Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Maszyna do rysowania w czasie rzeczywistym

28 Gru 2011 17:13 1196 2
 • Poziom 2  
  Witam. Wpadłem na pomysł zrobienia maszyny do rysowania w czasie rzeczywistym. Ma to wyglądać następująco: pisak, który przemiesza się nad kartką w 2 osiach. Czyli coś takiego: http://www.youtube.com/watch?v=8k-LXopLEls . Sterowanie pisakiem ma się odbywać początkowo za pomocą 2 przycisków, następnie za pomocą komputera podłączonego do maszyny, później za pomocą rysowania w jakimś edytorze na komputerze i na sam koniec kontrolowane za pomocą urządzenia, np. z Androidem. Mam praktycznie zerowe doświadczenie w robieniu czegoś takiego, dlatego chciałbym zadać kilka pytań osobą, które się na tym znają.
  Czy jest możliwe w ogóle osiągnięcie zamierzonego celu? Czy da się w czasie zbliżonym jak najbardziej do rzeczywistego kontrolować silnikami (tak, że rysuję kreskę na ekranie tabletu, a 2 silniki krokowe (czy też serwonapędy) wykonują ruchy pisakiem rysując to samo na kartce)?
  Czy lepiej spisały by się tutaj silniki krokowe czy serwonapędy? Chodzi o szybkość reakcji i pracy.
  Czy ktoś już widział takie coś? Mógłby podać jakieś źródła, które by mnie naprowadziły i pomogły tego dokonać?
  W jaki sposób najłatwiej przekształcać krzywą z tabletu na polecenia do sterownika obsługującego silniki? Czy też może na początek rysowanie obrazka jaki podam mu na komputerze.
  Jakie sterowniki i napędy polecacie?
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 2  
  Dziękuję za link, ową stronę już przeglądałem, jednak ponieważ jestem nowy w tym temacie, to trudno znaleźć mi odpowiedzi na nurtujące mnie pytania, dlatego postanowiłem je tutaj zadać. Domyślam się, że powyższe mechanizmy są sobie dość pokrewne, dlatego poszukam coś w tematach ich dotyczących, tymczasem zachęcam do dalszej dyskusji inne pomocne dusze, z góry, za wszelki odzew, dziękuję