Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Formatowanie lenovo R61i potrzebne wskazówki

ciochu 28 Gru 2011 17:45 7659 17
  • #1 28 Gru 2011 17:45
    ciochu
    Poziom 8  

Witam
    Chcę zrobić format dysku C i postawić na nowo win XP.
    Po uruchomieniu laptopa naciskam przycisk ThinkVantage
    wyskakuje okienko w którym mam wybór
    F1 bios setup
    F 11 recover your system
    wciskając F11 wyskakuje komunikat:
    "Usuń dyski lub inny nośnik Zrestartuj, naciskając klawisz"
    Wchodząć w Bios, w zakładce Startup => Boot
    Boot priority order:
    1:ATA HDD0: Fujitsu ...
    2: ATA HDD1:
    3: USB FDD:
    4: ATAPI CD0: HL-DT-ST DVDRAM GSA....

próbowałem zostawić nawet sam HDD0 i tak wyskakiwał komunikat usuń dyski...

Może mi ktoś udzielić wskazówek co powinienem zrobić żeby uruchomic format?

0 17
  • #2 28 Gru 2011 17:57
    krys06
    Poziom 29  

Włożyć płytę z WinXP do stacji ,ustawić bootowanie na ATAPI CD0.... odpalić ,poczekać ,na uruchomienie Instalatora,wybrać opcję Nowa Instalacja...wyświetli się ekran z już istniejącymi systemam,oraz pytanie gdzie,co i jak (etc).Wybrać co tam sobie Kolega Życzy ,no i zainstalowac

1
  • #3 28 Gru 2011 18:04
    linuks
    Spec od komputerów

System jest oryginalny (ten sam co na recovery) czy coś zmieniałeś w układzie partycji ?

0
  • #4 29 Gru 2011 08:50
    ciochu
    Poziom 8  

Nie posiadam płyty win xp. system był na HDD z wszystkimi sterownikami i narzędziami LENOVO. Dysk podzieliłem na dwie partycje,system jest z recovery. Ostatni raz formatowałem go około 3lata temu i nie było żadnych problemów.

0
  • #5 29 Gru 2011 21:10
    krys06
    Poziom 29  

Czytając nasze posty ,tak sobie myślę ,że pozostaje jeszcze próba odzyskania tej partycji recovery.(bo wynikałoby jakoby były z nią problemy)Ściągnij Gparted0.8...albo 0.11.0.-7....opis jest przy downloadzie. Za pomocą wspomnianego programu odszukasz oraz odzyskasz ową "recovery"Podaję Ci też trochę teorii tu: http://forum.dobreprogramy.pl/symulator-insta...a-systemu-opisy-techniczne-pomoce-t45731.html Może to wszystko razem pozwoli na pozbycie się Twoich problemów. :cry:

0
  • #6 10 Sty 2012 12:35
    manfred18
    Poziom 16  

Link

Przed chwilą wykonałem według instrukcji, niedziałające Recovery właśnie stawia Vistę na moim R61e :) W razie pytań pisz.

0
  • #7 11 Sty 2012 11:56
    ciochu
    Poziom 8  

Znalezienie komputera z napędem dyskietek w moim przypadku jest ekstremalnie trudne.
    Znalazłem Recovery disc utworzony przy pierwszej instalacji jednak po odpaleniu go mam dokonać wyboru kopii zapasowej w celu przywrócenia. do wyboru mam:
    All
    Local HD
    USB HD
    CD/DVD
    Network
    Po ustawieniu na cd wyskakuje komunikat: włóż dysk "Final C"
    w żadym z przypadków nie da sie kontynuować.
    Ma ktoś pomysł jak sobie z tym poradzić, bo to chyba chodzi mu o kopie systemu której pewnie nie ma na recovery CD?

0
  • Pomocny post
    #8 11 Sty 2012 14:41
    manfred18
    Poziom 16  

nie potrzebujesz napędu dyskietek. Wypalasz obraz na płycie i bootujesz. Potem według instrukcji, przyciskając F jak nic sie nie dzieje.

0
  • #9 11 Sty 2012 15:00
    ciochu
    Poziom 8  

Przepraszam, w pośpiechu coś źle zrozumiałem. Bede próbował dalej.

0
  • #10 20 Sty 2012 14:28
    ciochu
    Poziom 8  

W ramach podsumowania przedstawię opis czynności które wykonałem próbując reanimować komputer. Na początku próbowałem według instrukcji wskazanej przez manfred18.
    W załączonych plikach znajdują się obrazy pakietów dla winXP i VISTA.
    Pakiet ten tworzy dyskietkę startową, która może być używana do naprawy uszkodzonych sektorów rozruchowych na głównym dysku twardym. Pakiet ten może być również używany, aby ponownie uaktywnić funkcję F11 tak długo, dopóki partycja serwisowa nie została usunięta z dysku twardego.
    Pakiet obsługuje Rescue and Recovery wersjach 1.0, 2.0, 3.0, 3.1, 4.0, 4.1 i 4.2

Należy nagrać obraz ISO na płycie CD (przy użyciu Nero, MagicISO, itp.) i ponownie uruchom komputer z płytą CD w napędzie.

Podczas uruchamiania z płyty CD będą wyskakiwały komunikaty o błędach (lub nie będą widoczne bo obraz czasami zdeformowany) wtedy nacikamy "F" wybierając opcję Fail (ten błąd pojawi się kilka razy. Po prostu naciskać przycisk "F" za każdym razem). Jeśli pojawią sie opcje do wyboru na niebieskim tle to wybieramy opcję pierwszą naprawy partycji. Potem pokazuje sie "Press ENTER and continue" i "Press ENTER and continue". Wybieramy tą drugą i powinno pokazać "The operation was completed successfully". Wciskaj po tym na wszelki wypadek F parę razy tak by pojawiło się "A:\>". Uruchamiamy ponownie komputer(już bez płyty).
    Teraz, gdy naciśniesz przycisk ThinkVantage będziesz miał opcję F11 lub zostaniesz przekierowany do Rescue and Recovery.

Jedno co mie zastanawia to dlaczego coś takiego nie jest dostępne na stronie lenovo...

Niestety nie pomogło to w moim przypadku. Powtarza się historia o której wcześniej pisałem - mianowicie wchodząc w Rescue and Recovery

Wchodząc w opcję Full Restore czy też wybierając advenced pokazuje mi się

Wybierając restore system pokazuje się

i dalej wybierając pierwszą opcję

Na tym moje możliwości się kończą.
    Kiedy zainstalowałem win XP z płyty(z formatowaniem in utworzeniem dwóch partycji) po uruchomieniu komputera pojawia się ekran

wygląda to jakby widział stary system, którego nie można wybrać, nowego XP i trzecią, po uruchomieniu której włącza się Rescue and Recovery.

Z punktu widzenia instalki XP wygląda to teraz tak

Co sądzicie, mam rozumieć to że partycja Recovery nie istnieje bo te 700MB parycjin serwisowej to chyba troche mało?

1
  • #11 20 Sty 2012 15:29
    linuks
    Spec od komputerów

Trzeba było zacząć od sprawdzenia czy masz na partycji recovery pliki obrazu systemu. Bo w sytuacji gdy nie masz obrazu systemu na DVD recovery brak plików obrazu systemu na dysku oznacza ,że żadne kombinacje nic nie pomogą bo nie masz z czego przywrócić. Kto i kiedy usunął z dysku pliki z obrazem systemu trudno powiedzieć. Dla pewności zobacz co tam na 1 partycji jest i daj scrin z zarządzania dyskami.

0
  • #12 22 Sty 2012 11:46
    manfred18
    Poziom 16  

moje recovery ma ponad 6GB:)

0
  • #13 24 Sty 2012 14:53
    ciochu
    Poziom 8  

myślę, że to o taki screen chodziło.
    Też tak myślę że 700MB to mało, ale sądziłem że powinno być koło 2GB a nie aż 6GB. Tylko co tam jest i czy można to usunąć bo windows cały czas wyświetla komunikat że ta partycja jest przepełniona a do tego domyślnie każdy sterownik i program chce się tam instalować :-(

0
  • #14 24 Sty 2012 15:36
    linuks
    Spec od komputerów

Chodziło o scrin z zarządzania dyskami.

0
  • #16 31 Sty 2012 16:33
    manfred18
    Poziom 16  

nie wiem czy nie podesłałem Ci błędnego rozwiązania. Na tym forum skąd robiłem były osobno dla Visty Recovery i osobno dla XP. Chyba podałem Ci dla Visty ;x Chyba,że ściągnąłeś dobre. No z tego co widzę recovery istnieje, ale kto wie, czy nie jest uszkodzone.

0
  • #17 01 Lut 2012 07:29
    ciochu
    Poziom 8  

Tam było osobnno do Visty i XP. Napewno pobrałem do XP

0
  • #18 16 Lut 2012 17:53
    ciochu
    Poziom 8  

Widze ze temat utknął w martwym punkcie - sytuacja beznadziejna. Już się z tym pogodziłem w wolnej chwili pobrałem sterowniki i najwazniejsze że komputer działa. Wszystkim dziekuje za pomoc i rady.Temat zamykam

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo