Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ustawienie radia Tok FM z 10892 HotBird (radio z Cyfry +)

28 Gru 2011 11:56 2915 10
  • Poziom 9  
    Witam!
    Po przeszukaniu stacji radiowych transpondera 10892 H (HotBird), wykryte zostają tylko programy Polskiego Radia (PR1, 2, 3, Czwórka i PR dla Zagranicy). Na PID 121 nadawany jest (FTA) program TOK FM, który nie zostaje wykryty. Oprócz PID, różni się od przekazów Polskiego Radia także parametrerem SID (Tok ma 4840, Polskie Radio 4844). Jako wynik przeszukania 10892 dostaję tylko stacje Polskiego Radia. Problem występuje na tunerze Strong 6410, a także w nowiutkim Fergusonie Ariva 210.

Dodam, że na dotychczas używanym Fergusonie AF3100CK, w którym można z palca wprowadzić wszystkie parametry odbioru, problem nie występuje. Antena bez zmian (85cm, monoblok z Astrą 19.2)

Czy jest się zdanym tylko na to, co zostanie z automatu wykryte przez tuner na danym TP? A może jakieś ustawienie jest tutaj bardzo istotne (NIT ?)
    Pozdrawiam,
    Olgierd
  • Poziom 43  
    Przyciskiem Audio wybierz TOK FM.
  • Poziom 9  
    Po naciśnięciu AUDIO mogę poruszać się tylko pomiędzy programami Polskiego Radia. Tok FM nie ma na tej liście.
  • Poziom 43  
    A ja mam 7 programów radiowych i między nimi TOK FM. Faktem jest , że kodowane w Seca i Nagra.
  • Poziom 24  
    Są 3 "paczki", z Polskim Radiem, RMF oraz innymi radiowymi, właśnie w tej trzeciej jest TOK. Przeskanuj transponder z opcją wszystkie kanały, FTA+kodowane, czy jak to tam się może nazywać.
  • Poziom 9  
    Niestety, wszystko, co udało mi się znaleźć po kolejnych próbach, to paczka Polskiego Radia (5 programów) oraz Radio Jasna Góra. Po Tok FM ani śladu. Wyszukuję tylko FTA, ponieważ przekazy te nie są kodowane (Tok FM od około roku, może więcej, jest odkodowany), a ponadto nie mam karty do C+.
    Dziwi mnie to, że całkiem nowy tuner (ariva 210 combo) nie ma możiwości ręcznego wpisania parametrów przekazu. Z kilkuletnim, prostym i tanim AF3100CK nie mam takich problemów (poza dość częstym wieszaniem się oraz brakiem analogowych wyjść cinch do wzmacniacza, co omijam podłączeniem "na trzeciego" do Scarta). Do tego każdą ze stacji Polskiego Radia można przyporządkować innym komórkom pamięci (nie trzeba dodatkowo używać przycisku Audio).
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    To wyszukaj także kodowane! Być może tuner "widzi to" jako zakodowane.
  • Poziom 43  
    stelark napisał:
    Niestety, wszystko, co udało mi się znaleźć po kolejnych próbach, to paczka Polskiego Radia (5
    Dziwi mnie to, że całkiem nowy tuner (ariva 210 combo) nie ma możiwości ręcznego wpisania parametrów przekazu.
    Przeszukanie transpondera 10892 - wszystkie > FTA+ kodowane. Wpisujesz tylko częstotliwość , polaryzację i ewentualnie FEC i RATE. Resztę " łapie " automatycznie . Jak szukasz tylko FTA to kodowanych może tuner nie złapać.
  • Poziom 9  
    Pomogło!
    Przynajmniej na Arivie 210. Mimo, że przekaz jest darmowy, trzeba dać wyszukiwanie także kodowanych.
    Na drugim tunerze - Strongu 6410 (na francuską platformę TNT plus dowolne FTA z Astry i HB) niestety nie udało się. Na 10892 jest jedynie Cyfra+ PR oraz radio Jasna Góra.
    Dziękuję i pozdrawiam!
  • Poziom 24  
    Przekaz nie ma znacznika o kodowaniu ale są tam załączone systemy kodowania.

W przypadku Strong, to tuner pod określonego operatora, być może oprogramowanie jest tak przygotowane aby pomijać "zbędne" kodowane przekazy.
  • Poziom 9  
    Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Widać, że pomimo, że przekaz radia Tok FM nie wymaga karty dostępu warunkowego, to podczas przeszukiwania (opcja radio) transpondera 10892 (Hotbird) w tunerze Ferguson Ariva 210, trzeba dać wyszukiwanie także po programach kodowanych. Radio Tok FM dostępne jest wtedy w paczce Cyfra+ RADIO pośród innych, ale kodowanych programów radiowych (m.in. Chili Zet, Antyradio).
    W przypadku tunerów dla innych płatnych platform (np. francuskie TNT) wszystko wskazuje na to, że nie da się ustawić odbioru tej stacji. Transponder można przeszukać tylko na jeden sposób (FTA) - radio Tok FM niestety nie pokazuje się.