Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen C5 2,0HDi. Nie działa elektryczna szyba od strony pasażera

28 Gru 2011 00:30 9158 16
  • Poziom 9  
    Witam, jestem nowy więc proszę o wyrozumiałość, mianowicie mam problem z elektryczna szybą od strony pasażera a dziwne bo jej sterowanie od kierowcy działa dobrze. Opuszcza się i podnosi normalnie. Sprawdziłem wtyczkę przy przełączniku i porównując z innymi z tyłu stwierdziłem że brakuje tam zasilania na jednym z kabli. proszę o pomoc gdzie szukać przyczyny. Citroen C5 2,0HDi 2001r.
  • Poziom 39  
    Podmień klawisz z którymś z tylnych i sprawdź czy zadziała.
  • Poziom 9  
    Zamieniałem już i nie działa. Tam do tego przycisku nie dochodzi prąd bo porównywałem z tylnymi i na jednym kablu jest stały plus(+)
  • Poziom 11  
    nic innego tylko iść po kablu aż w końcu zobaczysz usterkę
  • Poziom 9  
    po kablu to dochodze do sterownika na drzwiach co wchodzi do niego główma wiązka przewodów a od niego idzie sterowanie prawego lusterka i szyby
  • Poziom 11  
    może być uszkodzony sterownik, osobiście "pożyczył" bym + z lewych drzwi. Lecz sprawdź najpierw czy jest sygnał na wyjściu sterownika
  • Poziom 39  
    Sprawdź czy przycisk ma podświetlenie. Jeśli nie to podaj zasilanie przez żarówkę 5W na pin 2 przełącznika (pin w kostce oczywiście wypnij, zasilanie podaj na przełącznik) i sprawdź czy podświetlenie się zapala a przycisk aktywuje szybę.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    przycisk ma podświetlenie no i silnik też jest raczej dobry bo kierowca może tą szybą sterować i z pilota też sie otwiera i zamyka tylko problem jest w tym ze nie działa sterowanie z miejsca pasażera
  • Poziom 26  
    Nie masz zasilania na włącznik. Podaj na chwile plus z akumulatora i sprawdź, czy ruszy.
  • Poziom 39  
    Grzechu88, skoro działa podświetlenie na przycisku, podmiana przycisku nie pomaga a kable są w porządku to masz uszkodzony moduł drzwiowy (silnik stanowi jego nierozdzielną część) i należy go wymienić aby wszystko działało tak jak trzeba.
    Sterowanie z drzwi kierowcy odbywa się po sieci cyfrowej, natomiast z drzwi pasażera niezależnymi wejściami do procesora - toteż sam fakt że silnik działa z miejsca kierowcy nie świadczy o tym, że moduł jest dobry.

marycha61 napisał:
    może być uszkodzony sterownik, osobiście "pożyczył" bym + z lewych drzwi.

W lewych drzwiach jest inny moduł i nie będzie działać.

carot napisał:
    Nie masz zasilania na włącznik. Podaj na chwile plus z akumulatora i sprawdź, czy ruszy.

Skoro podświetlenie przycisku działa to zasilanie na włączniku jest.
  • Poziom 9  
    no właśnie kupiłem używany silniczek z modułem i dziś zmieniłem ale nie działa, jak go podłączam to zaczyna wariować silniczek z lewej strony(przy kierowcy). Nie wiecie czy to znów trzeba aktywować komputerem w BSI czy co? Może jakiś inny ten moduł jest?
  • Poziom 26  
    kybernetes napisał:
    Skoro podświetlenie przycisku działa to zasilanie na włączniku jest.

Nie wszędzie np. VW

grzechu88 napisał:
    Może jakiś inny ten moduł jest?

Zdejmij klemę z akumulatora.
  • Poziom 39  
    Kupuj od pewnego sprzedawcy albo u mechanika, który Ci to zamontuje i zagwarantuje działanie.
  • Poziom 9  
    A jest jakaś różnica jak to będzie z anglika moduł z silniczkiem?
  • Poziom 26  
    Owszem, anglik z prawej strony ma ten moduł co ty w lewej. Daj od europejczyka i zadziała.
  • Poziom 9  
    Kupiłem oba przednie moduly z silniczkami od europejczyka i wszystko działa tak jak trzeba.