Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć Dekoder Cyfry do Panasonic SC-HT870 aby uzyskać Dolby Digital

irektuczak 28 Gru 2011 16:56 2611 3
 • #1 28 Gru 2011 16:56
  irektuczak
  Poziom 2  

  Witam.
  Mam kino domowe Panasonic SC-HT870. Chciałbym dźwięk z Cyfry+ oraz PS3 puścić poprzez kino. Amplituner nie ma jednak wejścia audio cyfrowego. I tu jest poważny problem. Dlatego planuję kupić amplituner z takim właśnie wejściem np. coś takiego http://allegro.pl/.html
  Ale tu pojawia się kolejny problem. Nie ma jak podłączyć posiadanego subwofera do tego nowego amplitunera. W SC-HT870 jest tak że "amplituner"(jednostka centralna) jest połączona z subwoferem kablem systemowym. Cały wzmacniacz jest w subwoferze a głośnik są podpięte właśnie do niego. I z głośnikami nie ma problemu bo podepnę je do nowego amplitunera który ma wbudowany wzmacniacz. Ale jak wykorzystać posiadany subwofer ??? Wyjście na subwofer z nowego amplitunera jest RCA a wejście w subwoferze tylko na ten kabel systemowy http://north.pl/karta/k1ha25ha0001-kabel-systemowy-4m-panasonic;technics,7434242.html

  Pierwsza myśl to taka żeby do wyjścia RCA na subwofer w nowym amplitunerze kablem RCA-RCA podłączyć stary "amplituner" do wejścia np.AUX a dalej po staremu czyli stary amplituner do subwofera kablem systemowym. Głośniki natomiast do nowego amplitunera. Jedyną wadą jest to że stary amplituner musiałby być cały czas włączony (w trybie AUX oczywiście) chociaż i tak zasilanie ciągnie z subwofera. Tylko czy coś takiego wogóle zadziała???

  Druga myśl to taka żeby rozciąć kabel systemowy i wyodrębnić z niego żyły odpowiedzialne tylko za dźwięk subwofera, zarobić je jako końcówkę RCA i podłączyć do nowego amplitunera. Tylko jak znaleźć te żyły???

  Moderowany przez adambyw:

  3.1.18. (10.11) Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).
  Do tego zaliczają się również aukcje internetowe. Proszę podać model i ewentualnie odnośnik do strony producenta.

  0 3
 • #3 28 Gru 2011 22:14
  irektuczak
  Poziom 2  

  Faktycznie tak pewnie będzie. Dlatego druga myśl odpada - zbyt skomplikowana dla mnie. A co z pierwszym rozwiązaniem ? Jest szansa że takie połączenie zadziała ?

  1