Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor włącza się i gaśnie. Po wyjęciu karty firewire działą normalnie.

28 Gru 2011 12:09 1886 2
  • Poziom 8  
    Witam. Oto mój problem. Co chwilę monitor gaśnie i potem się włącza. Podejrzewam kartę graficzną . Wczoraj wyczyściłem komputer i przez przypadek zwarłem zasilanie wiatraka w karcie graficznej. Prąd wziąłem z molexa z dysku. Po włączeniu kompa zbyt duże temperatury procka. Powykręcałem go- zmniejszyłem ilość pasty. Komputer włączył się i wyłączył. Następnie jeszcze raz sprawdziłem proca i po włączeniu nie było monitora - depresja. Dzisiaj zmieniłem wtyczkę od cd romu do płyty głównej Przy pierwszym włączeniu wszystko git. Ładnie pięknie temp proc 35 czyli git. Wyłączyłem i włożyłem jeszcze kartę na PCI żeby obraz zgrywać z kamery ( nie wiem co to jest). Włączam kompa. A tu takie jaja się dzieją. Ciężko w ogóle tego posta pisać. Wyłącza się i włącza i wyłącza. Co mam robić?

Acha gry żadne nie chodzą. Po włączeniu z liter się robią jakieś zamazane kwadraty i ścina kompa. Pozdrawiam.

To jest wina karty Fire wire po po wyjęciu hula wszystko aż miło . Tylko dlaczego? Wcześniej przed czyszczeniem było wszystko git. :?: Jak zrobić żeby z tym chodziło.
  • Poziom 15  
    Nadmierna ilość pasty termoprzewodzącej nie jest w stanie podnieść temperatury procesora ponad wartość graniczną, lecz nieprawidłowy montaż radiatora m.in. przez krzywe posadowienie go na nieznanym mnie procesorze. Jeśli dysponujesz procesorem typu na gniazdo Socket A czyli 462 to ową pastą nieświadomie zwarłeś górne styki procesora powodują jego przetaktowanie lub podwyższenie napięcia, a to spowodowało przegrzanie.
    W sprawie karty FireWire to podejrzewam konflikt urządzeń. Z programu Start >programy >akcesoria >narzędzia systemowe >informacje o systemie> podaj info o przerwaniach IRQ.
    Czy zniekształcenia obrazu występują również na karcie ze zwykłym PCI? Proszę o więcej informacji o twoim komputerze!
  • Poziom 8  
    Dzisiaj włożyłem tą kartę i cud. Wszystko działa. Oto wyciąg z przerywań.

IRQ 1 Standardowa klawiatura 101/102 klawisze lub Microsoft Natural Keyboard PS/2 OK
    IRQ 4 Port komunikacyjny (COM1) OK
    IRQ 5 Intel(R) 82801EB SMBus Controller - 24D3 OK
    IRQ 6 Standardowy kontroler stacji dyskietek OK
    IRQ 8 Zegar systemowy CMOS/czasu rzeczywistego OK
    IRQ 9 System zgodny ze standardem Microsoft ACPI OK
    IRQ 11 Kontroler wideo OK
    IRQ 12 Mysz Microsoft PS/2 OK
    IRQ 13 Procesor numeryczny OK
    IRQ 14 Podstawowy kanał IDE OK
    IRQ 15 Pomocniczy kanał IDE OK
    IRQ 16 Intel(R) 82801EB USB Universal Host Controller - 24D2 OK
    IRQ 16 Intel(R) 82801EB USB Universal Host Controller - 24DE OK
    IRQ 17 C-Media AC97 Audio Device OK
    IRQ 18 Intel(R) 82801EB USB Universal Host Controller - 24D7 OK
    IRQ 19 Intel(R) 82801EB USB Universal Host Controller - 24D4 OK
    IRQ 21 NVIDIA GeForce FX 5500 OK
    IRQ 22 Karta Realtek RTL8139 Family PCI Fast Ethernet NIC OK
    IRQ 23 Rozszerzony kontroler hosta USB2 Intel(R) 82801EB - 24DD OK
    IRQ 23 Kontroler hosta NEC IEEE 1394 zgodny z OHCI OK
    Mam proca intel pentium 4 socket 775
    Grafa geforce FX 5500 slot AGP
    No i ten noname ( na tak jakby pamięci pisze elixir) Fire wire jest na PCI.