Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zamek centralny Rover 200

kasiutka 28 Dec 2011 12:41 1970 3
    kasiutka
    Level 2  
    Witam
    Mam mały problem z zamkiem centralnym w roverze 200si 1999r. Mianowicie juz od dawna centralny zamek raz zamykał tylna klapę raz nie. Nie zwracałam na to zbytniej uwagi tylko zamykałam go na kluczyk i był z nim spokój. Ostatnio jednak cały centralny zamek wysiadł, pierwszą rzeczą jaką zrobiłam była wymiana bezpiecznika na nowy. Pierwsze zamknięcie wszytko ok ale przy próbie otwarcia bezpiecznik się spalił, i tak za każdym następnym razem. Próbowałam rozłączyć zamek tylnej kalpy myśląc że to on jest winowajcą ale bez rezultatu. Co-gorsza, Tylna szyba przestała grzać i przestał działać trzeci stop na szybie :cry: . Kompletnie nie wiem co teraz zrobić i gdzie szukać przyczyny tych usterek. Proszę i czekam na jakieś wskazówki z góry dziękując za każdą pomoc.

Pozdrawiam Kasia. :cry:
    sandal7
    Level 21  
    sprawdź kable w przelotce łączącej klape bagażnika z autem, tam prawdopodobnie pękły kable i jeszcze zrobiło sie zwarcie impulsu otwórz( chodzi o plusa który daje napięcie na siłowniczki przez ok o,5 sek) z masą i tak będzie paliło bezpiecznik przy otwieraniu.
    gaga195
    Level 2  
    Tak jak kolega wyżej, czeka Cię niezła zabawa, bo to na 90% kable mają gdzieś przetarcie i zwierają.
    Miałem podobny przypadek w innym acuie pomogło wyjęcie kabli z wtyczkek i ponowne założenie i popsikanie wd40.
    Zwracaj uwagę czy jakaś wtyczka nie jest chociaż trochę okopcona/osmolona
    Tak, że szerokości i powodzenia
    Hans30
    Level 28  
    Też obstawiam że wiązka jest przetarta i robi się zwarcie.