Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung LE27S71B, chasis GSM40se, kropki na ekranie.

28 Gru 2011 12:24 2972 6
  • Poziom 25  
    Witam, potrzebuję porady . Miałem trochę kropek przy większych rozdzielczościach . Występowały przy połączeniu HDMI lub Component . Na zwykłej rozdzielczości było dobrze . Ponieważ nie miałem całego sprzętu aby pamięć BGA polutować więc oddałem płytę do kolegi co telefony naprawia . Ale coś mu poszło nie tak bo teraz mam kropki na 3/4 ekranu zaraz po załączeniu i wyłącza się .
    Ale interesuje zamienność main . Ja mam BN41-00680D / BN91-01116A . Jest do kupienia BN41-00680C / BN9101064U . Widzę że różnią się gniazdami video . Ale mi chodzi tylko czy matryca będzie dobrze pracowała dobrze . Manuala do mojej płyty mam ale tej drugiej nie mam .
    Na pewno macie taką wiedzę .
    Pozdrawiam
  • Poziom 33  
    Płyty nie powinny się różnić gniazdami. Niemniej jednak w Samsungach jest możliwość przestawiania opcji paneli w service menu. Najlepiej dowiedzieć się z jakiej matrycy wyszedł ten main i wtedy już wątpliwości nie będzie. Płyty róznią się oprogramowaniami i sygnałami adresującymi ze skalera. Przynajmniej dowiedzieć się czy płyta była usuwana z typu TV o tej samej roździelczości, bo to podstawa.
  • Poziom 25  
    No właśnie , tylko gościu nie odpowiada na emaile bo oczywiście pytałem o to wszystko .
    No to chyba nici .
    Pozdrawiam
    @lisek , właśnie ta płyta do kupienia jest taka sama jak wskazałeś , moja ma gniazda video na dole , ale bardziej mnie ta obsługa matrycy interesuje .
  • Spec od monitorów
    Zobacz na Link_ BN41-00680D
    Wazne jest owe BN94-......
    Ten Main zaleznie od rozmiaru panelu/matrycy miał montowane dodatkowe elementy na płycie (scalaki i RC)
    Ty masz najprostszy Main z możliwych 27".
  • Poziom 25  
    Odpisał gościu, oto dane :
    Telewizor to LE32R76B, LE32R76BX/XEE, BD32E0
    Matryca V320B1-L01, rev C4 , ChiMei
    Nie otwiera mi się tamta strona , może brakuje języka w przeglądarce.
    Pozdrawiam
  • Poziom 40  
    TV 27 cali o rozdzielczości 1366X768 mogły mieć tylko matrycę jednego prod. czyli CMO typ V270B1 bo oprócz niego nikt w tym rozmiarze o tej rozdzielczości nie produkował. MB powinny pasować bez ingerencji w SM przeznaczone do matryc V260B, V270B, V320B. Warto zwrócić uwagę że te matryce miały inną kolejność wyprowadzeń sygnałów LVDS od innych prod. i kabel LVDS powinien być wykonany pod ten typ. Można zastosować też zupełnie inny typ MB Samsunga pod warunkiem że wyprowadzenia pod szyldzik pasują. W tym wypadku należy sprawdzić jeszcze czy MB ma elementy zamontowane do zasilania matrycy 5V czy 12V.