych ma ta płytę (jakbym ja nie miał) to tak się skłąda, że tylko ja korzystam z tej książki i uczę się na własną rękę programowania uK :)

Oczywiście dziękuje wszystkim za pomoc i zaangażowanie. Wiedziałem, że na tym forum zawsze można liczyć na szybką pomoc ;]

0
  • #12 28 Gru 2011 18:41
    piotrusgit
    Poziom 11  

Chodziło nam (przynajmniej mi) o napęd CD-ROM

0
  • #13 28 Gru 2011 21:04
    grubson
    Poziom 9  

W każdym bądź razie problem rozwiązany więc temat zamykam :)

0