Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Modulator do połączenia komputera z TV

16 Gru 2004 11:01 8967 25
  • Poziom 10  
    Witam.
    Jakiś czas temu ktoś mi poradził aby podłączyć komputer do TV za pomocą modulatora "wyrwanego" z jakiegoś magnetowidu. Tak też zrobiłem lecz mam problem z jego prawidłowym podłączeniem. "Śledziłem" ścieżki przed demontażem modulatora i znalazłem zasilanie (piny 1 i 5). Pozostałe gdzieś "giną" w gąszczu ścieżek. Podłączyłem zasilanie i niestety - komputer nie wykrywa odbiornika TV. Może ktoś się już spotkał z modulatorem tego typu i pomoże mi w prawidłowym podłączeniu. Na koniec dodam, że wyciągnąłem go z magnetowidu Deawoo i jest na nim (modulatorze) nazwa JALCO. Poza tym pin nr 4 nie był podłączony. To tyle.

Dzięki za pomoc

Krzysiek

Modulator do połączenia komputera z TV
  • Poziom 22  
    Witaj, czy już poradziłeś sobie z tym modulatorem. Ja też dostałem jakąś zezłomowaną płytę (nie wiem od czego) i też siedzi tam modulator JALCO, model 7L284 ( AISS - 35v) wiem ze pin 1 to video in; pin 2 to masa; pin 3 to audio in; pin 4 wlasnie nie wiem co to jest; pin 5 to masa noi; pin 6 również nie wiem co to jest. Z przebiegu ścieżek wynikało by że należy zasilić pin 4, ale jakim napięciem ?

W środku siedzi scalak LA7054

Jak sobie poradziłes to proszę napisz w jaki sposób.
    Pozdrawiam Darek
  • Poziom 11  
    Mam ten sam modulator i też nie wiadomo jak go podłączyć bo opisu nóżek brak... Jalco MCB8-UG3606H na stronie producenta słowa o podłączeniu nie ma.
  • Poziom 18  
    Modulatory są często na 5V a i na 12V tez mialem, co ciekawego owy modulator na 12V do poprawnej pracy potrzebuje podania napięcia 12Vna "noge" zasilania oraz na "noge" stby bez tego nie dziala.Najczęsciej spotykałem takie połączenie- 1-video in, 2-audio in, 3-NC(nie podłączone), 4- +5lub+12V, 5-masa. Zdejmij ekran i zobacz do czego co jest podlaczone, ja u siebie wykopie jakis podobny i podpowiem jakby co a co do komputera to raczej nie wykryje tv podłączonego przez modulator, ja u siebie zmusiłem kartę tv do podania sygnału na wyjście video odpowiednimi sterownikami, postaraj sie zmusic karte do podania sygnału bez wykrywania tv.
  • Poziom 11  
    wydziobałem z netu opis do scalaka sanyo co jest na tej płytce i miernikiem po ścieżkach doszedłem która nóżka do której w scalaku i wyszło mi mniej więcej to co Tobie:
    1- VideoIN
    2-AudioIN
    3- Power1 - Stand-by
    4-GND
    5-Power2 - PowerUp

Problemem jest właśnie to zasilanie bo wolałbym nie zjarać modulatora, ani tym bardziej karty graficznej komputera. Boje się tych 12V mu zapodać i podłączyć do komputera.
  • Poziom 18  
    A masz na modulatorze przełacznik pozwalający na wygenerowanie na ekranie tv sygnału testowego najczęsciej 2 pionowych pasów?jesli masz to nawet do kompa nie musisz podlączac zeby sprawdzic.Proponuję podłaczyć najpierw 5V i na tym napięciu experymentować, jeśli boisz się o kompa to pobierz sygnał video z magnetowidu(jesli masz wyjscia w formie cinch to masz szczęście, jeśli tylko euro to jest więcej zabawy)
  • Poziom 11  
    masz racje - nie pomyślałem o TSG :) oczywiście że mam ten przełącznik :)

Podłączyłem do zasilacza na 5 V DC i poszedł - tyle że zasilacz ma słabe filtrowanie i chyba składowa sieciowa buczy + daje poziome pasy- musze zrobić docelowy zasilacz z kondensatorem i wtedy będzie pewnie ok. Spróbuję jeszcze zasilić z baterii to będzie pewność co do buczenia.

Na razie dzięki za poradę i pozdrawiam :)
  • Poziom 18  
    a sporobuj zasilic z kompa bo ja zasilalem z kompa,podalem 5V i bajer dziala,mozesz sprobowac wbudowac to na stale do kompa:)
  • Poziom 11  
    No do komputera można to zrobić bo zasilacz tam całkiem znośny jest i dzięki za pomysł, ale musze zrobić jeszcze jeden do kamery i tam już trzeba będzie robić zasilacz, bo kamera na 9V, a modulator na 5V, no i jeszcze diody na podczerwień nie wiem na jakie napięcie (bo nie kupiłem jeszcze).
  • Poziom 18  
    No jak Ci odpowiada to tez z kompa mozna pobrac z 12V i dac stabilizator na 9 i juz chyba ze zalezy ci na ttym zeby kamera byla nezalezna od kompa,diody na podczerwien?tojuz wiem jaka kamerka, ale diody to raczej cos okolo 3V chyba ze sie myle,zobacz na stronkach firm sprzedajacych wideodomofony albo moze na www.dipol.com.pl maja to wyczaisz jak to ma byc i na ile V.
  • Poziom 18  
    Jak mozesz to daj info jaka kamerke dales i za ile i z kad bo mnie ciekawi to rozwiazanie i czy zapisujesz gdzies obraz czy podajesz na tv
  • Poziom 11  
    to działa jak videodomofon - ktoś dzwoni do bramki, a ja jak oglądam akurat tv to tylko zmieniam kanał i widzę. :) obraz moge zapisać na VCR lub jakimkolwiek innym urządzeniu rejestrującym obraz telewizyjny w dowolnym miejscu domu bo zmodulowany sygnał z kamery jest wpuszczony w instalację antenową - jak zrobie to opisze co i jak chula. Kamere mam najtańszą z allegro.
  • Poziom 27  
    Podlacz opor 75ohm miedzy wejscie video modulatora a mase.Komp wtedy wykryje.

Posted from a mobile
  • Poziom 14  
    A może macie schemat jak podłączyć to cudo???
    Zainteresowałem się tym i chętnie się pobawie.

Jaki fragment w magnetowidzie to ten modulator???

Dodano po 39 [sekundy]:

A może macie schemat jak podłączyć to cudo???
    Zainteresowałem się tym i chętnie się pobawie.

Jaki fragment w magnetowidzie to ten modulator???
  • Poziom 18  
    Po co schemat?Kazdy modulator jest w wewnątrz opisany mniej wiecej wiec nie ma problemu z rozpoznaniem co jest co poza tym śledząc scieżki w magnetowidzie szybko sie zorientujesz.Modulator jest wielkości najczęsciej 1,5 pudełka od zapałek z blachy ocynkowanej w środu plytka z której 5 wyprowadzeń podlączonych jest do płyty głównej magnetowidu z teo samego pudełka na zewnątrz obudowy wychodzą dwa gniazda antenowe do których podłaczasz kabel koncentryczny, oczywiście modulator w różnych magnetowidach różnie jest rozwiązany,sam modulator w sklepie elektronicznym kosztuje okolo 15-20zl najzwyklejszy oczywiscie wiec jesli nie chcesz ingerowac do wnętrza magnetowidu to kup takowy, w razie problemów pytaj smiało.
  • Poziom 14  
    W takim razie bez zaglądania do wnętrza wiem już o co chodzi. :)
    A co jeżeli chodzi o podłączenie komputera z TV poprzez takowy modulator. Jakie piny są istotne dla takiej transmisji? Czy przekaz odbywa sie w kolorze bo kiedyś się bawiłem ale uzyskałem obraz czarno-biały :|

Jeżeli można to opisz mi gdzie powinienem podłączyć kompa a gdze wyjść na TV i poprzez jakie złączki ???

pozdro
  • Poziom 18  
    Istotne jest wejście video in i jak juz jeden z kolegów napisal wyżej podlaczyć trzeba między ten pin a masę rezystror 75Ω żeby np taki GForce wykrył telewizor podłączony przez modulator do grafiki.Oczywiście wyjście karty graficznej opisane jako video out lub coposite podłączasz do wejścia modulatora video in,kolor musi byc jesli nie ma to wina karty, u mnie np tak sie trafilo ze mialem wlasnie pecha i moja karta na wyjscie video podawala obraz cz-b i koledzy z elektrody potwierdzili ze bywaly partie tych kart z taka usterka fabryczna,oczywiscie cala sprawa z modulatorem nie ma sensu jesli masz telewizor z wejsciem euro wtedy kupic tylko kabel i po sprawie,choć z modulatorem o tyle dobrze ze jak masz duzy dom to sygnal z modulatora mozesz puscic do instalacji antenowej w domu i w kilku pokojach mozna oglądać np film odtwarzany z kompa.Zycze udanej zabawy, jakby co pytaj:)co do dźwięku myślę że sobie poradzisz na modulatorze jest wejście audio in i tam podłaczasz wyjscie dźwięku z karty dźwiękowej
  • Poziom 14  
    A czy można zrobić to np podłączając to pod gniazdo S-VHS (który mam również w TV)
    Jeżeli tak to jak należy podłączyć piny na wtyczce???

Wcześniej jak się bawiłem to miałem taki problem że: na TV wyświetlał mi się cały pulpit i wszystko co sie tam działo, po prostu równoległy obraz.
    Ale kiedy zapuściłem film to na kompie chulał normalnie a na TV był czarny obraz.
    Nie wiedziałem i do dziś nie wiem co było problemem i jak sobie z nim poradzić.
  • Poziom 18  
    Heh no jasne bo na kompie film chodzil na super rozdzielczosci i ta sama rozdzielczosc poszla na tv monitor sobie poradzi z wysoka rozdzielczoscia a tv juz nie i dlatego byl ciemny, tu jesli sie nie da w menu karty ustawic parametrow dla telewizora to pozostaje Ci program Powerstripe ktory pozwala na ustawienie odpowienich rozdzielczosci dla konkretnych sprzetow.Jeśli chcesz podłączyć przez s-vhs to kup kabel s-vhs--->s-vhs i po klopocie bo rozumiem ze masz w tv gniazdo s-vhs sprawdz tylko czy gniazda w karcie graficznej i w tv sa identyczne bo byly kiedys roznice w ilosci pinow
  • Poziom 14  
    No to by było ok z tą rozdzielczością, ale czy wówczas na TV cokolwiek się pokarze bo przypominam, że obraz pulpitu wyświetlał się prawidłowo. Problem (czarny ekran w miejscu wyświetlania filmu) pojawiał się w momencie kiedy włączałem film. A co do dźwięku to chyba trzeba prowadzić drugą "drogę" poprostu z audio OUT w kompie doprowadzić na wejście Audio w TV czyli jack na dwa chinche.
    Jeżeli się myle to proszę o sprostowanie.

Powracając do koloru to z tego co pamiętam karta wyrzucała mi na TV tylko czarno białe barwy.
    Czy w takim przypadku nic już nie poradzę???
  • Poziom 18  
    Tak ale program do ogladania filmow czesto zmienia rozdzielczosc przy trybie pelnoekranowym i z tad ten problem poza tym napewno twoj tv nie pracuje w rozdzielczosciach 800x600 czy 1024x768.Tak czy tak musisz miec na wyjsciu rozdzielczosci zgodne z systemem PAL w powerstripie sa gotowe schematy rozdzielczosci a jak wyglada kwestia twojej karty?co to za karta i jakie ma wyjscia? dzwiek wyprowadzasz z karty dzwiekowej poprzez speaker out lub line out zalezy co masz do audio in modulatora!!!! a nie do wejsc tv chyba ze masz kabel s-vhs to wtedy owszem,karte trzeba by sprawdzic ale jesli wywala tylko cz-b i ne ma do tego zadnych ustawien to nic nie zrobisz pamietaj ze w polsce obowiazuje PAL D/K i tak musisz miec ustyawiony system
  • Poziom 14  
    Mam Radeona 9200 SE. Z wyjściem S-VHS ale z tego co pamiętam to tym torem przesyła się tylko obraz.
    A czy do dźwięku potrzebny jest modulator bo wydaje mi się że wystarczy wskoczyć na wejścia TV. No chyba że tak jak mówisz nie będzie to zgodne z systemem dźwieku D/K???
  • Poziom 18  
    Jesli wybierasz rozwiązanie s-vhs to oczywiscie nalezy dzwiek podlaczyc tak jak mowisz czyli z karty do telewizora osobnym kablem bo kabel s-vhs przenosi oczywiście tylko obraz,jesli podasz dzwiek na wejscia audio telewizora to system dzwieku jest nieistotny i bedzie dzialac napewno.O modulatorze wspominam caly czas bo byles zainteresowany tematem modulatora a zeszlismy na zupelnie inny sposob podlaczenia kompa do tv i widze ze zrezygnowales z zabawy modulatorem.Jesli podlaczasz tv przez s-vhs to koniecznie stosuj dobre sprawdzone kable a nie tandete chinska bo pozniej przy takich polaczeniach rzeczywiscie bedziesz miec cz-b obraz a temat z cz-b obrazem po kablu s-vhs jest znany.Jest jeszce jeden sposob podlaczenia jesli masz magnetowid z euro złaczem lub wejsciem video na "czinczaach".
  • Poziom 10  
    Witam Przyłacze się do tego pytania. Mam problem taki ze mam 3 modulatory rf ale żaden nie jest opisany co jest co i tak 1. ma 4 piny plus mase; 2. ma 5 pinów i mase; 3. 6 pinów i mase ... jak rozpoznac który pin do czego służy ...problem w tym że zabardzo nie wiem jakie to modele:/ 1. pochodzi z satelity pace , 2. z wideo condor (chyba) a 3. z jakiejś satelity no name... Prosze o pomoc