Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sharp SF-2116 pasy na kopiach (expert sie do niego dobrał)

skinerek 16 Dec 2004 11:19 1869 17
    skinerek
    Level 15  
    Witam!!!

Na wstępie powiem ze w kwestji xerokopiarke jestem totalna noga. (moja branża to telefony komórkowe). Ale jestem zmuszony przedstwić mój problem na łamach forum bo już nic więcej mi chyba nie pozostaje. Otóż tak. Zaczeło sie od tego ze zaczął sie palić lampa z tonerem, aż do czasu kiedy zaczęła migac (co oznaczało ze trzeba wymienic toner; wiem to na bank bo podczas startu developer bardzo długo dopierał sobie z kasteki toner (okolo 2-3min), a wczesniej operacja trawała max 30sek. Zamówiłem toner w Agawie do mojego typu xero kopiarki. Wezwałem serwisanta ktory robił wczesniej to xero, gdyz nie wiedziałem nawet jak uzupełnic toner ;). Po uzupełnieniu przez niego toneru, kartki były bardzo ciemne, więc zwiął sie za regulacje. Tak to wyregulowal ze xero aktualnie nie nadaje sie do niczego. Robi na kartce bardzo duzo poziomych białych pasków oraz duzó ciemnych. Z tego co wiem wszystkie nastawy wyzerowal i robil wszystko od początku. Nawet licznik ktory mial prawie 600tys, teraz ma 000 006kopi. Xero bardzo dobrze sie sprawowało i nie było z nim wiekszych problemów. Moja prośba jest taka. Czy ktoś mógły mnie pokirowac krok po kroku, zebby zreaktywowac moje cudeńko (specjalista za dyche powiedział ze już nie ma do niego sił). Swoją drogą musiałem sam znależć kod do wejścia do trybu serwisowego (C-Inter-0-Inter), gdyz on wchodzich jakims swoim magicznym kodem i wtedy nie działał żaden test. Wielce sie zdziwil gdy powiedzialem mu o innym kodzie.

Z gory dziex za pomoc. Czekam na jakies propozycje.

PS. Odwdzięczę sie w ramach możliwości.

dodalem pliczek z ze skanem kopi z xero.
    kopier
    Level 13  
    witam!
    Na poczatek zaczalbym od konserwacj (porzadnej) a nastepnie probowal cokolwiek ustawiac, jak chcial to zrobic "superfachowiec". Byc moze skasowal on ustawienia kopiarki (natezenie swiatla, poziom dewelopera, napiecia elektrod, licznik korekcji bebna, itp.) A moze znasz przyblizony przebieg materialow eksploatacyjnych? Jak masz mozliwosc zrobienia skanu kopii i wrzucenia go na forum moze wtedy bedzie latwiej.
    skinerek
    Level 15  
    To tak sie sprawa miala. Przebiej ogolny ok 590tys miała. Ale kserowała narawde bardzo dobrze do czasu az skonczyl sie toner. Wszystkie inne podzespoly z tego co on przeglądał w chwili gdy ja kupowałem były oka. Wymienil 3 zębatki i wyczyścil cała maszyne. Kosztowało mnie to 170zl. Nie wiem czy to mało czy dużo. Zrobilem w ciagu miesiąca odkąd ją mam okolo 2tys kopi. Ma jedna skaze ale to caly beben (robi dwa lub trzy bardzo cienkie paski wzdłuż kartki, jest to fizyczne uszkodzenie juz bębna [Nie bede go wymienial bo nowy 370zl, niech jeszcze na siebie zarobi] ; klienci sie przywzyczaili).

Dobra co sie tyczy ustawien. mam sciagnietą serwisówke z kodami błędów i nastawami poszczególnych podzespołow. Tylko ze potrzebowałbym pomocy f-wca, o ile sie taki znajdzie i mi pomoze. Jakby co to moj numer GG to 35063.
    MINOLTA
    Level 24  
    Jak na moje oko to toner jest kulawy. Skoro przed zalozeniem tonera bylo Ok to przyczepilbzm sie wlasnie do niego. Czesto zdaza sie ze alternatywne tonery zawodza. Z tego co opisales wywnioskowalem ze kopiarka wladowala pol jak nie caly toner do srodka i listwa czyszczaca nie nadaza zcierac go z bebna. Zacznij od sprawdzenia tonera w deweloperze. Toner napewno do tego modelu ksero????????????????
    rys57
    Moderator
    Po pierwsze wezwałbym tego samego "fachowca" żeby doprowadził maszynę do porządku, jeżeli zrezygnuje niech oddaje pieniądze. z opisu wynika, że trzeba będzie wymienć developer i zasypać nowy toner (najlepiej oryginalny) wykonując odpowiednie procedury. Tu moja uwaga - nie zawsze opłaca się korzystać z usług najtańszego w okolicy serwisu. R
    skinerek
    Level 15  
    Chłopaki, to to tak toner zamówiony w firmie Agawa. Z tego co czytalem na forum najlepsze parametry chyba z wszystkich dostapnych na rynku maja.

http://www.agawa.pl/g4.asp?nrs=35
    Sharp SF 2020/2116/2118/2120 (200g) OBNIŻKA! SF 216 TONERKIT 39,81 48,57

Wziołem od razu dwa. Co sie tyczy po rozebraniu kasetki z tonerem faktycznie było pusto ale developer mial duzo (no tego jak mu tam, nie wazne). Przy okazji calutki zuzyty toner (a było go sporo ponad 200g bo wlozyl go do tej samej foremki z ktorej wsypywal nowy) poszedl w kibel. Wszystkie czynnosci jakie wykonywal robil przy mnie nie bylo mowy o jakis walkach. Zauwazylem jedno, ze aktualnie zrobione kopie sa jakby to powiedziec takie szorstkie w dotyku. (Jak sie pojedzie po powierzchni nie jet ona gładka tylko minimalnie chropowata :))

ps.

Co sie tyczy specjalisty to niechce go juz na oczy widziec. Postaram sie umieścić skan kopie, bo aparat cyfrowy w telefonie to kibel (nic nie widac z tej kopi)
    rys57
    Moderator
    Ja widzę tylko jedno wyjście (patrz post wyżej) - nowy developer i przytomny serwis. Może odezwie się ktoś geograficznie blisko. Bez tego sukcesu nie będzie. R
    alek25
    Level 25  
    rys57 wrote:
    Po pierwsze wezwałbym tego samego "fachowca" żeby doprowadził maszynę do porządku, jeżeli zrezygnuje niech oddaje pieniądze. z opisu wynika, że trzeba będzie wymienć developer i zasypać nowy toner (najlepiej oryginalny) wykonując odpowiednie procedury. Tu moja uwaga - nie zawsze opłaca się korzystać z usług najtańszego w okolicy serwisu. R

Mówicie kulawy serwisant , a co by było jak by was wezwali do takiej kopiarki
    ?? . W której ktoś zaoszczędził na tonerze ?? . Czasem wydobycie informacji od klienta co tam wsypał graniczy z cudem i jeszcze się upiera że wsypał to co zawsze ( było czarne , to czego sie czepiacie ? ). Pomyślcie nad tym . Bo czasem wszyscy wychodzimy na "fachowca" przez ograniczoną ekonomię klienta.

pozdrawiam alek25
    outsider
    Level 12  
    Niby toner ale rzuć skan dokumentu bo ciekawią mnie te paski. Może coś grzebnął przy okazji z nadgorliwości i spaprał sprawę, a wtedy wywalisz kasę na nowy dv i nic z tego nie będzie. Poproś kogoś z elektrody mieszkającego w twoim zasięgu niech Ci na nią zobaczą. A co do kodów można wejść jeszcze w inny sposób w kody i może on tak wchodził. Są to kody w których da się zrobić kupę różnych rzeczy typu kasownie licznka maszyny itd. więc może tak zrobił. Albo skasował całą pamięć.
    skinerek
    Level 15  
    alek25 wrote:
    rys57 wrote:

Mówicie kulawy serwisant , a co by było jak by was wezwali do takiej kopiarki
    ?? . W której ktoś zaoszczędził na tonerze ?? . Czasem wydobycie informacji od klienta co tam wsypał graniczy z cudem i jeszcze się upiera że wsypał to co zawsze ( było czarne , to czego się czepiacie ? ). Pomyślcie nad tym . Bo czasem wszyscy wychodzimy na "fachowca" przez ograniczoną ekonomię klienta.

pozdrawiam alek25

Sorki wielkie ale jak powiedzialem ze nawet toneru nie uzupelnilem to nie uzupelnilem. Skad toner pochodzi powiedzialem. Wiec w czym problem. Jak bym sie na tym znal tak jak na komorach to bym wam d#%$%y nie zawracał i sam to zrobil ( z wielkim respect for all), ale sie nie znam i oczekuje waszej pomocy.
    greg27
    Level 11  
    Witam !

Trzeba na samym początku powiedzieć że sharp nie chodzi na nieoryginalnych tonerach (kopie z widocznym szarym tłem, jezeli ktoś zapisze sobie stan licznika to okaże sie że na oryginale zrobił 6 k kopii, a
    na podróbce 3 k arytmetyka jest prosta połowe mniejsza cena za podróbkę i połowę mniej odbitek więc stosowanie podróbek mija się z celem). Co się tyczy DV zgadzam się z przedmówca nowy DV init kodem 25. Jeżeli chodzi o skasowanie liczników to jężeli tylko to "serwisant" skasował to niewielka szkoda, gorzej jak zrobił "total reset". Wtedy trzeba postępować jak przy wymianie płyty głównej.
    szczoten
    Level 17  
    Dobry serwis i oryginalne materiały to podstawa.
    skinerek
    Level 15  
    Umiescilem z moim pierwszym poscie przykladowy skan kopi z xera.
    print

Level 16  
    trzeba wymienić developer, wyczyścić zasobnik toneru, najlepiej także nowy bęben, przywrócić prawidłowe ustawienia, oczywiście oryginalny toner. Mój numer tel. 0 602 896 113
    kosmita
    VIP Meritorious for electroda.pl
    skinerek przeskaluj obrazek tak żeby nie był pobierane punkty za niego, w przeciwnym wypadku usunę go (dlatego że zarabiasz punkty na pomocy której sie chce Tobie udzielić)
    skinerek
    Level 15  
    kosmita wrote:
    skinerek przeskaluj obrazek tak żeby nie był pobierane punkty za niego, w przeciwnym wypadku usunę go (dlatego że zarabiasz punkty na pomocy której się chce Tobie udzielić)

Ale ja mam w edycji ustawione 0.00. Nie wiem dlaczego pobiera za to punkty. Chyba ze robie cos zle.
    kosmita
    VIP Meritorious for electroda.pl
    No bo automat jest od tego żeby powyżej jakiejś wielkości naliczać punkty, żeby ograniczyć download.. zmniejsz wielkość pliku poniżej 125 kb to nie będzie prowizji.. no chyba skan czarno biały da sie przeskalować do sensownej wielkości. Bo umieszczanie obrazeka co nie mieści mi sie na ekran i musze przewijąć czy sam przeskalowywać to mija się z celem.. zresztą przeczytaj: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic227738.html

ps nasze o punktach posty wkrótce usune bo dla twojego problemu to one nie mają znaczenia ;)

-------------------

załącznik kasuje - regulamin pkt. 8
    skinerek
    Level 15  
    Chlopaki sprawa sie wyjasnila. Zane bebny developery tonery i inne gadziny. Rozprogramowal sie uklad pamiecie. Po wlozeniu kostki z takiej samej kopiareczki ruszylo z buta bez zadnych dodatkowych nastawow. zauwazylem, ze wina lezy po stronie plyty glownej gdyz jest cos nie tegos z plyta. Jakies ladunkie elektrostatyczne sie na niej zbieraja, bo czasem po zmianie paramaetrow po kilku chwilach je gubi albo sama sobie je zmienia.

Z gory pragne wszystkim za dobre checi i "zmarnowany" czas podziekowac.

Narka